Panasonic hdc-tm10

michasekk

New member
Witam,

Jestem nowy i za wszystkie błędy z góry przepraszam.

Zajmuję się amatorskim nagrywaniem filmów które nagrywałem aparatem cyfrowym panasonic lumix dmc fx12, mam go 4 lata i jest super :) Jednak jakość już trochę odbiega od dzisiejszych standardów jakości i chcę kupić kamerę (mam do wydania max 1000zl) która ma hd i w miarę dobrą jakość filmu i dźwięku.
Dziś przeglądając allegro znalazłem kamerę PANASONIC HDC-TM10 tu link do aukcji
http://allegro.pl/panasonic-hdc-tm10-tm-10-panasonic-polska-od-rek-i1313936819.html

No i tu nasuwa się pytanie do was (ja jestem w tym zielony)
-Czy ona jest dobra??
-Jak z jakością??
-Czy to nie jest jakiś rzadki model??

Nagrywam filmy na otwartej przestrzeni i w dzień, zależy mi na jakości dźwięku i obrazu.
Może macie jakieś inne propozycje?? Jeszcze mam na oku samsunga HMX-H200 No ale panasonic to panasonic. Sorry że tak chaotycznie napisane :)

Proszę o porady

PS: aha, kolega mi powiedział że ma rzadki format zapisu ta kamera i mało który program to ruszy Czy to prawda?? Obecnie montuje wszystko w uvs 11+

Pozdrawiam
 

ted123

New member
KR System - Panasonic HDC-TM10
Tu jest opis. To normalny zapis jaki stosują w kamerach Panasonic
Wiec nie ma problemu co do zapisu. Do obróbki potrzebny dobry komputer i nowe programy obsługujące FULL HD
Uwaga na strone podaną w załaczniku poprzedniego postu-zawirusowana!!!!!
 

Marek.x

Member
Cena HDC TM-10 na allegro naprawdę niska,na ceneo mają ją od 1400zł.Za 1400-1500zł jeśli budżet pozwala wziąłbym panasonic HDC SD-60, SD-66 (to samo) Warto dopłacić bo kamera ma większą matrycę 1/4.1cala (TM-10 1/6) 3.3mln pikseli,szerszy kąt widzenia
od 35,7 (TM-10 od 44) ogólnie klasa wyżej. Na minus-brak wewnętrznej pamięci,trzeba dokupić kartę SDHC.
Na uwagę zasługuje też sony HDR CX115.

Pozdrawiam
 
Do góry