Panasonic HDC-TM300 i karta Transcend sdhc 32gb

Kozub_75

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Zakupiłem kartę Transcend SDHC 32GB do kamerki Panasa HDC-TM300. Niestety kamera nie chce czytać tej karty. Już myślałem, że karta jest uszkodzona, ale widzi ją komputer (Vista32bit) poprzez wbudowany czytnik. Karta od kompa przyjmuje i czyta pliki. Formatowałem kartę kilka razy (FAT32) i cały czas to samo :( Czytnik w kamerce sprawdzałem starym Kingstonem SD 256MB i Panas ją widzi i czyta.
Ma ktoś może jakiś pomysł jak to ugryźć??
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czytaj w instrukcji :D to bardzo ważne żeby nie kupować w ciemno.
Tam jest podane . Nie wszystkie kamery dają radę współpracy z 32GB.
 

Kozub_75

New member
Kiki, nie wiem o jakiej instrukcji piszesz ale ja zawsze dosyć wnikliwie czytam instrukcje nowych sprzętów i takiej informacji na temat w/w Panasa nie znalazłem. Wprost przeciwnie przekonują, że kamerka obsługuje m.in. "SDHC 32GB(odpowiedni format FAT32)". Piszą też, że nie powinno się formatować w komputerze tylko bezpośrednio w kamerze, ale kamera nie czytała mi karty jescze przed formatem.
Chyba,że mówisz o kamerach danego typu tylko wadliwych egzemplarzach. Czy ew. gwarancja uwzględnia takie wady?
 

Kozub_75

New member
Dzięki Slimak za link. Niestety dalej to samo. Karta bez problemu się formatuje i na QUICK i na FULL ale kamera jej nie rozpoznaje. Być może jest to rzeczywiscie wina kamery, że nie rozpoznaje 32GB (sprawdzałem microSD 2GB i 16GB z adapterami i było bez problemu). Może macie jeszcze jakieś pomysły?
Może sprawdzą mi to w jakimś serwisie? A propos gdzie mogę ewentualnie to sprawdzić w Wawie, Płocku, bo na panasonic.pl podają tylko serwisy speców od kamer w Sosnowcu i Poznaniu?
 
Ostatnia edycja:

wojbo

New member
Panasonic HDC-TM300

Witaj Kozub_75, Ja mam pytanko na temat użytkowania tej kamerki, czy jesteś z niej zadowolony oprócz tego że nie czyta Ci tej karty 32 GB choć jak na to wszystko wskazuje powinna. Może trzeba by sprawdzić tę kartę w podobnym sprzęcie a najlepiej w takiej samej kamerze i będzie wiadomo czy to wina kamery czy karty. Może warto otworzyć wątek o tej kamerze? Pozdrawiam Wojtek:cool:
 

Kozub_75

New member
Witam.
Kamerka wróciła z serwisu gdzie sprawdzali ją z kartą 32GB Panasonica i było wszystko ok. Mojej karty Transcend nie mogli nawet odczytać w czytniku komputera. Wniosek:Kamera ok,a karta uszkodzona. ALE!!! Mój komputer ją widzi i czyta całą jej pojemność i zawartość (przerzuciłem na nią trochę plików do sprawdzenia). Spotkał się ktoś z tym, że niektóre urządzenia czytają karty a niektóre nie (oczywiście wszystkie te kompatybilne z SDHC)??
Co do użytkowania tej kamerki to jestem bardzo zadowolony, chociaż jest to moja pierwsza kamera video więc nie mam porównania. Obraz żyleta, ale w dobrym świetle. Spodziewałem się lepszych efektów przy słabym oświetleniu. Niestety ziarno widoczne. Ale chyba nie ma cudów przy amatorskiej kamerze. Podsumowując nie żałuję zakupu.
Pozdrawiam.
 

DVX

New member
A nie lepiej było od razu kupić kartę Panasonica do kompletu a nie jakieś wynalazki made in KRZAK ??
 
Do góry