Usuwanie szumu w Pansonic NV-GS320

Spyke

New member
Witam serdecznie,
Mam pytanko a propo kamery Pansonic NV-GS320, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym usunąć szumy, które pojawiają się na nagrywanym materiale przy, można by powiedzieć, dużej ilości światła, ale jednak jeszcze zbyt małej dla tej kamery- np. gdy jest całkowite zachmurzenie nieba albo w pomieszczeniu przy sztucznym świetle, wydaje mi się, że zapewniłem dostatecznie dużo światła, lecz ta kamera robi mi psikusa i szumy się nadal pojawiają... nie mam kompletnie pojęcia w jaki sposób mam skonfigurować ustawienia.. bawiłem się wszystkimi i żadne opcje nie pomagały.. mam tylko nadzieje, ze da rade w jakiś sposób ustawić opcje tej kamery, bo jak nie to nie będzie miło. Generalnie jak kręciłem w piękny, wręcz idealny słoneczny dzień, gdzie światła było MULTUM, to wszystko było pięknie, obraz jaki trzeba i wszystko na swoim miejscu..

Podsumowując chciałbym się dowiedzieć:
-Dokładnie z jakiego powodu powstają szumy (czy to zależy od ilości światła czy od ustawień kamery itd.),
-W jaki sposób można je usunąć? przez jakieś odpowiednie ustawienie kamery (tu w sumie pytanie do mających ten model kamery, co by mogli mi dokładnie powiedzieć co i jak ustawić, lecz zadowole się wszystkimi trafnymi odpowiedziami) czy może przez coś innego...

Proszę o rzetelne odpowiedzi.
 

ecoCargo

New member
Trudno z opisu wyobrazić sobie, o jaką ilość światła chodzi. Ja mam moją ukochaną, chociaż gorszą od NV GS320 kamerę panasonic-a model NVGS80, tam podobnie jest problem przy mniejszej ilości światła. Kamera ta nagrywa doskonale przy świetle dziennym (słońce lub chmury) natomiast w pomieszczeniach obraz staje się coraz bardziej ziarnisty im mniej światła dociera do obiektywu. To chyba normalne. Z usuwaniem tego typu "szumu" jest bardzo ciężko, bo wymaga to specjalistycznego oprogramowania, innego niż skierowane na rynek konsumencki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic NV-GS320 to dobra kamera. Jednakże światło to podstawa. Zauważ, że przy produkcjach filmowych, gdzie używa się kamer profesjonalnych przy dobrym oświetleniu na dworze operator doświetla plan!
W studio używają oświetlenia liczonego w tysiącach watów. Także światło to podstawa!
Rozwiń swój opis co do ilości dostarczonego światła....
Jeżeli masz niedoświetlony film to nie znajdziesz cudownego programu, który to naprawi, można coś tam poprawić, ale cudów nie ma.
 

ecoCargo

New member
Ja nawet w słoneczne dni doświetlam światłem plan. Zwróć uwagę na blendy, używam światło i blendę do odbijania światła. Pomaga.
 

PawełG

New member
Jeśli chodzi o odszumianie już zrobionych filmów to mam pozytywne doświadczenia z NeatVideo (Neat Video - best noise reduction for digital video). Producent jest bardziej znany z NeatImage - bardzo dobrej wtyczki odszumiającej do programów graficznych. NeatVideo jest dostępny jako wtyczka do większości popularnych edytorów filmowych. Cena ok. 100USD. Bardzo wskazany dość mocny komputer, zwłaszcza do HD. Skutecznie odszumia, byle nie przesadzić z ustawieniami bo film wyjdzie "plastikowy".
 
Do góry