Duże pojemności baterii?

PawełG

New member
VW-VBG6 do PANASONIC -CHIP- JAK ORYGINAŁ! WROCLAW (1420494753) - Aukcje internetowe Allegro . Niekórzy uważają, że to tylko nadruk, a w rzeczywistości bateria ma 4 razy mniej pojemności.
Mam odpowiednik VBG-130 tego "producenta" (Fotoenergia). Oryginał ma 1250 mAh, na Fotoenergii napisali 2900 mAh. Oczywiście z tymi pojemnościami to bzdura, ale z 4 razy mniejszą pojemnością to też przesada. Mój zamiennik ma ok. 75% pojemności oryginału, więc ten VBG6 miałby ok. 4Ah choć oczywiście prawdziwy (rzeczywisty) producent może być inny niż tego mojego VBG130 więc i ta analogia nie musi obowiązywać. W skrajnym przypadku może to być nawet ten sam producent który robi oryginały - to powszechna praktyka w zgobalizowanej gospodarce. Na pewno jednak nie ma więcej niż oryginał tj. 5.4Ah.
Czy naprawdę istnieje tak pojemny akumulator do tej kamery?:)
Może istnieć o dowolnej pojemności - kabelek/przejściówka i "magazynek" np. z zestawami połączonych szeregowo (po 6 szt.) paluszków AA. Takich zestawów łączysz równolegle ile chcesz i jedziesz np. całą dobę :). To czy jest Ci potrzebne ciągłe działanie przez kilka godzin pewnie już sam przemyślałeś - wskazana karta pamięci o duuuuzej pojemności (i cenie). Zastanawiałem się nad VBG260, ale zrezygnowałem ze względu na wymiary. Do filmowania turystycznego mniejszy wystarcza mi na 2-3 dni - ujęcia typowo kilkunasto-kilkudziesięciosekundowe. Kto by oglądał większe dłużyzny :mrgreen:.
Jeśli kupisz ten VBG6 napisz jak wypadnie test pojemności, sam jestem ciekaw.
 
Do góry