Panasonic HDC-SD200, HDC-SD300, HDC-TM300

nowwoj

New member
Witam

Mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu różnic między modelami Panasonic'a: HDC-SD200, HDC-SD300, HDC-TM300. Z tego co się sam zorientowałem model HDC-SD300 różni się od HDC-SD200 tym, że posiada wizjer. Natomiast HDC-TM300 różni się od HDC-SD300 wbudowanymi 32GB pamięci.
Czy ktoś zna jakieś inne różnice? Z tego co widzę model HDC-TM300(albo nawet HDC-TM350) to obecnie model flagowy Panasonic'a. Ale patrząc na ceny, trzeba za niego dać jakieś 1500zł więcej niż za model HDC-SD200, któremu brakuje tylko (lub aż :)) wizjera i wbudowanej pamięci.
Zatem są jakieś różnice w jakości nagrań między tymi kamerami, czy bardziej opłaci się kupić osobno kartę i zrezygnować z wizjera, mając w kieszeni 1500zł?

Z góry dzięki za opinie
 

david8213

New member
Posiadam kamerę Panasonic HDC SD200. Z początku zachwycałem się obrazem bo rzeczywiście jest krystaliczny. Lecz z czasem stwierdziłem że mogłaby mieć większe bitrate. HDC SD200 ma 17MB/s
Standard Blu-Ray ma 25Mb/s. Szkoda że Panasonic nie robi kamer z takim właśnie bitrate.
(Żeby nie zniechęcać was do kupna tej kamery podkreślę że mam bardzo duże wymagania co do jakości obrazu)

Ogólnie kamera nagrywa dobre filmy ale... Nie wiem czy ja trafiłem na wadliwą czy wszystkie tak nagrywają. Obraz jest lekko zielony. Często zdarza się że kamera w ogóle nie może poradzić sobie z prawidłowym ustawieniem balansu bieli. Dziwne - za tą cenę... ?

Proszę o opinię i spostrzeżenia co do HDC SD200.

(Istotnych różnic między SD200 a SD300 nie ma, matryca taka sama, bitrate takie same więc po co przepłacać?)

Zastanawiam się nad HDC SD700
 
Ostatnia edycja:

ted123

New member
balans bieli

Też mam problemy z balansem bieli. Ale to chyba występuje wtedy gdy zmieniam otoczenie z różnym typem oświetlenia a nie wyłączy się kamery. Np robiłem ujecie na dworze-wszystko było idealnie. Wszedłem do kościoła i tam dalej filmowałem. Światło w kościele było sztuczne i obraz był przeżółcony
Wyłaczyłem kamere na moment i właczyłem ją ponownie. Nagrane ujęcia były poprawne. Kamera ustawiła poprawny balans bieli. Ciekawe czy to przypadek, czy ta kamera tak działa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam

do czego wiekszy, w kamerach 17 zmienny zupelnie wystarczy, oczywiscie mozna miec wiekszy dla zabawy, zakladam sie ze nie zobaczysz roznicy, a to co piszesz to tak sobie piszesz:)
na stronie o kmaerach robili testy i nie bylo roznicy, ja rozumiem Cie jesli masz ponad 120cali to fakt mozesz zobaczyc cos tam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
david8213
do czego wiekszy, w kamerach 17 zmienny zupelnie wystarczy, oczywiscie mozna miec wiekszy dla zabawy, zakladam sie ze nie zobaczysz roznicy, a to co piszesz to tak sobie piszesz:)
na stronie o kmaerach robili testy i nie bylo roznicy, ja rozumiem Cie jesli masz ponad 120cali to fakt mozesz zobaczyc cos tam.


ted123

zawsze trzeba odczekac, kwestia ile 20s moze 1min
 

teodor2424

New member
Odświeżę temat:
Mam problemy z kamerką SD-200 kurcze kolory mi daje za bardzo żarówiaste, trawa wypala oczy a niebieski razi po oczach :) Faktycznie mój model też ma problemy z dobraniem odpowiedniego balansu bieli. Białe w słoneczny dzień staje się niebieskawe :/
I co teraz powiedzieć pannie młodej ?? U mnie było to na wyjściu z kościoła, filmowane bez przerwy. W kościele ładna barwa bieli a po wyjściu na zewnątrz masakra!!

Ale mniejsza z tą bielą tylko dlaczego kolory są tak przesycone?? Macie na to jakiś patent? A może trzeba zgrywać na kompa jakimś programem, bo ja kopiuję bezpośrednio z karty pliki z filmikami.
 

ted123

New member
Po pierwsze, choć nie ma to wpływu na jakość obrazu zgrywaj z karty film oryginalnym programem.Wszystkie pliki są potrzebne do wstępnej obróbki filmu tym programem.Nim tez można nagrać płytę w systemie BR.
Co do kolorów przejaskrawionych- sprawdź ustawienia monitora lub telewizora.Możesz mieć przekontrastowany. Na kiepskich filmach nie będzie widać przesycenia kolorów bo ich tam i tak nie ma,ale na tych z kamery to widać. U mnie po uregulowaniu jakości wyświetlania na monitorze obraz był poprawny, nie przejaskrawiony.Chyba odcienia barw nie da się za bardzo zmienić bo ta kamera daje obraz trochę zimny, czyli biały jako lekko niebieskawy a inne kamer bardziej ciepłe. Można trochę zmienić to ustawiając balans bieli ręcznie i zamiast białej lub szarej kartki użyć delikatnie błękitnej. Musisz trochę poeksperymentować
 

david8213

New member
Przyznam że ładnie to wychodzi.

Mam tą kamerkę ale ma ona zresztą jak wiele innych strasznie mały kąt widzenia.
Czy ktoś może kupował do niej szkiełko powiększające kąt widzenia ?
 

ted123

New member
cena nasadki 0,45X

Chyba poniżej 100 zł z przesyłką nie kupisz nasadki powiekszający kąt kamery. U nas widziałem je na allegro za około 400-500 zł . Macro jest częścią nasadki Wide
 

ted123

New member
wspaniała kamera ?

Widze ,że ta kamera jest tak dobra że aż wszystkim zaparło dech i nie mogą nic napisać.
A może nie ma nikogo kto ma ta kamerę.
 

david8213

New member
Mikrofon w HDC SD200

Czy ktoś znalazł sposób jak zakryć mikrofon na dworze przy wietrze żeby nie było słychać trzasku wiatru ?
Tylko proszę mi nie pisać że jest taka funkcja w menu - przeciw-wiatr bo to tylko kolejna zabawka która nic nie daje.
 
Do góry