Filmy nie odtwarzają płynnie, zacinają się

Bapep

New member
Witam. Dziś zrobiłem FORMAT C ,wgrałem wszystkie programy, już się cieszyłem że jest wszystko ładnie ,pięknie dopóki nie odpaliłem filmu zrobionego moją kamerą Panasonic HDC-SD60. Przed sformatowaniem filmy odtwarzały dobrze a teraz obraz jest nie stabilny, nie ma płynności ruchu i dzwięk wyprzeda obraz. Kodeki K-Lite_Codec_Pack_700_Full i Allplayer zainstalowane poprawie więc nie mam pojęcia czemu jest z tym problem?
Dodam że mój laptop to Toshiba G35 ,próbowałem odpalić film na różnych rozdzielczościach ale bez rezultatu, instalowałem inne programy i kodeki - również bez rezultatu. Pomocy.............

 

marder

Member
Witam. Dziś zrobiłem FORMAT C ,wgrałem wszystkie programy, już się cieszyłem że jest wszystko ładnie ,pięknie dopóki nie odpaliłem filmu zrobionego moją kamerą Panasonic HDC-SD60. Przed sformatowaniem filmy odtwarzały dobrze a teraz obraz jest nie stabilny, nie ma płynności ruchu i dzwięk wyprzeda obraz. Kodeki K-Lite_Codec_Pack_700_Full i Allplayer zainstalowane poprawie więc nie mam pojęcia czemu jest z tym problem?
Dodam że mój laptop to Toshiba G35 ,próbowałem odpalić film na różnych rozdzielczościach ale bez rezultatu, instalowałem inne programy i kodeki - również bez rezultatu. Pomocy.............
Procesor Core Duo i 1 GB ram to za mało, by odtwarzać filmy full hd. Chyba, że się mylę i masz mocniejszy komputer, to problem może tkwić w czym innym.
 

Bapep

New member
Procesor 1,83
Pamięć 2gb
Grafika NVIDIA 7300

Najdziwniejsze jest to że przed formatem wszystko było OK, dlatego na 100% filmy powinny działać prawidłowo, a tak nie jest. Nie wiem czemu ale sie dowiem ;)
 

marder

Member
Procesor 1,83
Pamięć 2gb
Grafika NVIDIA 7300

Najdziwniejsze jest to że przed formatem wszystko było OK, dlatego na 100% filmy powinny działać prawidłowo, a tak nie jest. Nie wiem czemu ale sie dowiem ;)
Jaki procesor? Przy odtwarzaniu filmów właśnie procesor odgrywa kluczową rolę. Podałeś tylko częstotliwość taktowania, a to klasa procesora jest najważniejsza. Do filmów full hd potrzeba co najmniej Intel Core 2 Duo.
 

Jacek144

New member
Witam. Dziś zrobiłem FORMAT C ,wgrałem wszystkie programy, już się cieszyłem że jest wszystko ładnie ,pięknie dopóki nie odpaliłem filmu zrobionego moją kamerą Panasonic HDC-SD60.
Dodam że mój laptop to Toshiba G35 ,próbowałem odpalić film na różnych rozdzielczościach ale bez rezultatu, instalowałem inne programy i kodeki - również bez rezultatu. Pomocy.............


A tak złośliwie spytam-jaki to ma związek z kamerami? A jak podłączysz kamerę do TV to hula? Odpowiem za Ciebie -hula. I jaki stąd wniosek?
 

Bapep

New member
Muszę Cię zmartwić, Intel Core Duo T2400 1,83 GHz to za mało. A laptopa nie rozbudujesz niestety, więc czeka Cię nowy wydatek. I nie mam pojęcia, jakim cudem filmy full hd odtwarzałeś na tym komputerze przed jego formatem.


Też nie mam pojęcia jak to możliwe że wcześniej filmy odtwarzane były bez problemu a teraz nie :/
Nie mam kasy na nowy, ten mnie kosztował 4 lata temu prawie 5.000 , teraz pewnie wart jest grosze a do nowego musiałbym dużo dołożyć. Gdyby nie to że przed formatem było ok nie zakładałbym tematu.
 

ted123

New member
Miałem to samo i to nie po formacie ale właśnie po zainstalowaniu nowego kodeka 7. Pomogło odinstalowanie go i ponowna instalacja, coś tam zmieniałem w ustawieniach, ale nawet nie wiem co dokładnie. Działa teraz dobrze ale tylko z media player clasic, na innych przycina. Może trzeba wrócić do poprzedniej wersji kodeka?
 

Bapep

New member
Po zainstalowaniu od nowa systemu, wgraniu tylko sterowników od dzwieku, grafiki i programu do filmów, wszystko działa jak nalezy. Po dograniu reszty programów, aktualizacji do systemu - filmy zacinają się. Tak to u mnie własnie wygląda :/
 

salamandra

New member
KUP SOBIE ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY DUNE HD MAX I BĘDZIESZ MIAŁ KŁOPOT Z GŁOWY. MA WBUDOWANY ODTWARZACZ BLU-RAY MOŻNA WŁOŻYĆ DO NIEGO TWARDY DYSK NP. 2TB Z PRZODU JAK KARTĘ PAMIECI A ODTWARZA WSZYSTKIE FORMATY VIDEO I DZWIĘKU. WPISZ SOBIE IT SKLEP I TAM ZNAJDZIESZ TEN MODEL I SZEREG INNYCH. JA KUPIŁEM DUNE HD MAX.rEWELACYJNA S[RAWA POLECAM
 

Bapep

New member
Przyczyną tego że zacinały się filmy był program all player + crack . Oczywiście po pobraniu aktualizacji tego programu filmy HD zaczynały wariować. Może komuś ta informacja się przyda, mi zajęło kilka dni rozszyfrowanie tego dlaczego tak sie działo, ale na szczęscie już jest wszystko dobrze....pozdrawiam
 

Bapep

New member
Ten crack odpowiada za to żeby nie płacić za pobranie brakujących kodeków. Co do programu Media Player Classic Home Cinema to akurat u mnie na filmach HD pojawia sie problem z dzwiękiem, dlatego tylko Allplayer prawidłowo odtwarza filmy na moim laptopie.

Pozdrawiam
 

ted123

New member
U mnie działa on gorzej niż Media Player Classic. W połowie ekranu przy ruchu kamery w bok pojawia sie małe przesunięcie obrazu. Tego efektu nie ma MPC
 

amor_priv

New member
Troche to dziwne. U mnie MPC odtwarza tragicznie. Przeplot az w oczy kluje, a do tego sie mocno zacina. A Splash Lite praktycznie wszystko to likwiduje i odtwarza bardzo dobrze.
Athlon X2 4800+ (2.5GHz, 2 rdzenie), 2GB ram, GF 8600 GTS.
 
Do góry