Panasonic HDC-SD60

Mac Abra

New member
Witam!
Na wstępnie chciałbym zaznaczyć iż jestem totalnym amatorem kamerowania itp, i na owym temacie sie nie znam.
Tydzień temu zakupiłem kamerę Panasonic HDC-SD60, posiadam PS 3 oraz TV obsługujący FULL HD. Kamerę obsługuje programem dołączonym do niej tj. "HD Writer AE 2.0". Posiadam kartę SONY SDHC 8 GB class 4. Mogę nagrać ok godzinę materiału w jakości FULL HD (tak pokazuje na kamerze). Po zgraniu plików i uporządkowaniu przez w.w. program wypalam pliki w formacie AVCHD na zwykłej płycie DVD (wczoraj wypaliłem pierwszą płytę i 30 minut filmu zajęło tylko ok 3 GB), płytę odtworzyłem na PS3 (działa bez zarzutów), jednak jakość nagrań mnie nie zadawala. Film jest w bardzo dobrej jakości jednak nie jest to FULL HD oraz HD (a jeśli HD to takie ubogie). Chciałbym w najbliższym czasie kupić wypalarkę Blu-ray. Czy jeśli kupię ją i filmy będę nagrywał na BL to jakość filmu sie zmieni? Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić, ponieważ zależy mi na jakości FULL HD jaką oferuje w.w. kamera.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. :)
 

AKT

New member
Moim zdaniem nie wypalileś filmu w formacie AVCHD (Full HD) tylko w zwykłym DVD. Gdy ja chcialem zapisać 60 minutowy film w formacie AVCHD na zwyklą płytę DVD dwuwarstwową, a więc o pojemności ponad 8GB to HD writer pokazał mi,że potrzebuje do zapisu tego filmu aż 3 takich płyt. Tak więc nic dziwnego ,że masz gorszą jakość niż oglądasz na TV prosto z kamery.
 
Do góry