Panasonic HDC-SD60 ???

mauro150

New member
Witam wszystkich forumowiczów,
Mam jedno pytanie dotyczące kamery panasonic HDC-SD60, czy ta kamera nagrywa w formacie, który mógłbym póżniej zgrać na płytę DVD? Wiem że jest to kamera HD, więc co za tym idzie zapis na Blu-ray ,nigdzie nie mogę się doszukać informacji o możliwości zmiany formy zapisu, wiem że to dziwne, że ktoś chce kupić kamere HD, a interesuje go zapis w standarcie DVD, ale kupuję tą kamerkę na kilka lat więć w przyszłości może się się zdarzyć zakup nagrywarki Ble-ray, chyba że jest możliwa konwertacja w programach do obróbki video, z góry dziękuję za odpowiedź
 

ted123

New member
Nie musisz miec nagrywarki aby nagrac film w formacie blu ray. W tym formacie mozna nagrać na "zwykłej płycie DVD . Film bedzie HD a nie jak w DVD okrojony jakoścowo i mozna go dotwarzac na zwykłym dVD w komputerze lub na PS3
 

ted123

New member
Jak wgra sie najnowszy k_litle kodak (naprawde najnowszy) to odtwarzanie w media clasic pleyerze plików mts czy m2ts jest płynne przy niewypasionym komputerze 2-3 GHz procesor i 512-1 Gb pamieci i zwykłej karcie graficznej 128mb.Sprawdzałem
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ted123
Nie wprowadzaj w błąd! Oczywiście materiał HD można nagrać na płycie DVD - na DVD DL zmieści się około 1h materiału, ale odtworzyć takiej płyty w odtwarzaczu DVD nie można!
Można tak jak piszesz w konsoli PS3 i odtwarzaczu Blu-Ray odtwarzającym AVCHD.
 

ted123

New member
No nie przesadzaj ze nie mozna.Sam oglądałem.Trzeba wgrac do xp program UDF.Reader.v2.5.WindowsXP-BluePrint.rar który pozwala odczytywac format bly-rey na dvd, oczywiście zapisany na płycie dvd a nie BD. Potrzebny jest tez program odtwarzający ten format . Ja chyba miałm nero DVD odtwarzacz w najnowszej wersji.Oczywiście ze na płycie 4.7 giga miesci sie kilkadziesiąt minut filmu,a w supej jakosci 15-20
 

luznyPL

New member
No nie przesadzaj ze nie mozna.Sam oglądałem.Trzeba wgrac do xp program UDF.Reader.v2.5.WindowsXP-BluePrint.rar który pozwala odczytywac format bly-rey na dvd, oczywiście zapisany na płycie dvd a nie BD. Potrzebny jest tez program odtwarzający ten format . Ja chyba miałm nero DVD odtwarzacz w najnowszej wersji.Oczywiście ze na płycie 4.7 giga miesci sie kilkadziesiąt minut filmu,a w supej jakosci 15-20

No dobra ale jak to potem otworzyć na stacjonarnym DVD ? :niewiem:
 

ted123

New member
Tu, to masz racje. Na stacjonarnym DVD nie obejrzysz tego. Ale z czasem kupisz sobie jakiś odtwarzacz .Ogladanie filmów nakręconych w HD i przerobionych na dvd to porażka. Jakośc jest gorsza niz kręcone kamerą DVD
Na razie pozostaje podłaczyc komputer do telewizora.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie o to chodzi, że na stacjonarnym DVD nie można takiej płyty odtworzyć.
Co do jakości płyty DVD to jeżeli użyje się do konwersji programu z dobrymi kodekami to jej jakość jest bardzo dobra. Trzeba tylko dobrze wszystko w danym programie ustawić. Oczywiście jakość jest niższa niż materiału HD, ale to przecież oczywiste...
 

reaper1

New member
Mnie trafiło jak okazało się, że mój odtwarzacz DVD nie odczyta filmu nagranego w rozdzielczości 1920x1080 (FULL HD). Dopiero trochę poczytałem i okazało się, że odtwarzacze DVD odczytują maks rozdzielczość 720x400 (format DVD) no może ciut ponad to odtworzą. Do full HD potrzebny jest odtwarzacz blue-ray (czyli np. PS3), albo komp. Natomiast nośnik, na którym nagrasz film nie ma żadnego znaczenia - na płycie Blue-Ray zmieścisz poprostu więcej materiału niż na płycie DVD - jakość bez zmian.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
DVD - SD PAL to rozdzielczość 720x576. Odtwarzacz DVD nic więcej poza taką rozdzielczością nie odtworzy.
Jakość materiału HD na DVD będzie oczywiście taka sama jak oryginału. Nagramy max 30 min na płycie jednowarstwowej.
Do odtworzenia materiału HD potrzebujesz stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray, konsoli PS3, komputera, lub odtwarzacza multimedialnego HD ( wtedy odtwarzasz materiał z dysku twardego lub pendriva)
 
Do góry