Mikrofony do kamer Panasonic HDC SD/TM 700

ecoCargo

New member
Witam

Chciałbym dowiedzieć się na temat mikrofonów do kamerki Panasonica HDC SD/TM700.

Nagrywam pracę kolei. Filmuję przejeżdżające pociągi na szlaku i na stacjach, odjazdy i przyjazdy (hamowanie) pociągu. (przy okazji na stacjach nagrywają się zapowiedzi z megafonów).
Kolejną pasją jest nagrywanie i podglądanie kamerą ptactwa na żerowiskach.

Czy takie "amatorskie" mikrofony są godny uwagi?
StageLine Monacor:
http://allegro.pl/super-mikrofon-pojemnosciowy-spec-do-kamer-f-vat-i1311285083.html

AudioTechnica:
http://allegro.pl/super-mik-do-kamer-mp3-audio-technica-atr6250-i1305199501.html

RODE Stereo Mic:
http://allegro.pl/rode-stereo-videomic-super-do-kamer-wysylka-free-i1305427951.html

Jakie stosujecie osłony przeciwwietrzne, gąbkowe, czy futerkowe?
Mam pytanie, jaki mikrofon/y polecalibyście do takich zadań, na co zwrócić uwagę, pasmo przenoszenia, kierunkowość ?

Wydałem na razie kasę na HDC TM700 i niestety tymczasowy mikrofon musi być budżetowy (jak ja nie lubię tego słowa).
 
Ostatnia edycja:

ecoCargo

New member
Dorzucam doświadczenie kilku użytkowników, właścicieli mikrofonów mocowanych na kamerach Panasonic z serii 700. Niestety dużo mikrofonów "kamerowych" jest zbyt długich i widać je w obiektywie. Przykładem może być StageLine 950 MONACORa, czyli odpada, chociaż możliwość przełączania kierunkowości jest prosty i genialny zarazem. Mikrofon RODE VideoMic monofoniczny jest "niewidoczny" w obiektywie, ale jest monofoniczny, ja szukam stereofonicznego. Ciekawą propozycją może być RODE Stereo Video Mic. Mikrofon wydaje się być ciekawy ze względu na małe wymiary-nie wchodzi w kadr. Wielkością przypomina...kamerę Panasonic SD/TM 700 i waży tyle co kamerka. Do tego mikrofonu jest dodawane futerko, które doskonale chroni od podmuchu wiatru.
Dodatkowo ten ostatni mikrofon ma "zawieszenie" elastyczne, co eliminuje przypadkowe stuki podczas nagrywania.
 
Ostatnia edycja:

ecoCargo

New member
Wątek ciągnę sam...zdecydowałem się po wielu przemyśleniach na mikrofon RODE Stereo Video Mic. Zdaję sobie sprawę z oczywistych utrudnień, np to, że mikrofon nie jest kierunkowy a dookoła. Ważne, że mikrofon posiada dużą rozpiętość częstotliwości, co powinno być godne uwagi, 20Hz-20KHz. Pozytywne opinie o tym mikrofonie, oraz test tego mikrofonu w warunkach wietrznej pogody dają odpowiedź, że to ten mikrofon. Koszt w granicach 580-800zł nowy ze sklepu i używany od 420-550zł. Mikrofon posiada 10 letnią gwarancję.
 

Jacek144

New member
Wątek ciągnę sam...zdecydowałem się po wielu przemyśleniach na mikrofon RODE Stereo Video Mic. Zdaję sobie sprawę z oczywistych utrudnień, np to, że mikrofon nie jest kierunkowy a dookoła. Ważne, że mikrofon posiada dużą rozpiętość częstotliwości, co powinno być godne uwagi, 20Hz-20KHz. Pozytywne opinie o tym mikrofonie, oraz test tego mikrofonu w warunkach wietrznej pogody dają odpowiedź, że to ten mikrofon. Koszt w granicach 580-800zł nowy ze sklepu i używany od 420-550zł. Mikrofon posiada 10 letnią gwarancję.

Nie zapomnij tylko opisać tutaj swoich wrażeń z używania tego mikrofonu.Będzie to cenne doświadczenie ,które może przydać się innym.
 

allybee

New member
Witam,
czy są już jakieś rezultaty testów? Jestem na kupnie mikrofonu do SD900, więc temat mnie żywo interesuje...

Pozdrawiam, Marcin
 
Do góry