Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

popi1977

New member
Ależ oczywiście że można.Naciśnij HOME na pilocie i w oknie wybór ekranu głównego strzałka w lewo i wyświetli się okno PEŁNY EKRAN TV i dajemy OK.W tym oknie będzie wyświetlał się tylko pasek home screen na gorze ekranu przez trzy sekundy.
 

pantomima

Banned
A jednak można :), szczerze to nawet nie bawiłem się w te ustawienia.
Palnąłem głupotę ,ale na szczeście zawsze znajdzie się ktoś kto to sprostuje jak właśnie kolega wyżej.
 

lefff

New member
To ja to sprostuje jeszcze bardziej:
Jak się ma włączać TV można ustawić w opcjach włączania.
Jak dobrze pamiętam to przy włączonym danym "screenie" włączamy home i na górze ekranu wciskamy ustawienia. W ustawieniach (chyba na samym dole) wybieramy czy przy starcie ma się pojawić dany ekran czy może ostatnio oglądany.
(Rozumiem że dużo do przeglądania ale było już to w tym temacie poruszane.)

Jedyne czego nie można wyłączyć to paska "narzędziowego" który pojawia się przez parę sekund na górze ekranu zaraz po starcie TV.
 
Ostatnia edycja:

bos205

New member
Witam

Mam podczas oglądania niektórych stron np. youtube wyłącza mi przeglądarke i wraca do tv zamiast zbuforowac film. ( wygląda to tak jak bym wcisnął przycisk HOME) Zaznacze że dzieje się to przy filmach full hd i 3d.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Ponawiam pytanie bo tv mam od 5 dni i troche sie przejmuje.
 

lefff

New member
Podaj konkretnie co oglądasz to zobaczę u siebie. Ja nie zauważyłem takiego efektu tylko że ja youtube oglądam w aplikacji youtube a nie przez przeglądarkę web.

I druga rzecz: jeżeli masz od 5 dni sprzęt to czy aktualizowałeś oprogramowanie? - Jakie masz?
 

pados135

New member
Zacząłem zastanawiać się nad tym modelem i w opisie znalazłem ,że nie ma w nim możliwości nagrywania na dysku zewnętrznym lub na pendriwe. Czy potwierdzacie ten fakt. W opisach znalazłem ,że dopiero wyższy model umożliwia nagrywanie na nośnikach zewnętrznych.
 

lefff

New member
Tak. Model ET jak i E nie ma możliwości nagrywania.
Modele FT, DT, WT już ma, a jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć jakie jeszcze parametry ich różnią to wejdź na stronę panasonica - w produkty - TV i poprzeglądaj ich specyfikację.

Jednak zaznaczę że nagranych programów przez telewizory nie odtworzysz na komputerze. Więc taka funkcja jest potrzebna jedynie wtedy gdy nie możesz obejrzeć programu (a nie będzie powtórki) lub w funkcji zatrzymania chwilowego i odtworzenia ze spóźnieniem.

Jak dobrze pamiętam nie odtworzysz też programów nagranych jednym TV na innym TV (ale tu mogę się mylić)
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
OK dzięki za informację - czyli ewentualnie warto kupić droższy model choć zastanawiam się czy warto dokładać aż 500 zł więcej. Zacząłem zastanawiać się nad SHRPEM z serii 750 ale menu jest bardzo ubogie.
 

jem.spam

New member
Chcę do ET60E dokupić dysk zewnętrzny Hitachi 500GB 5400obr. USB 2,5 czarny USB 3.0 i zastanawiam się czy nie będzie problemu z zasilaniem tego dysku przez port USB z TV. Nie wiem jak maksymalny prąd może tam iść i czy długotrwałe (oglądanie filmu) korzystanie z dysku nie spowoduje przegrzania TV, ścieżek na płycie :) Ktoś korzystał z dysku w tym TV?
 

zusio

New member
Witam
własnie zakupiłem 50et60 , i zaczynam dopiero przygodę z kalibracją niemalże codzienną. Chcę kupić router dwuzakresowy by jeden nie zakłócony sygnał wędrował do TV jednak pojawia sie pytanie czy ten model tv odbiera w częstotliwości 5 GHZ po wi-fi?
Czy moge sobie w nim ustawić budzik ,np. jakis wybrany kanał tv by sie sam włączył?
chętnie przyjmę dobre rady na temat kalibracji.
 

lefff

New member
Chcę do ET60E dokupić dysk zewnętrzny Hitachi 500GB 5400obr. USB 2,5 czarny USB 3.0 i zastanawiam się czy nie będzie problemu z zasilaniem tego dysku przez port USB z TV. Nie wiem jak maksymalny prąd może tam iść i czy długotrwałe (oglądanie filmu) korzystanie z dysku nie spowoduje przegrzania TV, ścieżek na płycie :) Ktoś korzystał z dysku w tym TV?

Zauważ że TV ma USB2 więc dysk zewnętrzny musi być kompatybilny z USB2. (Wiadomo że USB3 obsłuży usb2 w standardzie przesyłu danych - ale właśnie chodzi o standard prądowy złącza)
Więc sprawdź czy ten dysk jest w specyfikacji kompatybiny z USB2 bez dodatkowego zasilania.

Ja mam dysk Transcend'a 500GB USB3 kompatybilny z USB2 (jeden z pierwszych z USB3). Jednak on mam możliwość podłączenia dodatkowego zasilania co wykorzystuje przy podłączeniu go do starego kompa (bo bez tego komp. go nie widzi).
Niemniej bez dodatkowego zasilacza działa z telewizorem 47ET60 ale tylko w gnieździe drugim (Co prawda -wg instrukcji i opisu gniazda - przeznaczonym właśnie do włączania HDD).
Z reguły jest podłączany na jeden film a potem jest odłączany i wszystko działa bez zarzutu.

Z kolei dysk ADATA 500GB z USB3 który nie ma gniazda dodatkowego zasilania również działa prawidłowo. Jednak wyraźnie na opakowaniu dysku jest napisane "Złącze USB3 kompatybilne z USB2"
 

lefff

New member
...Chcę kupić router dwuzakresowy by jeden nie zakłócony sygnał wędrował do TV jednak pojawia sie pytanie czy ten model tv odbiera w częstotliwości 5 GHZ po wi-fi?...

Na dole z tyłu TV masz moduł Wi-Fi na którym zapewne pisze 2,4 MHz.

A wracając do twojego zamiaru:
Po co taka kombinacja? (jak to się mówi - przerost formy nad treścią)
Co ci zakłóca na 2,4MHz? Drugi komputer?
Router rozdziela ci transfer na poszczególne IP i nic tu ci nie ma prawa się zakłócać (jeżeli chodzi o "zakłócenia"). Dwuzakresowy robi to samo podbijając jedynie sygnał na wyższą częstotliwość.

Transfer będziesz miał taki jaki masz po drugiej stronie routera (od strony internetu) bez względu na to czy on będzie dwuzakresowy czy jednozakresowy. Jeżeli w miedzy czasie oprócz TV ktoś będzie korzystał z komputera (bez względu na którym zakresie) transfer będzie rozdzielany na dwa urządzenia (nie koniecznie po połowie).
Jedynie możesz (w zależności od opcji w routerze) ograniczać transfer dla danych numerów IP by inne numery IP mogły mieć więcej i dwuzakresowość nie ma tu nic do rzeczy.
 

webst

New member
Co na zgłoszenia o poruszonym w tym wątku nierównomiernym świeceniu modelu 47" Panasonic ? Zachowują się jak ludzie czy raczej klasyczna olewka?
 

psiaja

Member
Witam
Jestem na etapie szukania TV 42".. W sklepie RTV Euro Agd dałem do podłączenia do modelu TX-L42ET60E pendraka 16GB na NTFS'ie z filmami testowymi.. Pamięć została wykryta, ale nie można było już do niej wejść.. Czy Panas ma kłopoty z tym rodzajem plików, czy po prostu sprzedawca nie umiał obsługiwać TV?
W marcu było podobne pytanie, ale bez odpowiedzi.. Proszę o odp, ponieważ podoba mi się ten model, jednak brak obsługi NTFS'u jest dla mnie bardzo poważną wadą
 

Neqrim

New member
Ja mam model 47et60 i nie mam żadnych problemów z systemem plików NTFS. Mój pendrive to Kingston DataTraveler 100 G2 16GB, pod ten TV mam jeszcze podpięty dysk twardy Seagate 120 GB 3,5" w zewnętrznej obudowie i też nie ma żadnego problemu z odczytem NTFS.
 

Tiger_Cbr

New member
Kupiłem ostatnio L55ET60E i dopiero wczoraj miałem okazję się nim trochę pobawić. Mam drobny problem z DLNA. Mianowicie mam laptopa z systemem Windows 7 i przy uruchamianiu filmów z komputera odtwarzane są tylko te które widzi Windows Media Player a pliki np. .mkv (które odtwarzam sobie programem VLC) nie pokazują opcji wyświetlenia na tv. Czy ktoś z was miał podobny problem i sobie z nim poradził? Chętnie skorzystam z każdej rady.
 

Tiger_Cbr

New member
Neqrim możesz podesłać jakiś link z opisem jak to postawić żeby hulało? Rozumiem że telefon też pod to podepnę.
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry