Panasonic tm700 + Leflektor IR = ?

Zirgen

New member
Witam.
Zamierzam zakupić w najbliższym czasie kamerę Panasonic tm700, jednak nie o tym chciałem tu napisać. Wiem że nie każda, a w zasadzie to żadna kamera nie nagrywa dobrze w nocy, więc chciałbym się dowiedzieć jaki byłby efekt jeżeli do takiej kamery dokupiłbym jakiś reflektor IR (taki jak stosuje się w kamerach do monitoringu) np coś takiego:
felektr katalogi pl /mocna_dioda_ir-t15370.html (nie działa link, zamiast spacji kropka)

Czy jeżeli dokupiłbym taki reflektor do tej kamery to czy da to jakiś efekt (taki jak np w kamerach sony jest tryb nightshot) czy musi być coś jeszcze aby to zadziałało? NIe znam się na mechanicznym działaniu kamer dlatego chciałbym się zorientować czy coś takiego ma szanse się tak w ogóle sprawdzić. Obraz nie musi być kolorowy, może być szary lub zielony, mi zależy tylko na tym aby zasięg nagrywania w nocy był jak największy. Niestety ale obecnie nie mogę sobie pozwolić na zakup dobrej kamery noktowizyjnej i chciałbym uzyskać podobny efekt jak najtańszym kosztem więc szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania.
 
Do góry