Panasonic HDC-SD9 nagrywanie w HD

lask

New member
Witam serdecznie, jestem zupełnym laikiem w temacie kamer a zwłaszcza nagrywania. Mam prośbę o pomoc. Obecnie posiadam kamerę Panasonic HDC-SD9, jestem z niej bardzo zadowolony, ale mam problem z nagraniem filmu w Full HD. Z karty 4 GB nie jestem w stanie przegrać filmu na płytę DVD, gdyż film się nie mieści. Możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej nagrywać filmy z tej kamery aby wchodziły na DVD ? Może w jakiś sposób można stworzyć kilka płyt, które łączą się w jedną całość ?
Z góry dziękuje za pomoc.
 

marder

Member
Witam serdecznie, jestem zupełnym laikiem w temacie kamer a zwłaszcza nagrywania. Mam prośbę o pomoc. Obecnie posiadam kamerę Panasonic HDC-SD9, jestem z niej bardzo zadowolony, ale mam problem z nagraniem filmu w Full HD. Z karty 4 GB nie jestem w stanie przegrać filmu na płytę DVD, gdyż film się nie mieści. Możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej nagrywać filmy z tej kamery aby wchodziły na DVD ? Może w jakiś sposób można stworzyć kilka płyt, które łączą się w jedną całość ?
Z góry dziękuje za pomoc.
Efektywna pojemność karty 4 GB to 3,72 GB, a płyty DVD 4,38 GB, nie powinno być zatem żadnych problemów ze skopiowaniem całej zawartości karty na płytę. Powinieneś tylko użyć jakiegoś programu do wypalania płyt, a nie zdawać się na ten windowsowy. Zamiast kopiować pliki .mts lub .m2ts bezpośrednio na płytę, możesz także wypalić DVD AVCHD, która mimo, że DVD będzie miała format Blu-Ray i którą odtworzysz (przy pomocy odpowiedniego programu np Cyberlink PowerDVD) na komputerze lub stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray.
 
Do góry