Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów plazmowych - seria GT60.

sfel

New member
Chętnie poczytam to porównanie może wyjaśni czy warto dopłacić do GT.
w EURO jest w promocji za 5199pln-50gt60 czekam.
 

ccinekk

New member
Z informacji jakie znalazłem w zachodnich testach wynika, że seria ST60 ma procesor obrazu firmy Mediatek, co skutkuje m. in. sporym input lagiem, wiekszym niż w ST50. GT60 ma firmowy procesor Hexa, taki jak w wyższych modelach, co przeklada sie na szybsze i lepsze przetwarzanie obrazu. Jeżeli ktoś chce korzystać z gier - niech dokladnie sprawdzi ST60 czy mu bedzie odpowiadał.
 

emibewu

New member
Czy jest ktoś w stanie konkretnie napisać, że warto (lub nie) dopłacić te 1.5 tysiąca do 50GT60 (zamiast ST60) podając chociaż kilka argumentów na potwierdzenie?
Gdzieś przeczytałem, że GT60 to ekran ST60 a elektronika VT60.... a interesuje mnie poza jakością obrazu; który jest jaśniejszy, szybkość działania menu, smarta no i czy ewentualne różnice są warte tych pieniędzy (czyli wracamy do pytania na górze)
.............. mam spory dylemat i proszę o pomoc. Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

midzi

New member
Kolejne pytanie.

Czemu GT60 nie posiada touch pena, którego ST60 posiada w standardzie?
Czy są jeszcze jakieś inne różnice w wyposażeniu (wiem, że ST60 ma jedną parę okularów, a GT60 ma dwie pary)?
 

tze

New member
Kilka różnic TV.

Kolejne pytanie.

Czemu GT60 nie posiada touch pena, którego ST60 posiada w standardzie?
Czy są jeszcze jakieś inne różnice w wyposażeniu (wiem, że ST60 ma jedną parę okularów, a GT60 ma dwie pary)?

Podstawowa różnica to panel:

.....................................TX-P50GT60...............................TX-P50ST60

PaneL..........................NeoPlasma black 3000...........NeoPlasma

Typ panelu................3000 Hz FFD...............................2500 Hz FFD

Tryb obrazu...............Dynamiczny / Normalny /...... Dynamiczny / Normalny /
....................................Kinowy / THX 3D (Kino / .........Film / Film rzeczywisty /
....................................Jasny pokój)/ Własny/ ............Własny
.....................................Pro1 / Pro2 (isfccc)
Liczba odcieni
gradacji koloru.........24,576 stopni gradacji ...........12,288 stopni gradacji

Bezpośredni czysty
standard 1080....................tak ...............................................-


Pozostałe różnice na stronce Panasonica.
Brak touch pena, 1 para okularów - dlaczego - to tajemnica firmy !
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Taka specyfikacja modelu :p najwyrazniej ST60 jest bardziej "flagowym" modelem i dlatego ma jakies dodatkowe bajery jak pen zeby mozna go bylo pokazac na reklamie :)
 

ccinekk

New member
Ja się nie mogłem doczekać testu i nabyłem P50GT60. Przesiadka z P42S10.
Telewizor powoduje "opad szczeny" ;-) Czerń jest idealnie czarna, nawet za bardzo, w trybie "normalny" wygląda jak zbyt mocno podrasowana, drobne bardzo ciemne detale (np fałdy czarnego garnituru) giną, całość jest czarną plamą. Warto poświęcić trochę czasu na dostrojenie lub zlecić kalibrację. Filmy animowane w 1080p wyglądają obłędnie (Madagaskar 2, Dzwoneczki itp). Telewizor jest cichy, brzęczenie występuje ale jest na prawdę minimalne, nie ma wiatraka (chyba, nie słyszałem go jeszcze). W każdym razie znaczny postep w stosunku do S10.
W zestawie były 2 pary okularów 3D ale brak pióra świetlnego.
Dodatkowo - olbrzymie mozliwości kalibracji obrazu "z menu", bez wchodzenia w menu serwisowe. S60 jest tu chyba uboższy.
Mam go od kilku dni, ciągle się uczę ale jestem bardzo zadowolony z wyboru.
 

maderos

Member
Bez reklam
No jest uboższy bo ma tylko 1 parę szkiełek za to ma piórko :D. Sporo czytałem, są tez testy i wychodzi na to, ze GT jest po prostu lepszy, ale...jeśli mamy skalibrowany ST60 a GT60 bez kalibracji, to ST60 będzie lepszy, to chyba powinno być jasne dla każdego. Różnice w mediach typu net itd pomijam.
 
Do góry