HDC-TM60 pytanie

krissk

New member
Witam! Posiadam od niedawna tą kamerkę i jestem bardzo zadowolony, jakość obrazu żyleta ale mam kilka pytań, a mianowicie: jak oglądam nagrane filmiki bezpośrednio z kamery podłączonej do TV kablem HDMI to obraz jest super, nawet ostatnio nagrywałem trochę w ciemnych pomieszczeniach to praktycznie ziarna nie widać ale mam też odtwarzacz WD TV HD Media Player i na nim te same filmy wyglądają o wiele gorzej tzn. widać strasznie ziarno, tak jakby przesadzona była ostrość, próbowałem zmieniać ustawienia ale nic nie pomogło, może ktoś ma tą kamerę i podobny problem ? Nie widzi mi się jakoś żeby używać zawsze kamery do poprawnego odtwarzania filmów, dzisiaj podłącze kompa i zobaczę jak jest. Może to kamera w sobie ma jakieś filtry wygładzające że nie widać ziarna, sam już nie wiem. Pozdrawiam
 

pdkl

New member
Mam HDC SD66 a więc identyczna kamerę tylko, że na kartę zewnętrzna.
Filmy po wcześniejszej edycji i po połączeniu w HDWriter lub w Pinnaclu 14 odtwarzam na odtwarzaczu multimedialnym Asus O!Play. Nie zauważyłem efektu ziarna.
Mój ASUS nie pozwala na płynne obejrzenie klipów bezpośrednio z karty SDHC z kamery bez kilkusekundowych przerw między nimi - jest to spora wada tego urządzenia. Czy WD TV HD pozwala na to?
 

krissk

New member
WD też nie pozwala na płynne przejścia między filmami, jest kilkusekundowa przerwa. Mam nagrane wesele znajomej w ok. 50 częściach i połączyłem je TS Muxerem ale brak synchro dźwięku z obrazem, a jak się łączy pliki w HD Writer ? Jakoś nie widzę tam takiej opcji ?
 

pdkl

New member
Praca w HDWriter jest bardzo łatwa. Po wybraniu EditVideo (menu u góry), wybraniu AVCHD i po przeciagnięciu plików na linię czasu i ich edycji (obcinanie początku, końca w plikach, wycinaniu plików) naciskasz na przycisk next (w dole po prawej stronie, potwierdzasz yes na zapytanie czy chcesz zapisać plik następnie execute (u doł po prawej stronie), idziesz na kawę i po chwili wszystko jest zrobione.
Generalnie prostsze montaże wykonuje w HDwriter, trudniejsze w Pinnaclu (więcej opcji). Parametry zapisu gotowego pliku w Pinnaclu to:
Plik Mpeg-2TS, kompresja H.264, rozdzielczość AVCHD HD,
17000 kbs/sek.
 

ted123

New member
Przy zapisie na dysku tego co zrobiłes masz do wyboru, albo każde ujęcie osobno ,ale w jednym katalogu i odpowiednio ponumerowane ujęcia, albo jako jedna całość -zaznaczyc trzeba Mergin into one scene
 

krissk

New member
Praca w HDWriter jest bardzo łatwa. Po wybraniu EditVideo (menu u góry), wybraniu AVCHD i po przeciagnięciu plików na linię czasu i ich edycji (obcinanie początku, końca w plikach, wycinaniu plików) naciskasz na przycisk next (w dole po prawej stronie, potwierdzasz yes na zapytanie czy chcesz zapisać plik następnie execute (u doł po prawej stronie), idziesz na kawę i po chwili wszystko jest zrobione.
Generalnie prostsze montaże wykonuje w HDwriter, trudniejsze w Pinnaclu (więcej opcji). Parametry zapisu gotowego pliku w Pinnaclu to:
Plik Mpeg-2TS, kompresja H.264, rozdzielczość AVCHD HD,
17000 kbs/sek.


Mam pytanie jeszcze, ja do HD Writera dodać pliki które już mam na dysku ? Wydaje mi się że da się tylko dodać z kamery a z dysku jakoś nie widzę opcji. Proszę o radę :)
 

pdkl

New member
Przeczytaj dokładnie wątek "PanasonicHDC-SD60" tam jest wszystko wyjaśnione (do wyświetlenia w HDwriter potrzebne są pliki pomocnicze)
 

krissk

New member
Na 100% na asus oplay masz taki sam obraz jak z kamery po hdmi, nie widać więcej ziarna ? bo zastanawiam się czy nie sprzedać swojego wd i kupić właśnie asusa.
 

pdkl

New member
W celu odpowiedzi na Twoje pytanie próbowałem dzisiaj 3 opcji. Do prób wykorzystałem pliki kręcone w slabym świetle tj 1. obraz na TV LCD 40 cali bezpośrednio z kamery, 2. Obrobiony w Pinnaclu 14 obraz przez Asusa O!Play na telewizor, 3 Bezpośrednio z karty SDHC i czytnik przez Asusa na telewizor. Subiektywnie twierdząc najlepszy obraz był z Pinnacla, co mnie samego zdziwiło, następnie bezpośrednio z kamery, na końcu z karty SDHC. Różnice były minimalne, prawie pomijalne. Może na innym materiale otrzymałbym inne wyniki. Sądze, że za szybko chcesz sie pozbyc WD TV. Odtwarzacz ten zbiera b.dobre recenzje, zainstaluj moze nowsze oprogramowanie do niego, potestuj pliki na komputerze, wypróbuj HDWriter, Pinnacla 14Triala, czy Sony Vegas.
 

krissk

New member
Sam nie wiem co robić ale obraz z wd (pliki czyta z dysku zewnętrznego 2,5") jest po prostu "przeostrzony" przy dobrym oświetleniu wygląda ok ale przy słabym jak ostatnio wesele, to porażka kupa ziarna i nic więcej. Pożyczę od znajomego asusa o!play i porównam sam :)
 

krissk

New member
Przetestowałem i powiem szczerze że asus ma troszkę lepszy obraz niż wd, różnica nie jest jakaś duża ale widoczna, nadal jednak bezpośrednio z kamery po hdmi jest najlepszy obraz.
 

mwerd

New member
Czyli raczej nie warto zmieniać WD na Asusa?

Ciekaw jestem co powoduje, że obraz z kamery jest najlepszy. Aż taka duża jest różnica w stosunku do odtwarzaczy?
 

krissk

New member
Moim zdaniem warto zmieniać, bo i obraz lepszy i szybciej załącza pliki m2ts i np. ja miałem takie filmiki demo bluray sony bravia to wd mi przycinał a na asusie wszystko śmiga. Wydaje mi się że kamera ma w sobie jakieś filtry i temu obraz jest lepszy ale nie wiem tego na 100%. Powiem tak przy scenach na zewnątrz nie widzę różnicy między odtwarzaniem z kamery i z asusa ale przy ciemnych scenach w pomieszczeniach na asusie jest więcej ziarna niż z kamery.
 
Do góry