AKCJA- mała czcionka w Panasonicu!!

Czy czcionka napisów w filmach wyświetlanych przez USB jest za mała w TV Panasonica?


  • Total voters
    0

bugi156

New member
Witam,
zakładam temat dla osób które uważają tak samo jak ja, że w telewizorach Panasonica czcionka przy wyświetlaniu filmów przez USB jest śmiesznie mała. Myślę, że zmiana jej wielkości przy aktualizacji softu to żaden problem dla ich speców. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może Panasonic nie wie o istnieniu takiego "problemu" i warto im go uzmysłowić. Dlatego proponuję, aby każdy zainteresowany a nawet każdy komu to obojętne napisał maila w tej sprawie do Panasonic Polska. Jeden mail to niewiele ale kilkanaście bądź kilkadziesiąt to już coś. To tylko kilka chwil a może sprawić, że oglądanie filmów z napisami stanie się przyjemniejsze.
Zapraszam do udziału w ankiecie.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!
 
Ostatnia edycja:

matti-m6

New member
Witam,
fajnie, że założyłeś ten temat bo noszę się z zakupem Panasonic TX-L32E6E i to jest właśnie ta kwestia, która mi została do ostatecznej decyzji. Możesz powiedzieć czy seria E6 obsługuje polskie znaki? Możesz dodatkowo zrobić foto tej czcionki?

Bardziej zależy mi na uzyskanie odp na pierwsze pytanie. Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam
 

bugi156

New member
W serii DT60 polskie napisy czyta bez problemu więc wydaje mi się, że w twoim modelu też powinno być OK. Ale głowy nie dam sobie uciąć bo nie widziałem i nie testowałem. Fotkę wstawię jak dotrze do mnie telewizor we wtorek bądź środę. A tymczasem proponuję wziąć czynny udział w akcji i napisać maila. Im więcej ich napłynie tym większa szansa na jakąś zmianę.
 

kg2000

Member
Czcionka jest mała kiedy napisy są w osobnym pliku. Jeśli są wmuxowane do mkv to jest całkiem spora. Trochę to dziwne, ale Panasonic tak ma, pewnie inne osoby pisały obsługę.
 

bugi156

New member
No i właśnie o napisy z osobnego pliku się tutaj rozchodzi bo ich się czytać prawie nie da. Wzrok wg ostatniego badania posiadam praktycznie wzorowy i mi to przeszkadzało z odległości 1 metra na 55".
 

kg2000

Member
Naprawdę wierzysz, że dla telewizora, który ma roczny cykl życia Panasonic czy inny producent będzie się przejmował wielkością czcionki ? Aktualizacje firmware to z reguły fikcja, bo nikt nie chce pakować dodatkowej kasy w jednoroczny produkt.

Jak chcesz to próbuj i się domagaj, ale IMHO nie widzę szans. Poza tym akurat w tym wypadku remedium jest proste i szybkie. Mkvmerge wmuxuje Ci napisy w kilkanaście sekund
 

bugi156

New member
A czy Panasonic ma tylko ten jeden model TV? Czy kończy z produkcją telewizorów w tym roku? Z tego co wiem to problem dotyczy wszystkich modeli Panasonica a także innego ich sprzętu więc nie wiem w czym widzisz problem. Ale no tak aktualizacje systemu to zręczna iluzja w wykonaniu samego mistrza Copperfielda:) Odnośnie rocznego cyklu "życia" Panasonica to wierzę że miałeś na myśli roczny cykl sprzedażowy po którym wchodzi nowy model. Cykl "życia" jest dużo dłuższy. A nie pomyślałeś czasem, że raz wprowadzona zmiana może być i raczej jest później implementowana w innych, nowych modelach? Jakoś większość producentów odbiera sygnały z otoczenia i coś z nimi robi i działa to w podobny sposób. Wydaje mi się, że w Panasonicu jest podobnie- z resztą konkurs "Czegoś tu brakuje" ("Weź w nim udział i opisz aplikację SMART TV, która pomoże sprawić, że korzystanie z telewizorów Panasonic będzie w pełni spełniało Twoje oczekiwania") mówi sam za siebie. Panasonic chce poprawiać swoje produkty aby spełniały wymagania klientów. Ludzie zgłaszają usterki i niedogodności i jeśli napłynie tego wystarczająco dużo i da się to usunąć to się to robi. Usuwa się softem dużo większe "problemy" niż powiększenie czcionki.

A ja wręcz uwielbiam takie podejście jak twoje: "coś jest nie tak ale po co coś zmieniać. Przecież nic się z tym nie da zrobić. Jest do dupy i niech tak zostanie" Po takich postach przestaje się dziwić, że z polski robi się śmietnisko. Przecież My Polacy każdy gniot przyjmiemy. Wszystko co nie przejdzie na zachodzie u nas znajdzie nabywców i jeszcze będziemy wdzięczni. Ehhh szkoda słów. Sprawa napisów to nic wielkiego ale w poważniejszych aspektach sporo ludzi ma podobny stosunek.
 
Ostatnia edycja:

kg2000

Member
Nie wiem po co nagle wjechałeś na kontekst Polski itp. ? Co ma tu Polska do rzeczy ? Problem czcionek dotyczy użytkowników TV w wielu innych krajach. Uważasz, że oni masowo piszą petycje do Panasonica a tylko tu jest inaczej ?

Anyway, myślałem, że chcesz uzyskać aktualizację firmware do swojego telewizora. W to nie wierzę, że Ci się uda ze względu zbyt krótki cykl życia na rynku produktu. Jednak jeśli chcesz, aby Panasonic wziął pod uwagę Twoje wnioski i być może uwzględnił je w przyszłych modelach to ok. Przyszli nabywcy będą Ci wtedy wdzięczni.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Też nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "my Polacy". Może lepiej wypowiadać się we własnym imieniu, niż całego narodu. Tym bardziej, że ten temat nie dotyczy nawet 1% Narodu. Więc nie róbmy z tego sprawy narodowej.
 

bugi156

New member
Tekst o Polsce był dygresją która na myśl mi przyszła odnośnie przedstawionej postawy. Taka jest prawda chociaż nieprzyjemna. Aczkolwiek nie dotyczy ona konkretnego przypadku TV Panasonica bo ten TV szmelcem nie jest a ma tylko kilka małych niedociągnięć. Nie zmienia to faktu, że często trafia do nas towar który gdzieś indziej się nie przyjmie. A dlaczego? To już odpowiedziałem.

Ale może faktycznie odbiegłem trochę od tematu. To w końcu nie forum socjologiczne ani polityczne. A do tego dalsza dyskusja z wiadomych powodów się sprowadzi więc lepiej ją zakończyć:)

PS. Swojego Panasa jeszcze nie mam, dopiero zamówiłem co nie zmienia faktu, że fajnie by chyba było jakby w przyszłości Panasonic miał czcionkę normalnej wielkości. Co? Jeśli im ktoś tego nie zasugeruje to mogą nigdy na pomysł nie wpaść:D
Pozdrawiam!
 

Riv11

New member
Bez reklam
"Taka jest prawda chociaż nieprzyjemna. " Twoja prawda. No ale skoro musisz się wypowiadać w imieniu całego narodu, to trudno. No wypowiadaj sie. Ja akurat z Twoja prawdą sie nie zgadzam, ale jak rozumiem jest przy tej okazji konieczne poznanie twojej opini o Polakach- jak domniemuję, ty jesteś wyjatkiem i gdyby wszyscy byli tacy jak ty to nie trafiałby do nas szmelc. Ja akurat nie widzę, zeby do Polski trafial gorszy sprzęt niz gdzie indziej.
 

bugi156

New member
Posiedziałbyś w produkcji i imporcie tak jak ja to byś przejrzał na oczy może. Polski rynek chłonie i przyjmuje dosłownie wszystko a kontrola nad tym jest prowizoryczna i tak naprawdę żadna. Ale nie musisz się ze mną zgadzać.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Ależ ja się z tym zgadzam, ze w produkcji i imporcie siedzą niekompetentni ludzie, ktorzy nie sa w stanie nad tym zapanowac, a za wszystko winią "Polsków" oczywiście innych "Polakow".
Ludzie twojego pokroju są w każdym narodzie, nie tylko w Polsce, zapewniam cię, że są także w Francji, Szwecji czy gdziekolwiek indziej.
Więc nie jest to sprawa narodowa. I wiem, że cie nie przekonam, ale 19 osób to nie cały naród.
 

bugi156

New member
A co do tego maja niekompetentni ludzie? Akurat ludzi takich nazwałbym bardzo kompetentnymi i dobrymi pracownikami skoro potrafią opchnąć produkty, które gdzieś indziej nie są akceptowalne. Widzę, że nie masz człowieku zielonego pojęcia o tym co piszesz więc piszesz cokolwiek aby tylko spróbować mi dogryźć. Ale z takim ignorantem, którego jedynym argumentem jest personalny atak nie mam zamiaru dyskutować.
 

DonMisiek

New member
Moim zdaniem wielka szkoda, że nie ma możliwości zmiany wielkości czcionki. Dla mnie jest za mała i niestety nie mogę puszczać filmu z pendrive tylko z laptopa co jest niewygodne no ale cóż zostaje tylko lektor

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

manipulator

New member
niewierze !

Panasonic ma TV może i owszem super hiper przemyślane (ironia) ale ma w dupie multimedialność swoich TV. Niewiem jak w platformie na 2013 ale posiadam niestety et5e i szlag mnie trafia jak muszę zmuxować każdy odcinek serialu, film, cokolwiek co ma napisy -żygać się chce. Posiadam NASa który sam ściąga filmy i napisy do nich - do pełnego komfortu wystarczyłoby je oglądać - ale nie przy panasoniku - tutaj każdy atomowy odcinek trzeba przerobić na mkv żeby było jako tako widać napisy.

Mam porównanie ET5 do LM640 oczywiście na korzyść tego drugiego - matryce ET5 ma i tak od LG więc różnicy w obrazie większej nie ma. Platforma smart tv w panasonic to kpina na poziomie przedszkolnym w porównaniu do LG czy Samsunga.

Początkowo myślałem że problem rozwiąże się przy pierwszej lepszej aktualizacji firmwaru - ale gdzie tam - była tylko jedna od czasu zakupu która wprowadziła większy bałagan z nadpłynnością oraz z autościemnianiem obrazu - w tym czasie w LG były conajmniej 3 aktualizacje które wprowadzają konkretne rzeczy.

Jak ktoś jest takim purystą "obrazowym" to niech mi powie czym przewyższa panasonic takiego LG - bo ja niewidzę nic na plus - a na minus to panasonic po zakupie sprzętu ma już klienta w dupie.

Niewiem czym się kierują ludzie oceniający / porównujący tu panasa do lg na korzyść tego pierwszego, ja wiem że napewno nie kupię już nic od panasronika.
 

DonMisiek

New member
Oj nie przesadzaj każdy producent boryka się ze swoimi problemami idąc tym tropem nigdy byś nie kupił tv bo philips żyje własnym życiem itd itp

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry