Panasonic HDC-TM700 - program do obróbki

Jarolpl

New member
Witam


Mam pytanie odnośnie programu który polecacie do obróbki plików z kamery HDC-TM700. Kamera jest już trochę na rynku. Ciekaw jestem czy coś się zmieniło w kwestii programów, jakie są wasze doświadczenia i które programy polecacie. Sam jestem posiadaczem tej kamery ale zastanaiwam sie jaki program wybrać do obróbki. Chciałbym te filmy odtwarzać na komputerze jak i zarówno na blu-rayu. Blu-ray mam Sony bdp-s470. Intersuje mnie również możliowść przerobienia na DVD. Wiem że tematy były poruszane na różnych forach, ale często są to dyskusje odbiegające od głównego tematu .

Z tego co się orientuje najbardziej popularne produkty są firm:
Sony
Pinnacle
Corel
Cyberlink

Czy używacie któregoś z tych programów do współpracy z kamerą Panasonic HDC-TM700. Z góry dziekuje za pomoc w wyborze programu.

Jarek
 

marder

Member
Witam


Mam pytanie odnośnie programu który polecacie do obróbki plików z kamery HDC-TM700. Kamera jest już trochę na rynku. Ciekaw jestem czy coś się zmieniło w kwestii programów, jakie są wasze doświadczenia i które programy polecacie. Sam jestem posiadaczem tej kamery ale zastanaiwam sie jaki program wybrać do obróbki. Chciałbym te filmy odtwarzać na komputerze jak i zarówno na blu-rayu. Blu-ray mam Sony bdp-s470. Intersuje mnie również możliowść przerobienia na DVD. Wiem że tematy były poruszane na różnych forach, ale często są to dyskusje odbiegające od głównego tematu .

Z tego co się orientuje najbardziej popularne produkty są firm:
Sony
Pinnacle
Corel
Cyberlink

Czy używacie któregoś z tych programów do współpracy z kamerą Panasonic HDC-TM700. Z góry dziekuje za pomoc w wyborze programu.

Jarek
Nie chciałbym przesądzać, który z tych programów jest najlepszy, ale z pewnością każdy z nich bez problemu obsłuży pliki AVCHD, czyli te, które tworzy Twoja kamera. Za to odnośnie konwersji tych plików do DVD to polecam HD Writer, który dostałeś z kamerą. Oferuje on możliwość konwersji z użyciem kodeka sprzętowego zawartego w kamerze. Cały proces trwa dużo szybciej niż przy użyciu tylko software'u i daje świetne efekty. Ale stosuj to tylko, gdy musisz, degradacja jakości (przez spadek rozdzielczości) jest bardzo duża.
 

Jarolpl

New member
Dzięki Marder za odpowiedź.
Ciekaw jestem, może ktoś używa konkretnie któregoś z powyżej wymienionych programów i może opisać jakieś plusy i minusy :). Z góry dzięki
 

PawełG

New member
Ciekaw jestem, może ktoś używa konkretnie któregoś z powyżej wymienionych programów i może opisać jakieś plusy i minusy
O Sony Vegas mogę krótko napisać tyle, że ma bardzo duże możliwości, jest przyjemny w obsłudze (kwestia gustu i przyzwyczajenia), stabilny (przynajmniej u mnie 8)) i co ważne dla posiadaczy Panasów xx700/xx900 - wczytuje bez żadnych sztuczek materiał 1080/50p, który jak wiadomo nie jest ujęty (na razie) w standardzie AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
i na stronie Sony, można ściagnąc bezpłatnie i przetestować.
im szybszy komp tym lepiej, dobra prac już od core 2.4.
 

Jarolpl

New member

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokładnie samu testować, sam testowałem i śmigają, ale nie wiem czy odtwarzać nie zmienia na 50i, bo specyfikacja mówi to co mówi i możesz przeczytać w wiki, z tego co pamiętam piszę z głowy jest do max 1920x1080 30p
 

Arturek7

New member
Witam,

Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym wszystkich powitać.
Jestem użytkownikiem KameryTM700, korzystam z załączonego HD Writera 2.1.
Na pewno kilka osób tutaj również używa tego programu do edycji i zgrywania materiału na płyty dvd?
Problem polega na tym, że nie za bardzo wiem jak wypalić płytę, żeby powstał jeden tytuł i poszczególne sceny (z numerami rozdziałów, czyli nr tytułu,nr sceny,czas) tak jak na orginalnych płytach z filmami czy koncertami.
Obecnie każda scena powstaje jako osobny tytuł, z brakiem płynności, przy zmianie na kolejne, obraz zwalnia ogólnie nie ciekawie to wygląda. Podobny efekt można zaobserwować na oryginalnych filmach dvd, ale jako jednorazowe przejście.
Szukałem w instrukcji HD Writera jak i dużo wcześniej w wątku o AVCHD, ale za bardzo nie znalazłem odpowiedzi.Z góry dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam
 

marder

Member
Bo to jest "pierdółka" i warto używać jej tylko do zgrywania filmów z kamery. Do zaawansowanego authoringu się nie nadaje i musisz poszukać innych programów. Ja sobie chwalę Corel DVD MovieFactory 7.
 

Arturek7

New member
Bo to jest "pierdółka" i warto używać jej tylko do zgrywania filmów z kamery. Do zaawansowanego authoringu się nie nadaje i musisz poszukać innych programów. Ja sobie chwalę Corel DVD MovieFactory 7.

Sęk w tym, że póki co nie zależy mi na zaawansowanym authoringu.
Aktualnie schemat moich działań nie jest specjalnie skomplikowany,- nagranie kamerą kilkunastu scen, zrzucenie ich na komputer, wypalenie płyty w programie HD Writer, całości bez jakiejkolwiek edycji itp, surowe sceny z kamery, poprzez przeciągnięcie ich do obszaru authoringu.
Wydawało mi się, że nie powinno być problemu z tymi przejściami, że można zmienić coś w ustawieniach.
Jeżeli nie da się tego ominąć, faktycznie pozostaje szukanie innego programu.
 

Arturek7

New member
jako nowy szukałeś na forum, bo z tego co pamiętam był wątek o tym programie i wszystko było opisane.

No właśnie czytałem obszerny wątek, założony przez kolegę Sydon777. Jako laikowi jakoś mi umknął ten szczegół, prawdopodobnie przez przekonanie, że opisane są tam raczej bardziej zaawansowane operacje.Hmm.
 

oko26

Member
Dla niezaawansowanych bardzo dobrym rozwiązaniem jest "AVS Video Editor" jest w PL i ma bardzo prostą obsługę, wiem bo testowałem kilka programów. Pinacle przymula mi kompa, Sony niema PL, a teraz testuje jeszcze "Avid Studio" tylko w tym Avid Studio niewiem gdzie znaleść scieżke z do napisów. Ale AVS dla początkujących jest świetny i bardzo, bardzo prosty
 

Marek.x

Member
Dość długi czas obrabiałem w Pinnacle,od wersji 10 do 14.Zniesmaczony zawiechami programu zwłaszcza przy dużych projektach (4x3,1 procek,4GB ramu,win 7 64) zainstalowałem Corel VideoStudio Pro X4.
Wrażenia b.pozytywne.Łatwy program,nie muli, nie wiesza się (mimo że został w systemie pinnacle 14) i co najważniejsze
pozostawia pliki orginalne,renderując tylko przejścia,co owocuje niesamowicie szybką obróbką.
Jedna dziwna sprawa zmienia rozszerzenie z mts,czy m2ts na mpg.
Mi to nie przeszkadza bo i tak odtwarzam w odtwarzaczu multimedialnym,
który łyka prawie wszystko
 
Do góry