VT50 vs GT50 vs ST50 vs UT50.

Angelo Scola

New member
Witam.

Zarejestrowałem się tylko po to, by ułatwić niezdecydowanym wybór plazmy Panasonica. Wiem ile potrzeba czasu by to wszystko opanować, bo sam zmagałem się z tym około 2 tygodnie. Przeczytałem masę artykułów oraz recenzji. Na koniec udałem się do sklepu dla geniuszy w moim mieście, gdzie były wszystkie 4 modele, a wiem że nie każdy miał taką możliwość, stąd m.in. mój post.

Powiem tak: żadne recki czy fora nie zastąpią obejrzenia i porównania na żywo.
Straciłem 2,5 h i przetestowałem wszystkie modele. Nie miałem własnego nagrania, bo i nie wybierałem telewizora tylko model. Wszystkie ustawiłem na identyczne parametry.

Ale do rzeczy:

1. Kto chce mieć b.dobry obraz i ma wolne środki - tylko i wyłącznie VT. Nie ma żadnej alternatywy i porównania do reszty. Nie słuchajcie opinii typu - "po co przepłacać skoro jest ST", "ja kupiłem ST i jestem b. zadowolony", "na zagranicznych forach mówią, że ST jest lepszy" itp. G... prawda! Gdy kupisz VT będziesz... mega zadowolony.

2. Kto chce głupio wydać kasę - UT. Nie ma żadnego porównania do reszty i szkoda słów.

3. Kto się waha pomiędzy GT i ST mogę podpowiedzieć by wybierał po wyposażeniu, designie, itp. Różnice w obrazie są minimalne. GT jest miniminimalnie ciemniejszy i miniminimalnie ostrzejszy. Różnice na poziomie prawie nie do wyłapania przez oko.

Nie widziałem też niestety problemu 50Hz, a migotanie dopiero jak stanąłem 50 cm od VT i założyłem okulary 3D i to tylko w rogach. Z dalszej odległości piękny obraz.

Myślę, że niejednemu niezdecydowanemu pomogłem.

PS.
Infolinia Panasonika to porażka. Odpowiedź na co drugie moje pytanie - :niewiem:muszę to sprawdzić i oddzwonię, :niewiem:nie ma tu tej funkcji opisanej, :niewiem:pierwszy raz mnie ktoś o to pyta, :niewiem:nowe plazmy (seria 60) dopiero wchodzą i nie znamy jeszcze ich specyfikacji (na stronie panasonic w chili obecnej jest już 9 modeli włącznie z ZT), itd, itp !!! :fool::fool::fool:
Na marginesie uważam, że szkoda na nie czekać, a przede wszystkim szkoda na nie kasy. Raczej nic szczególnego, malutki lifting za parę tysi. Ale jak kto woli.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest prawda do końca.
Rabiłem kilka lat temu zestawienie obok siebie różnych przedstawicieli serii i każda podawała inny obraz .
Różnice były widocznie przy identycznych ustawieniach nawet w dzień.
Czy te różnice są ogromne - nie.
Ale życie składa się z drobych radości.

Nowa seria plazm to zupełnie inna bajka.
Chociażby interfesj nowy nie ma nic wspólnego z tym co działo się do tej pory. Czerń też jest lepsza, wygląd zdecydowanie lepszy o poborze energi nie zapominając.
I nie jest prawdą bo rżnica ceny biorąc pod uwagę cenę wyprzedażową sięga 5% . A pamiętać trzeba że ma zdecydowanie lepsze wyposażenie - choćby okulary gratis do 3 i Touch Pen , który oddzielnie kosztuje 300 zł .
Model też ma nową matrycę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
 

Angelo Scola

New member
Ja chciałem tylko pomóc niezdecydowanym. Wybacz, ale będę na całej linii podtrzymywał to co powiedziałem. A skoro cena ma być tylko 5% wyższa nowej serii od starej (w co oczywiście bardzo mocno wątpię), to tylko potwierdzałoby to co powiedziałem - lifting i nic konkretnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem, że je widziałeś obok siebie ?
Napisz proszę gdzie widziałeś ?
Ja porównałem z VT 50 i widziałem jak gra i jaki ma interfejs.
To zupełnie inna klasa.
 

Angelo Scola

New member
Tak, porównywałem wszystkie razem.
MM w Rzeszowie.
Przecież napisałem wyraźnie - dla VT nie ma żadnej alternatywy.
Interfejsem odbiega tylko UT. Ale on odbiega wszystkim.
 

rajan.poland

New member
To nie jest prawda do końca.
...Rabiłem kilka lat temu zestawienie obok siebie różnych przedstawicieli serii i każda podawała inny obraz...
Kilka lat temu, to długo robiłeś ten test :)
A tak po za tym, to czemu nie zamieściłeś jeszcze testu ET60? - Zlewasz każde pytanie, dotyczące tego terminu publikacji testu, jak obiecałeś, to go zamieść wreszcie. Przecież dawno go już zrobiłeś. Czy wstrzymuje Cię to z publikacją, bo inni użytkownicy w komentarzach do testu ST60 na Ciebie trochę "siedli"? I chcesz, żeby teraz wszyscy, którzy czekają (na test ET60) mieli pokutę?
Obraziłeś się?
 
Ostatnia edycja:

Robert_em

New member
To nie jest prawda do końca.
Rabiłem kilka lat temu zestawienie obok siebie różnych przedstawicieli serii i każda podawała inny obraz .
Różnice były widocznie przy identycznych ustawieniach nawet w dzień.
Czy te różnice są ogromne - nie.
Ale życie składa się z drobych radości.

Nowa seria plazm to zupełnie inna bajka.
Chociażby interfesj nowy nie ma nic wspólnego z tym co działo się do tej pory. Czerń też jest lepsza, wygląd zdecydowanie lepszy o poborze energi nie zapominając.
I nie jest prawdą bo rżnica ceny biorąc pod uwagę cenę wyprzedażową sięga 5% . A pamiętać trzeba że ma zdecydowanie lepsze wyposażenie - choćby okulary gratis do 3 i Touch Pen , który oddzielnie kosztuje 300 zł .
Model też ma nową matrycę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

No toż to czysty marketing :bober:
 

Angelo Scola

New member
To widać że nie widziałeś ST60 - bo to zupełnie inny interfejs.


Owszem, nie porównywałem ww. modeli do ST60, a nawet do VT60, GT60, X60, czy Z60. Stąd też taki tytuł mojego postu dotyczący tylko wymienionych i porównywanych modeli.

Czy warto za zmieniony interfejs plus ewentualnie jakieś mało potrzebne komuś gadżeciki w postaci pisaków, czy komunikacji słownej oraz inne bzdety wydać kilka stów więcej, a myślę że w niektórych przypadkach i tysięcy? Niech każdy sam zdecyduje.

Nie porównywałem Panasonika do LG, Samsunga, Toshiby i innych ponieważ interesowął mnie tylko Panasonic. Na producenta byłem zdecydowany, wybierałem jedynie model, choć wybór był prosty.

Powiedzieć mogę jeszcze, bo wiem że niektórych interesował Sony HX850, że obok Panasoników stał SONY 55HX850 i choć leciał na nim film z płyty blu ray, to na tle Panasoników wg mnie wypadał słabo, szczególnie w ciemnych scenach.
 
Do góry