Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

Shadowbad.

New member
Telewizor stoi na swoim miejscu, a ja mogąc dokładniej się przyjrzeć ramce i samemu panelowi do tego przy świetle dziennym, chyba już wiem na czym polegała naprawa. Ramka faktycznie została wymieniona na nową, panel wydaje się równiejszy przy jego górnej krawędzi, natomiast lewy narożnik tafli szkła nadal delikatnie odstaje, patrząc na niego z boku telewizora. Oczywiście nie ma między nim a ramką widocznej przed serwisowaniem szczeliny, a to za sprawą faktu, że nowa ramka w tym miejscu po prostu została delikatnie dogięta do jego krzywizny co na pierwszy rzut oka daje wrażenie równego spasowania tych elementów. Wynikiem tego jest nieco bardziej widoczne wycięcie tylnej maskownicy w tym narożniku o którym wspomniałem w poprzednim poście. Pozostałe wycięcia w narożnikach tejże maskownicy są dokładniej zakryte przez ową ramkę, która w tych miejscach nie musiała być dopasowana do krzywizny tafli szkła. W weekend i wczoraj odwiedziłem dwa markety gdzie wystawione były ZT. Oba miały tę samą przypadłość a mianowicie niezbyt równe spasowanie tych elementów. W jednym z nich ramka wraz z panelem były dosłownie wygięte w łuk, zupełnie tak jak by ktoś podnosił ten telewizor na płasko wyświetlaczem do dołu. Konkludując w odniesieniu do mojego przypadku, treści pisma z Panasonic Polska w tej sprawie, którego główne tezy przytoczyłem w wcześniejszym poście i dwóch innych modeli ZT, które miałem okazję widzieć ostatnio, to chyba poprzestanę na tym co jest teraz traktując to jako specyficzną przypadłość tego modelu. Zastanawia mnie natomiast jak ta sprawa zakończy się w przypadku kolegi Tonna z warszawy.
 

miniasy

New member
Shadowbad,
dzięki za opis całego "zajścia" ;)

Mam nadzieję, że na tym perypetie z Twoim tv się zakończą i nic już nie będzie psuć zadowolenia z tego modelu.

Swoją drogą, jakie to smutne, że w dobie tak rozwiniętych technologii, przez ten ciągły wyścig za koniecznie "nowszymi" nowinkami trafiają się nam rzeczy niedopracowane...

Pozdrawiam i przyjemności z oglądania ;)
 
Ostatnia edycja:

lord_yabol

New member
W Krakowie w Euro Rtv Agd w Krokusie stoi na ekspozycji ten telewizor. W prawym gornym rogu ramki widac wyraznie rozwarstwienie. Pewnie bardzo długo świeci na ekspozycji.
 

toona

New member
Witajcie, cieszę się niezmiernie z wieści jakie zamieściliście na forum i mam nadzieje że tv wrócą naprawione jak należy!!!

Mój TV wrócił w piątek. Szczelinki ciągle są, ale mniejsze. Wycięć w ramkach nie zauważyłem. Z tv przyszło okrągłe pisemko tłumaczące co i jak. Mam wrażenie, że "TEN TYP TAK MA" i trzeba z tym żyć.
 

mirek3814

New member
Wczoraj miałem okazje protestować ten telewizor, niestety w sklepie ale miałem dużo czasu pilota i własny materiał. Wnioski:

1. Wykonanie - jak za taką cenę, poniżej oczekiwań
2. Niestety bardzo silne powidoki, przeszkadzające w odbiorze tego co przyniosłem, bardzo niemiłe zaskoczenie.
3. Jakość ruchu bardzo dobra o niebo lepsza od tego co dotychczas widziałem
4. Jakość oddania kolorów (tryb THX bright) bardzo dobra
5. Dźwiek słaby
6. Design w/g mnie średni ale co sie komu podoba, mnie drażni srebrna ramka
6. Pilot - słabizna

Reasumując nie podjąłem decyzji o zakupie, mój Kuro nadal zostaje w salonie.

pozdrawiam
 

zukes

New member
Rozsynchronizowany dźwięk i obraz.

Kupiłem 60ZT60E z zerowym przebiegiem godzin. Wszystko mi pasowało do momentu gdy spróbowałem odtworzyć filmy z odtwarzacza multimedialnego przez HDMI. Dźwięk dramatycznie rozjechany z obrazem. Ten sam materiał na Panasonicu 50V30E chodzi bez zarzutów.
Złożyłem reklamację. Przyjechał technik, przywiózł BlueRay'a Sonego i tu wszystko pięknie.
Najpierw pomyślałem że padł mi odtwarzacz ale nie. Na innych telewizorach chodzi koncertowo.
Zgłosiłem powtórną reklamację póki co bez odzewu.

Jak dla mnie jest to problem z HDMI 1.3 lub z fps filmów 23.976.

Jestem załamany miało być cudo jest syf.
 

zukes

New member
Walczyłem, walczyłem i coś tam ustawiłem dla TX-p60ZT60E

1. Przełączyłem się na HDMI 2 (bylo HDMI 1)
2. Wyłączyłem automatyczne dostosowywanie obrazu do typu źródła (Grafika, Zdjęcia itd). Panasonic nieudolnie próbował naśladować Sony i Samsunga.
3. W odtwarzaczu wyłączyłem miksowanie obrazu do 1080p 24.

Ostatecznie jest prawie dobrze (jeden film na 30 sprawdzonych daje opóźnienie).

Podsumowanie Panasonic TX-P60ZT60E niestety to już nie ta sama klasa co wcześniejsze modele z przed paru lat. Błędy w oprogramowaniu portów HDMI to obraz staczającego się Panasonica i całej japońskiej gospodarki.


Gdybym teraz kupował kupiłbym Samsunga za 1/3 ceny najlepiej z serii F. Może w Panasonic'u czerń lepsza, może odwzorowanie ruchu lepsze ale co z tego jak możesz w zasadzie oglądać wyłącznie telewizję, bo próba użycia czegokolwiek przez HDMI to loteria, a o wykorzystaniu dysku USB z 1000 filmów w Panasonic'u możecie zapomnieć (za każdym razem TV, przy próbie odczytu, skanuje cały dysk). Samsung da wam jakość dobrą i spokój.

My którzy kupiliśmy Pansonica TX-P60ZT60E daliśmy się nabrać.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Nie komentuję aspektów technicznych, ale jedna uwaga: chciałbym, aby polska gospodarka tak się staczała, jak japońska... :|
 

kyniass

New member
ZT vs VT

Kurcze, mocno się rozczarowałem waszymi opisami. Czytając komentarze odnosiłem wrażenie, że im dalej w las, tym gorzej. Mam już dosyć leciwy tv P42U30 i myślałem, zeby wymienić na coś konkretnego, ale po waszych komentarzach, to już sam nie wiem. Zwłaszcza, że ten model u mnie (Leeds,UK) w sklepie Panasonica kosztuje 2500 funtów. Mam pytanie do tych co mieli ZT60 i VT65. Co byście wybrali dziś, z wiedzą i doświadczeniem, które posiadacie. 95% mojego oglądania to kanały HD z cyfry (5% nie HD :p) VT kosztuje 2300, więc mniej więcej ta sama cena. Czy lepiej dać na wstrzymanie (zwłaszcza, że ten co jest, działa bez zarzutu) i poczekać na modele 2015? Kiedy i jakie się pojawią? A może pożegnać się z plazmą i rozglądać się za 4k oled? Sorki za mnóstwo pytań, ale jestem w tych sprawach zielony i lepiej dopytać obcykanych niż błądzić po omacku. Wesołych Świąt panowie.
 

astw

New member
Wszystkich trzech ostatnich producentów TV plazmowych zakończyło produkcję. Obecnie można nabyć nowe telewizory plazmowe LG 50 i 60 cali.
 

digitalus

Banned
Jesli w sklepie w Anglii jest jeszcze vt60 lub zt60 to tylko kupowac.W zadnym telewizorze lcd ktory jest obecnie w sprzedazy nie uzyskasz tak dobrych wynikow jak w plazmie vt60 lub zt60 np poziom czerni.

Panasonic TX-P55VT65B (VT65) Review
Panasonic VT60 review - FlatpanelsHD

Jak również żaden telewizor lcd nie wydzieli takich ilości ciepła jak te plazmy.

Telewizor to urzadzenie elektroniczne ma prawo sie nagrzewac.To tak jakby napisac nie kupuje samochodu bo silnik sie nagrzewa:)

Prosument a lcd wcale sie nie nagrzewa? tak ?:)
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Jesli w sklepie w Anglii jest jeszcze vt60 lub zt60 to tylko kupowac.W zadnym telewiozrze lcd ktory jest obecnie w sprzedazy nie uzyskasz tak dobrych wynikow np poziom czerni.

Panasonic TX-P55VT65B (VT65) Review
Panasonic VT60 review - FlatpanelsHD

Jak również żaden telewizor lcd nie wydzieli takich ilości ciepła jak te plazmy.

Porównanie z silnikiem samochodu trafione jak kulą w płot, bo w samochodach silnik spalinowy jest silnikiem cieplnym i siłą rzeczy musi się nagrzewać.Nie widzę sensu kupowania przestarzałej technologii, chyba że z sentymentu do migotania, ciepła no i wisienki na torcie: powidoków i wypaleń.No sam miód te plazmy :)
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Przeliczyłem sobie kiedyś, ile więcej miesięcznie wychodzi za plazmę i różnica między zużyciem energii przez nią, a LCD to bodaj kilka PLN, raptem kilkadziesiąt rocznie.

Jak masz okazję, kup VT60, bo sprawuje się niemal identycznie, jak ZT60. Jedynie w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu wyjdzie przewaga tej drugiej, gdyż ma szybę zespoloną z matrycą i niemal nie występują w niej odbicia.

OLED 4K to wciąż bajka, która - nie dość, że kosztuje ponad 11 000 USD, to nie wiadomo wciąż, ile wytrzyma...
 

Tonito

New member
Walczyłem, walczyłem i coś tam ustawiłem dla TX-p60ZT60E

1. Przełączyłem się na HDMI 2 (bylo HDMI 1)
2. Wyłączyłem automatyczne dostosowywanie obrazu do typu źródła (Grafika, Zdjęcia itd). Panasonic nieudolnie próbował naśladować Sony i Samsunga.
3. W odtwarzaczu wyłączyłem miksowanie obrazu do 1080p 24.

Ostatecznie jest prawie dobrze (jeden film na 30 sprawdzonych daje opóźnienie).

Podsumowanie Panasonic TX-P60ZT60E niestety to już nie ta sama klasa co wcześniejsze modele z przed paru lat. Błędy w oprogramowaniu portów HDMI to obraz staczającego się Panasonica i całej japońskiej gospodarki.


Gdybym teraz kupował kupiłbym Samsunga za 1/3 ceny najlepiej z serii F. Może w Panasonic'u czerń lepsza, może odwzorowanie ruchu lepsze ale co z tego jak możesz w zasadzie oglądać wyłącznie telewizję, bo próba użycia czegokolwiek przez HDMI to loteria, a o wykorzystaniu dysku USB z 1000 filmów w Panasonic'u możecie zapomnieć (za każdym razem TV, przy próbie odczytu, skanuje cały dysk). Samsung da wam jakość dobrą i spokój.

My którzy kupiliśmy Pansonica TX-P60ZT60E daliśmy się nabrać.



Piszesz bzdury! Nie potrafisz obslugiwac ten TV nie potrafisz wykorzystac jego funkcje i tylko plujesz ... Smieszne! Przeczytaj porzadnie instrukcje obslugi albo raczej sprzedaj TV.
 

zukes

New member
Po 1 miesiącu używania

Niestety obraz rozczarowuje. Porównany do Panasonica 50V20 jest ciemny i nienaturalnie oddaje kolory. Drugi raz bym nie kupił.
Pilot z touchpadem porażka. I te problemy z HDMI.

Naprawdę nie widzę zalet.
 

SDman

Banned
Niestety obraz rozczarowuje. Porównany do Panasonica 50V20 jest ciemny i nienaturalnie oddaje kolory. Drugi raz bym nie kupił.
Pilot z touchpadem porażka. I te problemy z HDMI.

Naprawdę nie widzę zalet.

Witam,
ciekawe, za taką kasę!? Mam 50ST60 - skalibrowana ma świetną paletę barw, poziom czerni bez porównania do V20.
Jak to się mówi egzemplarz można trafić lub nie -widocznie nie trafiłeś.
Może targnij się jeszcze na profesjonalną kalibrację. Przy kwocie za "Z" koszt kalibracji
to jak tani kabel cinch do sprzętu audio.

Pozdr.
 

matifcb

Member
TX-P60ZT65B angielski odpowiednik?
witam widze ogloszenie ze ktos sprzedaje taki tv. Jak on ma sie do tych seri vt60 ? ciekawy jest rozmiar. Jest to taki kompromis miedzy przejscsiem z 55 na wiekszy. VT60 jest odrazu 65 ;o
 
Do góry