HD Writer problem z instalacją

AKT

New member
Dzień dobry Wszystkim. Właśnie kupiłem kamerę SD60. Mój laptop nie posiada cd rom więc jak mam wgrać HD Writera na komputer ? Czy po wgraniu go będę mógł odtwarzać filmy bezpośrednio w laptopie po włożeniu do niego karty pamięci z kamery? Jeżeli tak to jaki potrzebny będzie do odtwarzania program czy właśnie ten HD Writer czy coś innego ? W jakiej jakości polecacie nagrywanie HA czy HG ? HG ustawione jest fabrycznie przez Panasonica. Może możecie mi pomóc wyborze kart pamięci (jakość/cena).
Pozdrawiam
 

marder

Member
Dzień dobry Wszystkim. Właśnie kupiłem kamerę SD60. Mój laptop nie posiada cd rom więc jak mam wgrać HD Writera na komputer ? Czy po wgraniu go będę mógł odtwarzać filmy bezpośrednio w laptopie po włożeniu do niego karty pamięci z kamery? Jeżeli tak to jaki potrzebny będzie do odtwarzania program czy właśnie ten HD Writer czy coś innego ? W jakiej jakości polecacie nagrywanie HA czy HG ? HG ustawione jest fabrycznie przez Panasonica. Może możecie mi pomóc wyborze kart pamięci (jakość/cena).
Pozdrawiam
Program HD Writer służy głównie do kopiowania filmów z kamery na komputer, więc jeśli nie zamierzasz podłączać kamery przez usb do komputera, ale bezpośrednio kopiować filmy z karty pamięci (wygodniejszy sposób, ja tak robię), ten program nie będzie Ci potrzebny. Ma on co prawda także funkcje edycyjne, ale są one tak ograniczone, że lepiej w ogóle nie zawracać sobie nim głowy, tylko użyć bardziej specjalistycznego programu do edycji filmów.
Filmy z kamery odtworzysz z powodzeniem przy pomocy dowolnego odtwarzacza plików wideo. Nie trzeba nawet niczego instalować, wystarczy systemowy Windows Media Player. Musisz tylko pamiętać o zainstalowaniu odpowiednich kodeków wideo, ja polecam K-Lite Codec Pack.
Im wyższa jakość nagrywanych filmów, tym większa objętość plików, co oznacza że mniej nagrasz na karcie/twardym dysku kamery. Ja osobiście wolę nagrywać filmy w najwyższej jakości czyli w trybie HA. Na 32 GB karcie, której używam mogę nagrać ok. 4 godz. filmu, a na jednowarstwowej płycie Blu-Ray (25 GB) mogę wypalić ok. 3-ech godz. filmu, czyli całkiem sporo.
Ja osobiście używam karty SDHC Pretec 32 GB Class 6 i mogę ją z czystym sumieniem polecić, jest szybka i relatywnie tania (kosztuje ok. 300 zł). Do kamery HD nie warto kupować karty mniejszej niż 16 GB, na której nagrasz ok 2 godz. filmu w trybie HA. Musi być to karta odpowiedniej klasy prędkości zapisu, czyli co najmniej Class 4 (4 MB/s).
 

ted123

New member
Jeżeli nie masz laptopa w miarę wypasionego to możesz mięć problemy z płynnym odtwarzaniem filmów
Nie zaczynaj od programów typu Adobe, bo szybko zniechęcisz się do montażu filmów
Dobrym programikiem do łączenia scen jest np tsMuxeR bo nie przerabia plików tylko łączy je bez zmian
Do edycji, wkopiowywania tekstu, muzyki, efektów wizualnych można użyć AVS Video editor, kosztuje około 60$. NAgrywa on filmy tez w systemie blurey Co do kart SD to lepiej nie ryzykować z kartami clas 4
Ja miałem z nimi drobne kłopoty przy nagrywaniu filmów.Może to tylko ten egzemplarz był kiepski.
 

AKT

New member
Serdecznie dziękuję za błyskawiczną pomoc. Znalazłem stronę z oprogramowaniem K-lite Codec Pack, którą wersję mam zainstalować, bo są 3 :Basic, Standard i Full ?
 

AKT

New member
Zaczęło działać w Windows Media Player.. Wielkie dzięki. Aktualna wersja K-Lite
Codec Pack to 6.04 . Czy według Was widać naocznie różnicę w jakości pomiędzy filmem w jakości HA a HG ?
 

ted123

New member
Ja nie zauważyłem Może widać różnice na dużym ekranie, co najmniej 50"
Tez chciałbym to wiedziec ,bo na razie kręce na maksa. Zawsze moge okroić film, a z gorszego to już nie poprawie jakości. Wybieram sie na południe europy
i szkoda mi niepotrzebnie tracic miejsce na karcie jak nie zauważe różnicy
 
Do góry