HDC-SD800 czy HD-SDT750?

Mikita

New member
Cześć,
proszę o pomoc w wyborze kamery. Obydwie są w porównywalnej cenie. Użytkowanie typowo amatorskie.

HDC-SD800 to natępca 600ki, czyli teoretycznie niższy model niż HDC-SDT750?

Czy postęp przy tegorocznych kamerach jest na tyle duży, że warto zainwestować w tegoroczną HDC-SD800 dla dobrego 2d?

Dysponuję plazmą 3d, więc konwerter z HDC-SDT750 kusi dodatkowymi możliwościami, choć wiem o ograniczeniach(brak zooma w 3d, użyteczność tylko przy dobrym świetle).

Z drugiej strony czy jako amator wykorzystam i dojrzę różnicę między tegoroczną kamerą, a ubiegłoroczną?

Dzięki za opinie,
Michał
 

marder

Member
Różnicę jakości nagranego obrazu między SD800 a SDT750 można utożsamiać z różnicą między SD900/TM900 a SD700/TM700 (pomijając 3D i dźwięk). Kolega tutaj napisał, że jego zdaniem SD900 lepiej radzi sobie ze słabym światłem. Z kolei w serwisie branżowym camcorderinfo.com twierdzą, że poza możliwością dokupienia konwertera 3D i zmiany wyświetlacza LCD obie kamery są identyczne. Od siebie mogę dodać, że z danych technicznych też wynika to samo. Zauważyłem, że jeśli chodzi o kamery, to faktyczny postęp w jakości nagrywanego obrazu dokonuje się w ciągu dwóch czy trzech lat, w odstępie rocznym producenci dokonują raczej kosmetycznych zmian w nowych modelach.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mimo wszystko porównaj, ja po testach i porownaniach często zmieniam zdanie, a jak brakuje kasy to biorę na raty, choć raty biorę z innego powodu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam

Marek.x

Member
Proszę mi wytłumaczyć jak to jest czy tegoroczny model sd800 to odpowiednik serii sd700?
sd800 to odpowiednik zeszłorocznej sd600,natomiast sd900 to następca sd700.
W sumie to te same kamery,wersja 800 okrojona jest względem 900-tki
-brakiem wizjera
-brak stopki pod akcesoria
-brak pierścienia do regulacji ręcznej
-brak wyjścia na mikrofon i słuchawki
to samo było między sd600 a sd700 (707) w 2010r
Wiele w serii z 2011 nie zmienili,głównie obudowę pod nasadkę 3D.Poprawili stabilizację i ponoć
jest mniej szumów w nocnych ujęciach
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
W sumie to te same kamery,wersja 800 okrojona jest względem 900-tki
-brakiem wizjera
-brak stopki pod akcesoria
-brak pierścienia do regulacji ręcznej
-brak wyjścia na mikrofon i słuchawki
to samo było między sd600 a sd700 (707) w 2010r
Jeszcze bym dodał do tego gorszy dźwięk - stereo względem 5.1 w sd900. Z tą stabilizacją w nowych modelach to też jest dziwna sprawa, w specyfikacji na stronie producenta jest napisane, że jest to Hybrid OIS, z kolei na obudowach kamer widnieje Power OIS, czyli jak w zeszłorocznych modelach.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
o do stereo a 5.1 bym uwazal z wypowiedzia, co jest gorsze w stereo?

majac wybor wole nagrywac w stereo choc mam 5.1

oczywiscie nagranie bedzie mialo prawie ta samo wielkosc.

zastanawia mnie dlaczego tak duzo wypowiedzi jest dziwnych, czy wy wszyscy posiadacie te kamery i macie takie doswiadczenie?

wydaje sie ze nie
 

marder

Member
o do stereo a 5.1 bym uwazal z wypowiedzia, co jest gorsze w stereo?

majac wybor wole nagrywac w stereo choc mam 5.1

oczywiscie nagranie bedzie mialo prawie ta samo wielkosc.

zastanawia mnie dlaczego tak duzo wypowiedzi jest dziwnych, czy wy wszyscy posiadacie te kamery i macie takie doswiadczenie?

wydaje sie ze nie
Co jest gorsze w stereo od dźwięku 6-kanałowego? Jak by była możliwość nagrywania w mono, to też byś ją wybrał? To chyba pytanie retoryczne. Twoja wypowiedź wydaje mi się nie tyle dziwna, co absurdalna a Sam oczywiście możesz nagrywać, jak chcesz.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no w kamerach 5.1 jest super, czy Ty masz kamere?
Nagrywales w 5.1 na kamerze wiedziales gdzie sa mikrofony?
jak chcesz uzyskac dobre 5.1 jak mikrofony sa w odleglosci paru milimetrow, chyba parametry czytasz na kartce papieru, sluchales kiedys stereo?
sorki, ale 5.1 a 5.1 sobie nie rowne, w kamerach to kompletna kpina, dlatego lepsze jest stereo
 

marder

Member
no w kamerach 5.1 jest super, czy Ty masz kamere?
Nagrywales w 5.1 na kamerze wiedziales gdzie sa mikrofony?
jak chcesz uzyskac dobre 5.1 jak mikrofony sa w odleglosci paru milimetrow, chyba parametry czytasz na kartce papieru, sluchales kiedys stereo?
sorki, ale 5.1 a 5.1 sobie nie rowne, w kamerach to kompletna kpina, dlatego lepsze jest stereo
Czy mam kamerę? Wyborne! Oczywiście kamery nie nagrywają idealnie dźwięku, nie obraź się, ale jeśli mimo wszystko nie słyszysz różnicy między dźwiękiem stereo a surround to źle świadczy albo o kinie domowym, w którym odtwarzasz filmy z kamery, albo... o Twoim narządzie słuchu. Do czego Ty chcesz mnie przekonać? Do tego, że jeśli czegoś nie słyszysz to tego nie ma czy do tego, że Ty masz zawsze rację a ja nawet nie mam kamery? Proszę Cię.
 

Marek.x

Member
Jeszcze bym dodał do tego gorszy dźwięk - stereo względem 5.1 w sd900. Z tą stabilizacją w nowych modelach to też jest dziwna sprawa, w specyfikacji na stronie producenta jest napisane, że jest to Hybrid OIS, z kolei na obudowach kamer widnieje Power OIS, czyli jak w zeszłorocznych modelach.

W sd707 mam 5,1 dolby surround (z funkcją zoomu/skupienia),niestety przy podmuchach wiatru
sprawę ratuje tylko mikrofon zewnętrzny z materiałem tłumiącym.
Co do stabilizacji różnic względem sd900 nie zauważyłem (obejrzałem tylko 3 sample z sd900)
Podjadę do marketu pobawić się nowym modelem to może coś się wyjaśni.
Ciekaw jestem natomiast jak się ma poprawa z filmowaniem w nocy? Może ktoś na forum coś wrzuci?
 

marder

Member
Mnie na grywanie w nocy specjalnie nie interesuje, bo w takich warunkach żadna kamera nie poradzi sobie dobrze, fizyka jest nieubłagana. Co innego nagrywanie w sztucznym świetle, i w takich warunkach, sd700 radzi sobie świetnie. Sam nagrywam w takich warunkach bardzo dużo i jestem naprawdę zadowolony. W sd900 mogli to co najwyżej poprawić.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry