Panasonic HDC-SD9, HDC HS9

bankrootghost

New member
Alex69 napisał:
Witam.
Myślę, że osoby które piszą, że full hd uzyskiwane jest przez różne sztuczki to po prostu zwykłe "marudy", dla których każdy nowy produkt będzie do dupy i nigdy nie znajdą odpowiedniego sprzętu krytykując wszystko i wszystkich. Poza tym tych osób zapewne nie stać nawet na taką kamerę. quote]

wysuwasz kompletnie nieuzasdanione wnioski.
Ktoś stara się wytłumaczyc jak to działa, a Ty piszesz, że to maruda.
Drugiego zdania nawet nie skomentuję.
Sugeruję więcej pokory dla mądrzejszych od siebie.
 

Alex69

New member
do Banknootghost'a

do Baknrootghost'a,
Więcej pokory dla mądrzejszych od siebie? Sugerujesz, że jesteś w czymś lepszy? Mądralo, lepiej już nic nie pisz, bo się ośmieszasz. Każdy wyraża tu swoje opinie, ale co niektóre osoby, próbują wcisnąć innym, że produkty Panasonic'a są do d...
Ja napisałem to co myślę o modelu SD9 i tyle. [WYMODEROWANO]


Myślę, że poniosły Cię emocje, stąd obędzie się bez procentów. Temat dotyczy kamer SD9 - osobiste wycieczki są nie na miejscu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Alex69

New member
Gratuluję zakupu, bardzo fajny sprzęt, system rozpoznawania twarzy całkiem pomocny;-)



dzimaj napisał:
zgadzam sie , chociaż wybralem sr10e
naprawde jakosc obrazu po komponencie mnie już powaliła, a co dopiero bedzie przez hdmi, także rzeczywiście marudom mówimy stanowcze nie :)
 

slimak

New member
Bez reklam
colln
Czyli w przypadku JVC GZ7 czy któregoś z nowych Panosoników FullHD gdzie mamy po 3 przetworniki po 520 pikseli uzyskują to programowo. Ot wykorzystali "stare" matryce i tanim kosztem robią pseudo Full

http://www.videozona***/video_tests/HD7/lores/PixelShift.bmp

Przesunięcie pikseli stosuje się do uzyskania dużej czułości kamery i dlatego Panasonic SD1 3xCCD (1/3)jest jedną z najjaśniejszych amatorskich kamer. W Panasonic sd5, sd9 przesadzili z zmniejszaniem CCD (1/6) i kamery te są jednymi z najciemniejszych.:-(

Alex69
Panowie, przestańcie kłócić się i sprzeczać na temat, czy kamera nagrywa w pełnym HD czy też nie.(reklamują ją, że jako Pełne HD i niech tak zostanie).

Reklama dzwignią handlu.:)
ruscy http://www.videozona***/photo_tests/Ind/index.asp i amerykancy http://www.camcorderinfo.com zmierzyli rozdzielczość kamer HD.

Camcorderinfo

Model_ilość aktywnych pikseli_rozdzielczość zmierzona (linie) w poziomie(h),_pionie(v)_zapis katalogowo w pikselach


Sony HC7 _____2 800 000 __linii 580 _650 __
1440x1080
Canon HV10 ___2 070 000 ______630 _690 __
1440x1080
Canon HV20 ___2 070 000 ______ 625_575 __1440x1080
Panasonic SD1_3 x 520 000 ____~600 _~600 __
1440x1080
Panasonic SD5_3 x 520 000_____~600_~600 __
1920x1080
Panasonic SD9_3 x 520 000_____~600_~600 __1920x1080
JVC HD7 _____3 x 530 000 _____525 h 500 v__1920x1080
Canon HF10 ___2 070 000 ______675 _600 __1920x1080
Sony SR12 ___3 180 000 ______625 _600 __1920x1080

Ślimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm


 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
Alex69 napisał:
do Baknrootghost'a,
Więcej pokory dla mądrzejszych od siebie....
posłuchaj kolego,

w żaden sposób nie obraziłem Cię w poprzednim poście, za to Ty to uczyniłeś.
Pisałem, żebyś ludzi, którzy piszą dłuższego czasu i co ważniejsze w tym konkretnym przypadku mądrzejszych od siebie (nie mówiłem tu o sobie, choć teraz jestem już pewien, że jestem od Ciebie mądrzejszy) szanował i poważał, nie pisząc że są marudami.
Gdzie się Twoim zdaniem ośmieszam ?
Przy okazji zajrzyj sobie do słownika i zobacz jak się pisze prawidłowo przymiotnik na b, którym mnie niegrzecznie określiłeś.

TEMAT DOTYCZY KAMER- proszę powstrzymać nerwy na wodzy i dyskutować na właściwe tematy. Dotyczy to szczególnie "zaawansowanych stażem" użytkowników forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

malinek

New member
HF100 odpada, za droga.
A HF 10, tez troche droga(3200), Sony jakies 2900(mamy juz dysk), Panas jakies 2600.
Warto doplacac??
Dodam ze mialem zamiar wydac do 2500 max. I tak podnioslem pułap :)


Warto doplacac do tego canona??
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
moim zdaniem warto dopłacić za kamerkę HD. Oczywiście fajnie jest już mieć TV HD Ready. Jeżeli nie przeszkadza Tobie brak wizjera i masz wystarczająco dobry comp (+oprogramowanie) i jeszcze "kasa" jest elementem krytycznym to każdy Panasonic http://www.skapiec.pl/site/cat/18/filtr/_406_8660_0_0_0_0_0_0_0_0
lub jeszcze tańszy Samsung http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/257583
spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli zaś lubisz wizjer i masz słabszy komp to Sony HC5 będzie dobrym wyborem - http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/257583. Jest 500zł tańsza od HC7 (sam mam od ponad roku i bardzo chwalę) i choć pozbawiona paru przydatnych bardziej ambitnym amatorom gadżetów - doskonale się sprawdzi. Kamery Canon mają swoje mocne i słabe strony - o tym w innych wątkach. Na pewno też są dobrym wyborem jak i modele Sony z HDD lub na kartę.
 

malinek

New member
Wielkie dzieki za naprowadzenie na tansze .
Która z tych tzrech bedzie najlepsza?? Kompa mam mocnego, nie potrzebuje wizjera.

Z góry dzięki
 

colln

New member
slimak napisał:
Przesunięcie pikseli stosuje się do uzyskania dużej czułości kamery i dlatego Panasonic SD1 3xCCD (1/3)jest jedną z najjaśniejszych amatorskich kamer. W Panasonic sd5, sd9 przesadzili z zmniejszaniem CCD (1/6) i kamery te są jednymi z najciemniejszych.:-(



Dziękuję za tę odpowiedź oraz rysunki. Co prawda nie do końca jest to jeszcze dla mnie zrozumiałe dlaczego to przesunięcie powoduje podnoszenie czułości kamery ale ufam na słowo komuś takiemu ja Ty kto się w tym orientuje o niebo lepiej niż ja.

PS. Jeśli dysponujesz liniem to poproszę o wstawienie czegoś w stulu porównującego wielkości matryc.
Mam taki link http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Camera_System/sensor_sizes_01.htm
ale tu jest o matrycach foto i nie ma matryc 16:9 (czy w kamerach HD matryce są w proporcjach 16:9 ???)
Nie ma tu też np matrycy 1 1/5 itp..


PS2. Ten Panasonic SD1 to nie miał czasem przetworników3x 1 1/4
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Czułość kamery w dużym stopniu zależy od wielkości pojedynczego piksela.
Czym większa matryca lub mniej pikseli na matrycy, tym większy pojedynczy piksel.
Przesunięcie pikseli umożliwia stosowanie matrycy z małą ilością pikseli (dzięki czemu ma duże piksele) i jednocześnie uzyskanie odpowiedniej ilości punktów pomiarowych do zapisu obrazu.

PS. Jeśli dysponujesz liniem to poproszę o wstawienie czegoś w stulu porównującego wielkości matryc.


Porównywanie tylko wielkości matrycy nie ma sensu, bo na czułość jakość kamery wpływa jeszcze dużo innych czynników.

Panasonic sd1 3xccd(1/4)
 

colln

New member
slimak napisał:
Przesunięcie pikseli umożliwia stosowanie matrycy z małą ilością pikseli (dzięki czemu ma duże piksele) i jednocześnie uzyskanie odpowiedniej ilości punktów pomiarowych do zapisu obrazu.


Kolejne podziękowanie za nastepne wyjaśnienia.




slimak napisał:
Porównywanie tylko wielkości matrycy nie ma sensu, bo na czułość jakość kamery wpływa jeszcze dużo innych czynników.

Tak dokładnie. Jednak porównanie pomogło by zorientować się np w przypadku gdy mowa o np Panasoniku 3 x1/6 i np JVC 3x1/5 gdzie obie maja podobne schematy działania i tego samego rodzaju matryce.
albo o porównanie CMOS 1 1/2,7 do 1 1/3,1 nawet tej samej firmy.

PS. w kamerach HD przetworniki w jakich sa proporcjach? 16:9?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dołączę sie do wątku. Mam SD5 i jestem zadowolny, ale chyba trochę się pospieszyłem z zakupem, porównując z SD9. Dla mnie w SD9 istotnymi zaletami w porównaniu do SD5 są:

1) mikrofon 5.1
2) mocownie baterii z tyłu bez klapki (w SD5 jest klapka, co powoduje brak mozliwości zainstalowania większej baterii, no chyba, że ktoś che nosić torbę ;) Zaopatrzyłem się więc w dwie zwykłe, ale nie wiem czy to wystarczy. Natomiast w SD9 wkładasz najwiekszą baterię, co w cale wg mnie aż tak bardzo nie przeszkadza i nie przejmujesz się długością nagrań)

Za SD5 przemawia cena

Przeglądając instrukcje poza wymienioymi istotnych ulepszeń nie widzę. Myślę, że problem szumów w słabo naświetlonych pomieszczeniach nadal pozostaje jak w wiekszości tego typu produktów.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

colln

New member
slimak napisał:
Przesunięcie pikseli stosuje się do uzyskania dużej czułości kamery i dlatego Panasonic SD1 3xCCD (1/4)jest jedną z najjaśniejszych amatorskich kamer. W Panasonic sd5, sd9 przesadzili z zmniejszaniem CCD (1/6) i kamery te są jednymi z najciemniejszych.:-(




Przyznam, że dałeś mi tym do myslenia i zaczynam się zastanawiać czy aby nie kupić Panasonica SD1 (wiem, że niekoniecznie nowsze znaczy lepsze - np Vista...)
Na początku go dyskwalifikowałem ze względu na "małą" rozdzielczość "tylko" 1440x1080 i szukałem odpowiednika ale 1920x1080.
Są jakieś za i ale takiego toku myslenia?
 

slimak

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
Przeglądając instrukcje poza wymienioymi istotnych ulepszeń nie widzę.
Pozdrawiam


Zapomniałeś o jednym bardzo ważnym "ulepszeniu”. Sd9 ma joystick pod LCD. :)

Pana_HDC-SD9_Left.jpg


Pana_HDC-SD9_LCD_Cavity.jpg


Pana_HDC-SD9_Joystick.jpg


 

malinek

New member
Dwa pytanka:
1. Jak bardzo uciążliwe są szum (sd 5 ,sd9) przy słabszym oświetleniu ( moze ktoś ma jakiś przykładowy filmik) i jakby ktoś mógł zdefiniować +/- co to słabe oświetlenie.
Tak się pytam, zeby pozniej sie nie okazalo ze kamerka tylko ładnie tynia w słońcu :)
2. A jak jest z akumulatorem w SD 5.
Można jakiś zamiennik zastosować ??
Jak tak to poproszę o jakiś namiar na sklep www czy allegro.
Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry