Panasonic SDR-S50EP czy...

dominoooo

New member
Zastanawiam się, którą z tych kamer wybrać:
1. Panasonic SDR-S50EP
2. Toshiba Camileo H30

Przeglądając testy tych dwóch kamer zauważyłem, że Panasonic ma lepszy zoom i stabilizacje obrazu, a znowu Camileo jakby lepszą jakość obrazu. Czy to przez to, że filmy z Panasonica trzeba konwertować i tym traci się jakość a z Toshiby nie, czy ogólnie jest słabszy? I przede wszystykim, którą z tych kamer byście polecali? Zależy mi na tym by stabilny obraz i w miarę dobrej jakości - żeby w miarę wyglądało na 40 calach.
 

marder

Member
Zastanawiam się, którą z tych kamer wybrać:
1. Panasonic SDR-S50EP
2. Toshiba Camileo H30

Przeglądając testy tych dwóch kamer zauważyłem, że Panasonic ma lepszy zoom i stabilizacje obrazu, a znowu Camileo jakby lepszą jakość obrazu. Czy to przez to, że filmy z Panasonica trzeba konwertować i tym traci się jakość a z Toshiby nie, czy ogólnie jest słabszy? I przede wszystykim, którą z tych kamer byście polecali? Zależy mi na tym by stabilny obraz i w miarę dobrej jakości - żeby w miarę wyglądało na 40 calach.
Skąd przymus konwersji filmów z Panasonica? Ta kamera nagrywa filmy kodekiem mpeg2, czyli zgodnym z DVD. Trudno mi się wypowiadać o jakości filmów z obu kamer, ale zasadniczą różnicą między nimi jest to, że jedna (Toshiba) jest kamerą HD, a druga nie, dlatego też w tej drugiej nie ma złącza HDMI. Na 40-calowym telewizorze filmy SD będą, delikatnie mówiąc, wyglądały średnio, po Toshibie też, mimo że hd, nie spodziewałbym się rewelacji, zważywszy na cenę.
 
Do góry