Zamienniki baterii do Panasonic SD9/HS9

leotdi

New member
jurekl14 napisał:
Mam również pytanie do posiadaczy tych kamer. Dotyczy ono dodatkowego akumulatora. Czy komuś udało się dopasować jakiś zamiennik w rozsądnej cenie?:confused:
Pozdrawiam.
Jurek

witaj,

sam jeszcze szukam - na razie w wyniku poszukiwań mam to :

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_produkt&grupa1=9&grupa2=2&grupa3=5&pid=1108

Producentem jest f-ma Zoom. Tańsze (inne zamienniki) nie wchodzą w rachubę. Szukam jeszcze pośród produktów firma HAMA (dam ew.znać). Tu ceny spodziewam się w okolicach 200,- zł. Wydaje się na dziś, że Zoom jest najlepszym wyborem.

EDIT:
-----
F-ma z linku powyżej nie realizuje zakupów poniżej 100,- zł :(
ale ta z poniższego linku już tak :

http://www.altra.net.pl/sklep/product_info.php?cPath=22_31&products_id=78

Koszt wysyłki pocztą polską 12,- zł.

ps
Zoom jest podobno firmą polską (zdanie sprzedawcy z 1-linku)
 
Ostatnia edycja:

jurekl14

New member
leotdi napisał:

Ja już kupiłem podobny akumulator. Niestety okazało się, że nie pasuje do HDC-HS9 (SD9).
Wszystkie oferowane zamienniki Panasonica to modele do starszego sprzętu opartego o zasilanie i konstrukcje akumulatora typu:
Panasonic VW-VBD070 / VW-VBD140 / VW-VBD210
Panasonic CGA-DU07 / CGA-DU14 / CGA-DU21 .
Główna różnica pomiędzy akumulatorem oryginalnym VW-VBG130 i powyższymi zamiennikami to budowa zaczepów (pomimo takich samych wymiarów samego akumulatora - nie można go zadokować w kamerze) i prawdopodobnie inna elektronika ( kontroler ładowania) w samym akumulatorze.
Nie dałem jednak za wygraną i postanowiłem spreparować zakupiony zamiennik tak aby można go było założyć do kamery. Kamera uruchamia się normalnie ale po chwili ukazuje się komunikat o niewłaściwej baterii i natępuje samoczynne wyłączenie się kamery. Tak więc stosowanie tego zamiennika zakończyło sie niepowodzeniem.
Poniżej zdjęcia innego zamienika z Allegro oraz przerobinego mojego zamiennika i oryginału.

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1247&stc=1&d=1211186344

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1248&stc=1&d=1211186344

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1246&stc=1&d=1211186535

Tak więc pozostaje skorzystanie z jadnej z ofert oryginałów np:
http://www.nokaut.pl/szukaj/vw-vbg130.html
 

Attachments

  • oryginał.jpg
    oryginał.jpg
    42,1 KB · Wyś: 666
  • zAllegro.jpg
    zAllegro.jpg
    55,3 KB · Wyś: 888
  • zamiennik.jpg
    zamiennik.jpg
    52,3 KB · Wyś: 298

ropian

New member
Czy ktos moze podac sprawdzony akumulator do sd9 za 2 tygodnie wyjezdzam i wypada cos kupic jezeli nie znajdzie sie nic to bede musial kupic orginal z tym ze VBG130 kosztuje 273 a vbg260 kosztuje 430 czyli lepiej kupic te wiekszy niby 2 razy wiekszy to i 2 razy dluzej powinien pochodzic
 

ropian

New member
Tak to potwierdza ze pojemnosc wieksza jest adektwatna do wiekszej dlugosci pracy prawie 2 x .Ale tak naprawde najwazniejsza jest informacja sprawdzona ktory dokladnie pasuje zamiennik do sd9 z tego co czytalem rozna rzeczy pisza najlpeiej bylo by podjechac do sklepu ale niestety niemam nic na miejscu
 

emigrant

Member
Nie cytuj poprzednika!!!

Tylko należy wziąć pod uwagę, czy ten akumulator ma rzeczywiście te 3800mAh bo cena jakaś podejrzana, za niska. Może się okazać ze ten 3800mAh od tego oryginalnego może potrzymać 10min dłużej. Często to spotykane w komórkach, gdzie są oferowane baterie o pojemnościach 4x większych a co do czego trzyma tyle samo co oryginał albo kilka minut dłużej. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

malinek

New member
Jesli ta podrobka za 49 plnów wytrzyma 30 min , to i tak bede zadowolony, to ma być tylko w razie W :)

Zasadnicze pytanie, czy wogole działa. Testował ktoś ten model?
 
Ostatnia edycja:

Qubus

New member
Ja kupowałem z tego sklepu akumulatory do aparatu FZ20 i kamery GS-320 (SD) - powiem że jeżeli się teraz nie "popsuły" to bym brał te Premium Gold. U mnie lepiej się zachowywały niż fabryczne dostarczone wraz ze sprzętem- mają już prawie 2 lata i tragedii nie ma.
 

ropian

New member
malinek napisał:
Jesli ta podrobka za 49 plnów wytrzyma 30 min , to i tak bede zadowolony, to ma być tylko w razie W :)

Zasadnicze pytanie, czy wogole działa. Testował ktoś ten model?

No dokladnie tez mnie tylko o to chodzi czy dziala , kucha no niemam nigdzie blisko zabym mogl podjechac z kamera i sprawdzic.a troche szkoda zamawiac i ma nie dzialac
 

ropian

New member
Witam
Niestety mam zła wiadomośc odnosnie tego zamiennika.Byłem osobiscia z kamera aby przymierzyc ten akumulator i niestety nie pasuje
1.inne zaczepy (na sile mozna by je podpilowac a w zasadzie wystacrczy naciecia)
2 inne mocowanie zlacza zasilania jest grubsze trzeba by pilowac czy cos
3.Nie bylem wstanie sprawdzic czy nawet pos wsadzeniu bedzie dzialac:(

No i ku.... pozostaje wywalic 300zl na orginal
 

malinek

New member
Zaryzykowalem i kupiłem ten zamiennik z sąsiadem na pół :)
Dopasowaliśmy tak, że się elegancko zapinał.
Niestety. Po włożeniu, kamera się odpala i po jakiś 5 sek, pojawia się komunikat, że bateria nieprawidłowa :| .

kaplica :(

Jeśli ktoś wpadnie na jakiś działający zamiennik proszę o info.
 

malinek

New member
PCGA-DU21 PREMIUM gold

Tak jest na naklejce.
Pojemność 3800mAh 7.4V
Ogólnie opisana jako zamiennik do oryginalnej baterii.
Fizycznie trzeba lekko naciąć w 2 miejscach plastyk i pasuje.
Działa przez chwile ( 5sek) i pojawia się komunikat "bateria nie nadaje się do użytku" :(
 

jurekl14

New member
No ale znalazłem coś takiego w necie: adres.JPG

Wygląda nietypowo. Łącznie z oryginalnym będzie sporo wystawał z obudowy. No ale pojemność 4Ah jest imponująca.
Czy ktoś miał okazję to już przetestować?

exaku.JPG
 

stefwal

New member
Witam

Nabyłem właśnie to cudo w sklepie jak wyżej. Szybka dostawa i sprawna obsługa.

Jest to rozszerzenie dla oryginalnej baterii i wymaga jej podłączenia do "naszego cudeńka". Jeśli jej nie podłączymy mamy komunikat że bateria "nie halo".

Z naszej smukłej kamerki wystaje spory "kaczy kuper" no i ciężar wzrasta, przez co kamera traci na wyglądzie.

Na oryginalnej baterii po naładowaniu pokazywało mi czas filmowania ok 125 min, po podłączeniu rozszerzenia pokazało 315 min.

Bateria do kamery pasuje idealnie, oryginalna w niej również instaluje się bez żadnych problemów. Instalacja i deinstalacja przebiega gładko.

"Kaczy kuper" nie przeszkadza w obsługiwaniu kamery.

Na dzień dzisiejszy wydaje się to być najtańsze rozwiązanie ale nie najładniejsze.

Cudeńko ładuje się w ładowarce od kamery bez baterii oryginalnej.
 

Attachments

  • P1000829.JPG
    P1000829.JPG
    149 KB · Wyś: 393
  • P1000831.JPG
    P1000831.JPG
    153,2 KB · Wyś: 385
  • P1000832.JPG
    P1000832.JPG
    149,3 KB · Wyś: 387
  • P1000833.JPG
    P1000833.JPG
    151,9 KB · Wyś: 379
Ostatnia edycja:

stefwal

New member
Proszę bardzo , ale widok może być "wstrząsający" :D :eek:k:
 

Attachments

  • P1000836.jpg
    P1000836.jpg
    33,6 KB · Wyś: 381
  • P1000837.JPG
    P1000837.JPG
    157,3 KB · Wyś: 399
  • P1000838.JPG
    P1000838.JPG
    167,8 KB · Wyś: 379
Do góry