Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

tomasz.k

New member
Jak oglądasz czarny ekran to widać. Jak już coś się dzieje to spoko jest. Chyba że same mroczne filmy oglądasz to wtedy coś innego kup.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

betman

New member
Właśnie wybieram między tym Panasoniciem a telewizorem Sony 805 (oba w wersji 42").

Kiki, ponieważ oba są oparte o matryce IPS (do tego co ważne oba natywne 100Hz), jak byś porównał czerń w obu oraz płynność ruchu z wyłączonymi ulepszaczami?

Jakieś inne istotne różnice między tymi modelami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to trudne pytanie.
Ogólnie będą porównywalne.
Lepszą i łatwiejszą obsługę ma Panasonic.
Panasonic zbiera zdecydowanie więcej pozytywnych opinii.
Współpraca z urządzeniami przenośnymi jest łatwiejsza w Panasonicu.
Teraz to co pytasz , czyli płynność ruchu.
Różnica na korzyść Panasonica występują na poziomie testowym.
Wyraźna różnica jest na korzyść płynności skośnej i pionowej w Panasonicu.
Panasonic ma lepsze kąty boczne.
 

mohamedddd

New member
kiki takie pytanko
Może sprawdzałeś jak duży dysk zewnętrzny można podłączyć do niego przez port USB??
Zamierzam się z kupnem 1TB USB3 będzie kompatybilny?
 

betman

New member
Pytanie odnośnie kalibracji obrazu skierowane do szczęśliwych posiadaczy ET60: jakie ustawienia ekranu proponujecie jako idealne do oglądania filmów/seriali w ciemnym pomieszczeniu (zero innych źródeł światła)?
 

Jann

New member
Chciałem zapytać o oglądanie filmów z osobnym plikiem z napisami (SRT). Czytałem parę opinii, że TV nie czyta osobnych plików z napisami. Dla mnie jest to abstrakcja ale wolę się upewnić gdyż planuje prawdopodobnie zakup tego TV. Waham się jeszcze między samsungiem 46f6770
 

tomasz.k

New member
Da sie, tyle ze nie zmienisz rozmiaru (jak masz dobry wzrok to nie ma problemu) ani koloru (bialy bez tla, na bardzo jasnych scenach nie widac ich).
 

lennyx

New member
Jeśli oglądasz filmy w coraz bardziej popularnym formacie Matroska MKV, to radzę z mergować napisy do kontenera MKV. Dzięki temu będziesz miał dostępne napisy po naciśnięciu przycisku Option na pilocie. Można w ten sposób z mergować wiele ścieżek napisów w różnych wersjach językowych do filmu, to samo tyczy się różnych ścieżek dźwiękowych, które też się wybiera w tym menu. Tak wbudowane napisy mają zauważalnie większą czcionkę na ekranie TV. Dla mnie wystarczająca.

Jeśli nie macie w pliku MKV wbudowanych napisów to można je łatwo z mergować z filmem za pomoca programu mkvmerge który jest w pakiecie MKVToolnix.

Do sprawdzenia jakie ścieżki wbudowane są w takim kontenerze polecam program Mediainfo.
 

lennyx

New member
Zapomniałem dodać, żeby Panasonic czytał z mergowane napisy, to oczywiście trzeba wbudować napisy w formacie SRT (SubRip)
 

arko07

New member
Zdecydowałem się na tego Panasonica tylko że w 42".
Jak dojedzie okaże się czy to dobry wybór.

W tej cenie i rozmiarze brałem jeszcze pod uwagę Sony 42W655A oraz Samsunga 40F6650.
Sony byłby ok ale ma gorszą płynność obrazu i 50Hz matryca.
Samsung płynność dobra ,100Hz natywne ale te ciemne narożniki ( które podobno potrafią się z czasem powiększać) i kolory (tylko po kalibracji są dobre)
 

arko07

New member
TV dotarł.
Po pierwszych 2 godz. użytkowania wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Największą wadą jaką zauważyłem jest jednak słaba czerń podczas oglądania w ciemności, dramatu jednak nie ma, da się z tym żyć ;-).

W opcjach obrazu ustawiłem tryb prawdziwe kino, kolory bardzo naturalne.
Przy IFC na minimum płynność bardzo dobra, żadnych szarpnięć ,artefakty niezauważalne, w porównaniu do Toshiby TL838 którą miałem poprzednio to inna liga, Panasonic jest w tym dużo lepszy.
Kanały SD z DVB-T skaluje bardzo dobrze, HD oczywiście wyglądają świetnie.
Menu jest szybkie, nie ma opóźnień przy wykonywaniu poleceń z pilota.

Z aplikacji sprawdzałem na razie Iplę i YouTube ,działają bez zastrzeżeń.

Obawiałem się jakości dźwięku bo było sporo negatywnych opinii i rzeczywiście na standardowych ustawieniach jest przeciętnie ale po paru zmianach jest całkiem dobrze jak na taki płaski TV.

Jakość wykonania obudowy i jej spasowanie na wysokim poziomie, tu nic nie odstaje ani nie jest krzywe.

Jak na razie to takie powierzchowne odczucia, muszę się jeszcze zagłębić w opcje i ustawienia ale myślę że będę zadowolony z tego modelu.
 
Do góry