HDC-TM700 z USA vs KURO vs HDMI vs NTSC

cyber_human

New member
Czołem!

Proszę o pomoc: zamierzam kupić camcorder Panasonic HDC-TM700 za oceanem.
Tam nagrywa on w 1080/60i. I ma format NTSC.
No i teraz lamerskie pytanie, ale na prawdę nie daję rady: czy podłączając go do swojego KURO LX-5090H po HDMI pooglądam, czy nie?

Jak dla mnie to dwa różne światy: NTSC to analog, HDMI - cyfra.
A skoro KURO obsługuje 1080/60i, to myślę, że nie ma problemu, ale nie jestem pewien, stąd pytam.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
da rade;-)
NTSC to standard amerykanski ,odpowiednik europejskiego PAL natomiast HDMI to jedynie forma podlaczenia cyfrowego
sygnal z kamery nagrywajacej w formacie 1080i60 zostanie przekonwertowany przez twoj TV i wyswietlony w formacie 1080p30 ,wszystko bedzie hulac...
 

cyber_human

New member
Dzięki.
Żywiłem jednak nadzieję, że KURO wyświetli to w 60 klatek, skoro taki tryb obsługuje... Bez konwersji.
Czy jeśli kupię camcorder z rynku EU w 1080/50p/i - to też będzie konwersja?

ps. a może jeszcze mix wprowadziłem - może ta kamera nagra w 1080/60p i Pionek wyświetli 60 kl?

Niby prosta sprawa, a tyle zamieszania ze standardami :(
 

bluray

Banned
5090H wszystko wyświetli natywnie, tj. w oryginalnym fps.
KURO ma obsługę 24/25/30 fps. Żadnych problemów.
Kamera z 30 fps ma nieco lepszą płynność od kamer 25 fps.
Kupuj w stanach.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
skad wiesz ze bedzie lepsza plynnosc, a moze bitrate bedzie mniejsze do 30 klatek, ja ma kamere NTSC i PAL nie widzialem ze bedzie lepsza plynnosc :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a co ma bitrate do plynnosci ?
kamera rejestrujaca w systemie NTSC bedzie nagrywac 60 polobrazow wyswietlanych na TV w sposob progresywny ,czyli 30 pelnych klatek.
w systemie PAL bedzie to odpowiednio 50 polobrazow i 25 pelnych klatek.
wieksza plynnosc wynika z wiekszej ilosci klatek i mniejszego motion blur wyniklego z czestrzej pracy elektornicznej migawki.
przy czym wieksza plynnosc moze byc nie zauwazalna , jednak przy dynamicznych scenach bedzie lepsza ostrosc obrazu.
 

cyber_human

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Atakuję sprzęt za oceanem (poczytam jeszcze inny wątek, czy faktycznie mój wybór kamery Panasa jest optymalny).
 

panjacek

New member
a co ma bitrate do plynnosci ?
kamera rejestrujaca w systemie NTSC bedzie nagrywac 60 polobrazow wyswietlanych na TV w sposob progresywny ,czyli 30 pelnych klatek.
w systemie PAL bedzie to odpowiednio 50 polobrazow i 25 pelnych klatek.
wieksza plynnosc wynika z wiekszej ilosci klatek i mniejszego motion blur wyniklego z czestrzej pracy elektornicznej migawki.
przy czym wieksza plynnosc moze byc nie zauwazalna , jednak przy dynamicznych scenach bedzie lepsza ostrosc obrazu.

Kolega zadał pytanie techniczne, ponieważ jego kamera rejestruje 60 pełnych (progresywnych) ramek w rozdzielczości 1920x1080px. Sam jestem ciekawy czy Kuro wyświetli 60 pełnych ramek (klatek) czy jedynie 30?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli nagrywa w formacie 1080p60 (nie 1080i60) to w taki sposob wyswietli to TV . odswiezanie na poziomie 60hz nie jest zadnym problemem.
 
Do góry