Tryb Serwisowy GT50 oraz zielone piksele w trybie normalnym

KODO3

New member
Czy nowi posiadacze plazm GT 50 mają inaczej rozstawione menu serwisowe , pytam ponieważ moją ostatnią pozycją jest disk check a nie serv_too , przez co nie mogę sprawdzić przebiegu TV standardową operacją klawisz 2 i ok (wtedy wchodzi mi do disk check a nie do Serv-tool ) .Podobno coś takiego zmienia się po aktualizacji na nowe oprogramowanie .
Proszę o pomoc w sprawdzeniu przebiegu plazmy :)

Druga kwestia to nadmierna ilośc zielonego piksela w trybie normalnym (wydaje się tez że czerwony i niebieski tez ostro migają przy oglądani bul ray na ciemnych scenach na TV cyfrowej jest to bardzo mało dostrzegalne ). Czy to coś normalnego ?? w trybie thx cinema czy prof. takie coś nie występuje ale czerń w tych ustawieniach jest moim zdaniem gorsza stad moje pytanie inaczej olałbym tryb normalny i oglądał na thx ?

Dzięki i pozdrawiam
 

Monaro

New member
Rob według instrukcji powinno pokazac przepracowane godziny tv.

Co do zielonych kropek jasność minus 1 lub 0. Jesli masz zielone kropki przy wartosci 0, to kiepskiej jakosci sygnal lub cos nie tak z ustawieniami tv lub ekranem.
 

KODO3

New member
dzięki za pomoc , co do trybu serwisowego to raczej chciałbym micć pewność ze to działa , słowo powinno mnie raczej nie przekonuje :) wole nie eksperymentować wracając po naciśnięciu 2 wyskauje mi DRV Check Dynamic a pod spodem USBHDD CHECK 00 i komenda - ok trzymaj 3 sek ok aby aktywować hdddiskcheck , to chyba raczej nie ma nic wspólnego z serv_tool i sprawdzanie przebiegu oto fotka co wyskakuje po naciśniecu 2 na pilocie :)
 
Ostatnia edycja:

KODO3

New member
dzięki za pomoc , co do trybu serwisowego to raczej chciałbym micć pewność ze to działa , słowo powinno mnie raczej nie przekonuje :) wole nie eksperymentować wracając po naciśnięciu 2 wyskauje mi DRV Check Dynamic a pod spodem USBHDD CHECK 00 i komenda - ok trzymaj 3 sek ok aby aktywować hdddiskcheck , to chyba raczej nie ma nic wspólnego z serv_tool :)
pomożecie :) ?
 

Monaro

New member
Nacisnij F i volume -trzymaj volume z boku tv - i nacisnij 3 razy 0 na pilocie.
Dalej wciskasz 2 na pilocie i zatwierdzasz OK.
Kursorem w dół do linii PTCT nastepnie strzałka do 2 kolumny na puste pole i wciskasz 3 sekundy Mute na pilocie.
Wyświetla ilość przepracowanych godzin i ilość włączeń tv.
Wychodzisz poprzez Exit na pilocie.

Jesli pokazuje okno disc check to nie przejmuj sie wybierz 2 i wciśnij OK.
 

KODO3

New member
niestety sprawdziłem nie działa po nacisnięciu OK nic się nie dzieje , jedyna komenda która dział to ''trzymaj 3 sek ok = disckhddchecks - wiec niestety nie działa , czytałem że powodem jest zmiana oprogramowania która dodała nowe funkcji w trybie serwisowym i prawdopodobnie 2 wchodzi w inne opcje :(
 

sorenson

New member
Znalezione na innym forum

"ps już mam :
Napisał qbek77 Zobacz post
Znalezione tu na forum
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" dwa razy aż pojawi się menu “SRV-TOOL” i klikamy OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać exit na pilocie. "

Sprawdzałem u siebie i na vt50 ten sposób działa trzeba dwa razy nacisnąć 2. Powodzenia
 
Do góry