Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Zulus

Member
Prosty przykład tu z forum.

Jakiś gość kilka-kilkanaście razy wymieniał plazmę VT50 bo ciągle widział jakieś plamy. Co się później okazało, że to wina oszczędności Panasonica i nie osłaniał dobrze panelu od tylu i Ci, którzy mieli telewizor przed oknem mogli podziwiać świat przez panel VT50. Tragiczne i niedopuszczalne dla mnie! A plazmy nie były tańsze od tv30, były droższe, a przecież wprowadzono oszczędności, żeby obniżyć koszty. Być może koszt produkcji był tańszy, ale klient tego nie odczuwał, dostawał gorszy produkt za większą cenę. Nikt jeszcze nie widział plazmy VT60, więc trudno się odnieść co do jej jakości, jednak nie było różnicy miedzy plazmami VT30 a VT50 (miałem możliwość porównania, dlatego pozostałem przy VT30). Mogę więc sądzić, że i tym razem nie będzie różnicy w obrazie, lub jeśli będzie, to nieznaczna za,którą nie zapłacę aż tyle.

PS. Co do zdjęcia porównujące plazmy Kuro i Panasonic, to taką różnice koloru czerni uzyskuje się dodaniem jasności, lub jej zjechaniem w dół.wiec takie fotki na mnie nie działają, nie podniecam się nimi.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Zulus , masz w 100% racje . Prawda jest taka , że od modelu VT20 po model VT50 nic się nie zmieniło w jakości obrazu . Powtarzam nic . Do tej pory podniecałem się właśnie tym bełkotem w stylu 600Hz , potem 2500 , teraz 3000. Papier wszystko przyjmie . A prawda taka że o ile model vt20 był brzydki z wygladu to od modelu VT30 już nawet wygląd VT50 się praktycznie nie zmienił . Nabierałem się płacąc za coraz to nowszy numerek w nazwie telewizora . Mam 55VT50E i mogę z całą świadomością powiedzieć że przesiadka z VT30 była bezsensownym krokiem . To samo , a nawet gorzej bo te dziury co prześwitują na wylot są w VT50 , a w VT30 ich nie było . Gołym okiem widać że VT60 to odgrzewany kotlet kolejnej generacji i nie ma mowy o różnicy w jakości obrazu . Pierdoły multimedialne mnie nie interesują . Do dzisiaj w moim VT50 mam nie rozpakowanego tego pilota żabke jak również okularów 3D. A co do modelu ZT60 którym tak się podnieca FLUID że ma nowy czerwony luminofor . To się okaże czy tak wymiata . Narazie wiadomo że w związku właśnie z zastosowaniem tegoż luminoforu , poprawiła się jakość nasycenia barw ale za to telewizor jest bardziej przez to podatny na powidoki . A jakie ta zmiana przyniesie dopiero wady wyjdzie w jego użytkowaniu . Więc radze tym co się podniecają nowinkami oblać głowę zimną wodą i czekać na spokojnie jak telwizor będzie rok na rynku i pojawią się zamiast bełkotów marketingowych rzeczowe komentarze tych co go będą mnieli . Ja w każdym razie już się nie dam nabrać na to co pisze w instrukcji czy materiałach reklamowych . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Typie ja mowie o testach , na ich podst stw fakty - Testy w ktore bawi sie Kiki i cala reszta w to zaangazowanych na roznych innych swiatowych forach poswieconych rtv - odwolujac sie wlasnie do nich mozna statystycznie spr z roku na rok jak , o ile i czy wogule punktuje kazdy nowszy model ktory sie pojawi - skumaj to w koncu ! Cyferki nie klamia ! To wlasnie po to sa tego typu fora testy i ludzie min tacy jak Kiki aby uswiadomic potencjalnego klienta , mnie 'Ciebie ile prawdy jest w tym co podaje Producent , o ile wzrosla wydajnosc itp .

I po co wplatujesz jakis dziwny niepotrzebny watek na temat prowadzenia jakiejkolwiek dzialalnosci ?! Z czym do ludzi ?! Chcesz swoj jakis tam biznes plan utozsamiac z Korporacja jaka jest Panasonic ' mam tu na mysli schemat dzialania , zarzadzania .Czlowieku o czym Ty wogule mowisz , po kiego wkraczasz na zupelnie obcy Ci grunt ?! ....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test skończony. Właśnie wczytują się zdjęcia - dziś skończę za chwilę 55FU 8765 Thomsona i 47 PFL Philipsa 7008.
I chyba VT60 nie zdążę - za dwa dni będą - bo jutro i pojutrze jestem na szkoleniu w Pradze.
 

YsH

New member
Pytanie:
VT60 posiada podwójny tuner DVB-S2. Czy oznacza to, że będę mógł wziąć kartę CI+ od Cyfrowego Polsatu, podłączyć antenę z podwójnym konwerterem i jednocześnie oglądać oraz nagrywać? (na podłączonym dysku oczywiście)

@kiki - sprawdzałeś czy VT60 może nagrywać w standby? Jeśli nie, to czy mógłbyś?
 

Jacek144

New member
Pytanie:
VT60 posiada podwójny tuner DVB-S2. Czy oznacza to, że będę mógł wziąć kartę CI+ od Cyfrowego Polsatu, podłączyć antenę z podwójnym konwerterem i jednocześnie oglądać oraz nagrywać? (na podłączonym dysku oczywiście)

@kiki - sprawdzałeś czy VT60 może nagrywać w standby? Jeśli nie, to czy mógłbyś?

By tak zrobić jak piszesz to musisz mieć dwa moduły CI+,chyba że jeden tuner sat będzie odbierał FTA.
Tak-będzie nagrywał w standby.VT50 może to dlaczego VT60 by nie miał takiej możliwości. Tak myślę.
 

codaco

New member
By tak zrobić jak piszesz to musisz mieć dwa moduły CI+,chyba że jeden tuner sat będzie odbierał FTA.
Tak-będzie nagrywał w standby.VT50 może to dlaczego VT60 by nie miał takiej możliwości. Tak myślę.

Nie do końca są moduły dwustrumieniowe np. Aston, ale moduł Polsatu jest raczej jednostrumieniowy, więc nie odkoduje jednocześnie dwóch kanałów.
 

YsH

New member
Test skończony. Właśnie wczytują się zdjęcia - dziś skończę za chwilę 55FU 8765 Thomsona i 47 PFL Philipsa 7008.
I chyba VT60 nie zdążę - za dwa dni będą - bo jutro i pojutrze jestem na szkoleniu w Pradze.
Jak tam kiki? Będzie test, czy czekasz na wiosnę? ;)
 

dream4you

New member
Porównanie ST60 z bodajże VT50 jest "skończone" od kilku tygodni. Kiki jest widocznie zarobiony po pachy.

ehh nie St60 i nie z Vt50

tylko VT60. ale ja zaczynam wątpić czy w ogóle go przetestował....

nigdzie ich nie ma, nawet autoryzowane sklepy panasonic jeszcze ich nie widziały i czekają
 

YsH

New member
Poinformowano mnie w pewnym dużym, acz nie ogólnopolskim sklepie, że nie będą brać VT60 przez 2-3 miesiące, bo startowa cena od dystrybutora ma wynosić około 7000 za 50"


Wysłane z mojej pralki za pomocą liczydła
 
Do góry