Kamera za +-2000, skłaniam się ku HDC-HS60

reaper1

New member
Witam.
Postaram się na szybko...

HDC-HS60 to jest kamerka, która najbardziej mnie interesuje, bo:
+ FULL HD
+ bardzo dobra optyczna stabilizacja obrazu
+ pojemny dysk 120GB (pamięć można rozszerzyć kartami pamięci)

Niestety na minus jest przetwornik MOS. Z tego co się naczytałem, lepszy byłby 3CCD oraz 3MOS. Natomiast nie znalazłem kamerki w tym przedziale cenowym z 3CCD czy 3MOS, która nagrywa w FULL HD.

Skoro zostaje już przy MOS, to w tym przedziale cenowym jest kamerka o całkiem podobnych parametrach JVC GZ-HD320.

Opierając się jednak na filmikach testowych z youtube (gdzie widać czarnego trzęsącego się mopsa), panasonic zdecydowanie ma lepszą stabilizację.

Czy w takim wypadku Panasonic będzie lepszym wyborem, czy też JVC ma przewagę nad Panasoniciem w innych kwestiach niż stabilizacja ?
A może istnieje jeszcze jakaś inna kamerka, o podobnych lub lepszych parametrach. którą przeoczyłem ? (oczywiście w kwocie około 2000zł)

PS. Kamerka ma służyć do nagrywania filmików z wakacji i innej amatorszczyzny.
 
Ostatnia edycja:

reaper1

New member
W czym jest lepsza od Panasonic HDC-HS60 ? Zauważyłem, że nie ma dysku niestety. Ma natomiast marycę 10Mpix, czy to miażdzący atut ze strony JVC ? Natknąłem się jeszcze na kamerkę JVC GZ-HD620, która jest o parę stówek tańsza od Panasonic'a. Czy ta kamera jest o wiele gorsza od Panasonic HDC-HS60, a może są na tym samym poziomie jakościowym, a jedyna różnica, to cena ?
 
Ostatnia edycja:

shiubbi

New member
Cześć,
Również się zastanawiam nad tą kamerką czyli Panasonic HDC-HS60 oraz nad Sony HDR XR 155.
Jakoś nie mogę się zdecydować. Panasonic ma stabilizator optyczny natomiast znowu Soniak ma lepszą jakość zapisu obrazu (przy najwyższej jakości 24mb).
Ceny obu kamer porównywalne więc prośba o pomoc na co zwrócić jeszcze uwagę ... czym one się jeszcze różnią? Obydwie kamerki mają dysk o rozmiarze 120GB co jest dla mnie istotne.
 

reaper1

New member
Ja jednak,za namowa znajomych,kupilem aparat cyfrowy z mozliwoscia nagrywania filmow full HD (Fujifilm Finepix HS10) i jestem zadowolony. Pomyslalem sobie:"kto bedzie ogladal filmy godzinne lub wiecej?" i doszedlem do wniosku,ze taki aparat wystarczy do moich 5cio 10cio minutowych klipow raz na jakis czas.Poza tym kamera by lezala czesciej niz bym jej uzywal.Aha,ten aparat nagrywa w 1080p a nie 1080i jak te kamery-pewnie i tak nie nagra filmu w takiej jakosci jak te kamery (chociaz kto wie),ale wystarczy w zupelnosci. Polecam ten aparacik,fajny gadzet,fajne innowacyjne bajerki jak nagrywanie z predkoscia 1000kl/s, zoom 30x i wiele innych.
 

fazie

New member
Witam serdecznie :)
Mam podobny problem. Zastanawiam się nad kupnem kamery i od pewnego czasu właśnie Panasonic HDC-HS60 chodzi mi po głowie. Poszukuję kamery HD w kwocie mniej więcej 2500zł. Przeznaczenie - interesuję się amatorsko produkcją filmową, sprawami obróbki i montażu (after effects, premiere, sony vegas itp.). Taka kamera miałaby służyć mi głównie do zbierania materiału, na którym mógłbym ćwiczyć, obrabiać i tworzyć swoje amatorskie filmiki w dobrej jakości, ewentualnie wykonywać dla kogoś prezentacje, mini reklamy itp., po prostu jakoś tam rozwijać się zanim będzie mnie stać na dużo droższy sprzęt. Wcześniej gdzieś w sieci znalazłem informacje o kamerce JVC GZ-HD7 i początkowo oczarowały mnie jej opisy. Wystarczyło, że spojrzałem na fotkę kamerki z dopiętymi akcesoriami i pomyślałem - "wow, może będzie niezła". Jednak zagłębiając się w dane na jej temat i opinie użytkowników niestety musiałem zrezygnować z tego pomysłu. Jak już wspomniałem niedawno miałem okazję usłyszeć o Panasonicu HDC-HS60. Przeszukiwałem sieć szukając opinii na temat tej kamerki no i spotkałem się z wieloma pozytywnymi informacjami. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy warto kupić ten sprzęt czy może dla moich potrzeb warto byłoby porozglądać się jednak za czymś innym? Jak tak to co proponujecie? Mogą być kamerki starszego typu, może o większych możliwościach. Nie dysponuję póki co zbyt dużym budżetem dlatego proszę o rozsądne sumki :p
Pozdrawiam serdecznie
Fazie
 
Do góry