Ciężki problem natury sprzętowej

agata27

New member
Witam,
od roku 2007 posiadam kamerę FullHD Panasonic HDC-SD60/1920x1080 nagrywająca filmy w formacje .mts.
Moim celem jest montownie krótkich filmów- czyli ogólnie amatorskie edytowanie filmów wg własnego pomysłu.
Na początku okazało się, że komputer nie jest w stanie odtwarzać filmów w takim formacie. Po zmianie komputera wystąpił kolejny problem- kolory w filmach nagranych przez tę kamerę są przekłamane, czasami podczas odtwarzania występuje efekt "cięcia taśmy".
Z moich informacji wynika, że jedynym bezpłatnym programem do obróbki plików .mts jest WMM, jednak jest on niewystarczający. Mam inne programy, jednak one przetwarzają tylko avi. Stąd wynika moje pytanie- skoro moim celem jest obróbka filmów, to czy powinnam:
- zaopatrzyć się w inną kamerę (np. nagrywającą w avi)
- czy może za każdym razem konwertować .mts na .avi (lub inny format przetwarzany przez programy do edycji)
- zakupić program typu Sony Vegas, który udźwignąłby pliki HD (zaznaczam, że filmy HD nagrane przez tę kamerę są trochę "dziwne"- kolory przekłamane, a całość jest spowolniona).
Jestem zupełnym amatorem w tej kwestii, bardzo prosiłabym o doradztwo, bo kompletnie nie wiem, co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam. :-D
 
Do góry