którą kamere do domu HDC-SD800 vs HDC-SD60???

gilw

New member
Witam jestem totalnym laikiem w sprawach kamer. przedstawię moją sytuację :
kamery chcę używać tylko do nagrań rodzinnych a dokładniej mojego rosnącego synka (imprezy wakacje i takie tam jak to z pociechami ). zdaje sobie sprawę ze obie te kamery dzieli dość duża różnica cenowa i potrafię zobaczyć na stronie producenta porównanie tych dwóch modeli ale nie wiele mi to wszystko mówi.

sd800 za 3178zł (brałem pod uwagę sd700 ale ciężko już ją dostać)
sd60 za 1400zł

zastanawiam się czy warto dokładać ta różnicę. nagrywać na pewno będę na automatycznych ustawieniach nie będę nic ustawiać ręcznie no może lampe:)
czym różnić się będą nagrania z tych dwóch kamer ???

jeśli potrzebne wam jeszcze jakieś informacje czekam na info

dzięki za pomoc
 

posejdon82

New member
Kolego Gilw, jesli szukasz kamery do filmowania dzieci, i sadzisz ze nie zmienisz kamery za rok, ja kupilbym sd800.Masz 3 przetworniki...jakos jest kolosalna.Sam jestem posiadaczem tm 700, obraz jest powalajacy.Jesli masz do tego jeszcze PS3 to sama konsoal z najnowszym softem odtwarza ci pliki z kamery bez zadnego zacieciaP:) Nawet w najlepszej jakosc 50P,Bedziesz zadowolony z takiej malej kamerki.Jesli chcesz probke filmu z mojej moge ci przeslac. odpalisz na kompie programem splash player.Tylko uwaga pliki generowane przez ta kamere potrzebuja mocnego kompa, inaczej film sie tnie.i zajmuja sporo miejsca takze warto dokupic dodatkowy dysk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
001_P1220913.JPG.pagespeed.ce.9KmYIPEM2M.jpg
Zdecydowanie ten model, trochę się dziś pobawiłem i jestem pod wrażeniem.
 

PawełG

New member
Tu:
HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony PMW-EX1R (PMWEX1R),Sony PMW-EX3 (PMWEX3) and Sony PMW-EX1 (PMW-EX1E/ PMWEX1) Best values high
możesz sobie porównać (wybierz SD66, to to samo co SD60). Jedna i druga ma swoje zalety. Nie wiem, którą bym wybrał (dlatego wybrałem SD700 :)). A może dołożyć 8 stówek na SD90 (na w/w stronie SD99) - bije obie na głowę. Jeśli to zakup na lata to może warto, nie zestarzeje się tak szybko. Wrzuć wszystkie w powyższą porównywarkę i zobacz sam.
 

ntgale

New member
@gilw
Rzeczywiście różnica w cenie pomiędzy tymi modelami spora. SD60 to dobra kamera w swojej klasie cenowej, ale raczej przy gorszym świetle z SD800 nie będzie porównania. Kupiłem niedawno SD60 i przy sztucznym świetle jest ziarno na ekranie, ale ja nie byłem przekonany do potrzeby wydania do 3k zł za kamerę.
 

dakkon7

New member
co to za durnowaty topik, tzn jak można porównywać kamerę za 1500zł z 3000zł
dlatego pytam się czy SD60 ma swojego następcę? tzn SD80 i jest lepsza? jak tak to w czym

i co z sd90 ??
może się ktoś wypowiedzieć a nie tylko podrzucać link?
 

gilw

New member
dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem. wygrzebałem zaskórniaki i zakupiłem sd707(udało się dostać) ma do mnie dojść jutro mam nadzieje że nie pożałuje.
 

Mikita

New member
Jakie są dokładnie różnice między HDC-SD800 a HDC-SDT750? Chodzi mi o jakość obrazu. Mam możliwość kupna obu w podobnej cenie. Telewizor mam z 3D, więc bardziej się skłaniam ku HDC-SDT750. Użytkowanie typowo amatorskie -córka, święta, wakacje itp.

Dzięki,
Michał
 

marder

Member
Jakie są dokładnie różnice między HDC-SD800 a HDC-SDT750? Chodzi mi o jakość obrazu. Mam możliwość kupna obu w podobnej cenie. Telewizor mam z 3D, więc bardziej się skłaniam ku HDC-SDT750. Użytkowanie typowo amatorskie -córka, święta, wakacje itp.

Dzięki,
Michał
Bierz SDT750. Po zdjęciu konwertera 3D ta kamera to zwykła SD700, czyli o jakość nie musisz się martwić. I to za jaką cenę - 2700 zł, a SD700 ponad 3000 zł. Tu masz SD700 + konwerter 3D gratis za dużo niższą cenę. Moim zdaniem warto.
 

Mikita

New member
No niby masz rację, ale bazując na tym co znalazłem w necie ten adapter 3d to taki gadżet, ale raczej mało użyteczny. Nie działa zoom, ciężko uzyskać satysfakcjonujący efekt 3d. Nie wiem czy nie za wcześnie na taką kamerę - tzn. jest to jakiś krok w przód zrobiony przez Panasia, ale nie na tyle, żeby powaliło to na kolana. Wolałbym mieć dobry obraz w 2d, jeśli przy 3d miałbym się tylko wkurzać.

Czy różnica między TM700 lub SD750 bez konwertera a SD800 jest duża na korzyść nowego modelu?

Dzięki,
Michał
 
Do góry