Pomoc w wyborze

bujaczek

New member
Witam wszystkich.
Potrzebuje fachowej porady.
Mam na oku dwa tv i nie wiem który wybrać? dla mnie wygadają tak samo.
Dlatego też proszę o podpowiedz który z nich kupić, to te modele TX-P50X50E TX-P50X60E

 

digitalus

Banned
Witam
TX-P50X60E to model telewizora na ten rok.W testach avforums otrzymal bardzo wysoka ocene za poziom czerni .Poziom czerni doskonala ,ocena avforums.
TX-P50X50E to model telewizora z ubieglego roku .To tez dobry telewizor. Posiada podobny procesor jak w st50 tylko troche slabszy tzn w x50 jest UniPhier MN2WS02ARM Cortex 9, 2x800@MHz.W st50 UniPhier MN2WS02 ARM Cortex 9, 2x1000@MHz.
 
Ostatnia edycja:

spooky

New member
z całym szacunkiem do zakładającego....ale nie rozumiem tego typu postów;
wystarczy trochę wysiłku - wujek google, forum, ale jak widać po co:)
 

bujaczek

New member
Dzięki za podpowiedz wczoraj odebrałem x60, tylko jakoś nie mogę sobie z nim poradzić albo ja już mam kiepski wzrok albo ten tv robi mnie w konia :)
 

digitalus

Banned
Witam
Dokladniej jaki masz problem? z wyborem trybu obrazu aby uzyskac mozliwe najlepsze wrazenia wizualne? To sprawa bardzo indywidualna.Moze podobac sie tryb dynamiczny lub normalny.Wybralem normalny.Parametry jasnosci , kontrastu mozesz troche wyzej ustawic(4 zdjecie). X60 jest inne menu niz tx-p42cx3e ale parametry obrazu mozesz ustawic pdobne.W x60 jest lepszy poziom czerni niz w cx3e . Wrazenia wizualne powinny byc lepsze w x60.
kanaly sd w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/903227-post16.html
DSCF2305J_npqenws.JPG

DSCF2200J_npqehpx.JPG

DSCF2274D_nhhnnpx.jpg
DSCF2056J_nparere.JPG
 
Ostatnia edycja:

bujaczek

New member
Witam.
Zaznaczę ze do tv mam podpięta n-ke, moje wrażenie to obraz tak jakby był lekko niewyraźny, dodatkowo twarze maja jak dla mnie i żony za dużo czerwieni, nie opanowałem jeszcze tych wszystkich zakładek a jest tego trochę, nie wiem czy bawić się w ustawiana wszędzie czy tylko kontrast jasność i gamma?
Jak wyłączam czujnik otoczenia obraz poprawia się lecz nie jest to co bym chciał zobaczyć. Czy eco ma być włączone ze wszystkimi bajerami jakie są?
ps
Na twoich zdjęciach jest bajka :)
 

digitalus

Banned
Probowales zmienic rozdzielczosc w tunerze n-box? na 720p.Nacisnij przycisk res na przednim panelu tunera az pojawi sie 720.
W telewizorze redukcje szumow wylaczyc, ostrosc ustaw wyzej . Wybierz tryb normalny lub dynamiczny.Zmien tez ustawienia jasnosci i kontrastu .
Jesli wylaczysz eco ekran bedzie jasniejszy ale nie w kazdych warunkach taka jakosc obrazu moze sie podobac.Trzeba przetestowac.
 
Ostatnia edycja:

bujaczek

New member
W tunerze mam ustawione720p, dziś poświecę mu więcej uwagi i jutro odpiszę co mi się udało zrobić, szumy mam włączone myślałem że to coś potrzebnego :)
Mam jeszcze 3 pytania co do 100hz, na wejściu hdmi pokazuje 50hz tak ma być czy to też się gdzieś ustawia, drugie to czy jest możliwość zmiany rozdzielczości np: z 1080i na 720p, trzecie to obraz w 16:9 sam się rozciąga i niweluje czarne pasy, czy tez to trzeba zmienić?
Dzięki za wskazówki!
 

digitalus

Banned
Na wejsciu hdmi bedzie informacja 50hz, tak ma byc.Bez wzgledu jaki tuner satelitarny bedzie podlaczony.
W telewizorze nie mozna zmienic rozdzielczosci.
Najlepiej w telewizorze ustawic format 16:9 wtedy obraz bedzie na pelnym ekranie. Wyjatek to np kanaly ktore nadaja w sztywnym 16:9 i program zostal zarejestrowany w 4:3 wtedy beda czarne pasy po bokach ekranu.
ustawienia menu tunera n-box panoramiczny w okienku nizej rozciagniety.
http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/35667-konfiguracja-n.html
W zaawansowanych ustawieniach telewizora jest tez funkcja 16:9 overscan jesli jest wlaczona to obraz wypelnia caly ekran ale jest troche powiekszony.Jesli funkcja jest wylaczona to niektore kanaly ktore nadaja w 16:9 moga byc z malymi pasami po bokach ekranu .W przypadku programow sd 16:9 jakosc obrazu jest troche lepsza bo obraz nie jest powiekszony.Tez trzeba sprawdzic czy takie ustawiena nie beda lepsze , z n-boxa nie bedzie minimalnych pasow po bokach ekranu.Wtedy funkcje mozna wylaczyc.

Warto przypomniec ze po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin jakosc obrazu z plazmy jest lepsza niz gdy telewizor jest nowy.
informacje na ten temat w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html
 
Ostatnia edycja:

bujaczek

New member
Witam.
Nie dało rady wczoraj coś skrobnąć :)
Zacząłem od włączenia eco potem, kontrast i kolor, po parunastu minutach kontrast zostawiłem na standardowym ustawieniu 50 a kolorem zjechałem do 35, obraz wydaje się oddawać naturalne kolory i nie widać już czerwieni na twarzach, wyrazistość tez tak jakby się trochę poprawiła, 16:9 overscan ustawione na stałe nie widać różnicy. Dodatkowo jeszcze odpaliłem na tych ustawieniach dvd obraz jest super.
Pytań mam jeszcze mnóstwo i nie wiem czy mogę?
 

bujaczek

New member
Sugeruję ustawić Ci profil na kinowy, zamiast normalny czy jeszcze gorzej dynamiczny. Dopiero tam sobie zacznij kalibrować. Tutaj masz sporo tablic oraz przykładów do kalibracji: MPEG-2 HD Test Patterns.

Tutaj masz poradnik i płytę: KALIBRACJA TELEWIZORA CZ. 2 - Opinie | Recenzje | magazyn Hi-Fi Choice
Krok po kroku.

Pozwoli Ci to ustawić poprawnie czerń i biel. Kolory na zdjęciach ustawisz tak aby Ci paleta odpowiadała.

Dzięki za linki! płytę już mam wiec proces kalibracji będzie jak bułka z masłem :)


Warto przypomniec ze po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin jakosc obrazu z plazmy jest lepsza niz gdy telewizor jest nowy.
informacje na ten temat w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html

Poczytałem sobie trochę na ten temat i postanowiłem przez 300h ja docierać.


Jakie masz pytania? jesli chodzi o tryb obrazu to uwazam ze tryb normalny jest najlepszy bo jakosc obrazu najbardziej zblizona do tradycyjnego telewizora z kineskopem. Taki telewizor jeszcze posiadam:)

Zwykłe tv mam jeszcze dwa :) i jednego zepsutego lcd samsunga, plazma zastąpiła jego miejsce :)

Jak mogę odczytać ilość godzin pracy? (V- i 3x0) to u mnie nie działa albo coś źle robię
 

bujaczek

New member
Uruchomiłem to tak: V- i 3xi
menu mam dokładnie takie samo jak na zdjęciu z linku poniżej
Menu serwisowe Panas 50ST50

kombinacja V+ i 3x0 nic nie daje
dopiero wciśniecie 2x2 wyświetla SRV TOOL
okno jest na szaro i dwie cyfry 00 na żółtym tle , dalej co zrobić nie wiem
 

bujaczek

New member
jest już ok, 76h ma na liczniku

dlatego modelu kombinacja jest taka
V- 3xi na pilocie
2x2
ok
strzałką na PTCT i w prawo na puste pole
trzymamy mute jakieś 3-5 sekund
 

digitalus

Banned
Na ekranie jest takie okienko jak na zdjeciu?Jesli jest takie okienko jak na zdjeciu to naciskasz ok.procedura od punktu 4.
caly opis nizej.
1. Naciśnij przycisk F i “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno pojawić się meni serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursorem strzałką (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń do 2 kolumny na puste pole.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.
Aby wyjsc z menu serwisowego trzeba dlugo przytrzymac przycisk exit na pilocie
MENUJPG_nrnwraw.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry