Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

lefff

New member
Podłączyłem ASUS'a (rozdzielczość 1080p/60Hz) i jeżeli chodzi o obraz to OK ale jeżeli chodzi o czcionki to ...
zależy od ich wielkości. Wydaje mi się że nie będziesz zadowolony, tym bardziej że chcesz zwiększyć ekran z 42 do 47 przy tej samej rozdzielczości czyli 1080p.

Nie uważam że wina jest po stronie konkretnego TV tylko po stronie zastosowanej technologii LCD i dodatkowo oczekiwania czegoś niemożliwego.

Po podłączeniu lapka do TV włączyłem worda2013 i zacząłem pisać standardową czcionką (11)
Oglądając czcionkę z daleka mogło być jednak przy podejściu pod TV czcionka (poprzez cień) delikatnie "rozmywała" się.


Jednak nie jest możliwe w tym przypadku w żadnym z TV "zwiększenie ostrości" bo grubość czcionki odpowiada grubości jednego piksela w TV a cień jest na drugim pikselu obok. Ponieważ im większy jest ekran to przy tej samej rozdzielczości (1080) zwiększa się fizyczna wielkość piksela i jeszcze bardziej uwidaczniają się elementy "rysunku" czcionki i tym samym mamy wrażenie nieostrości.
W małych monitorach(19 cali) gdzie piksel ma wielkość czubka szpilki wszystko pięknie wygląda (i czcionka i jej delikatny cień) - Oko nie widzi "budowy" czcionki. Jednak w TV 47 calowym piksel ma wielkość nie czubka a łebka szpilki i jak podejdziemy bliżej widzimy już "główną" czcionkę i jej cień który dla oka w tym przypadku wpływa na "rozmazanie" czcionki.

W takim przypadku przy zwiększaniu wielkości ekranu powinno się zwiększać jego rozdzielczość. Wtedy wielkość pikseli pozostanie bez zmiany i oko widzieć będzie ładną czcionkę - bo na grubość litery i jej cienia np. litery "i" będzie 4 piksele a nie 2. Wtedy efekt wyostrzenia będzie lepszy.

Nie wiem jak to się ma z plazmami ale na każdym TV LCD o rozdzielczości maksymalnej 1080 nie uzyskasz lepszego efektu niż ten który masz na swojej 42. A jeszcze jak zwiększysz wielkość do 47 cali to całkiem się załamiesz bo wyolbrzymisz te niedogodności.


A ten twój stary LG LD420 jakiej był wielkości?
 
Ostatnia edycja:

kebziunt

New member
Czy ktoś ogląda na Panasonic47et60 wilmy przez DLNA (wifi) a jeżeli tak to jakiego sprzętu/softu używacie ?

Ja próbowałem servioo ale strasznie cięło filmy po wifi i wreszcie trafiłem na serwer Twonky, na którym wszystko działa idealnie (brak zacięć przy filmach full hd i 3d po wifi, szybkie przewijanie i napisy z pl znakami).

Chciałbym teraz tylk zakupić coś takiego : Serwer multimediów ZyXEL NSA-310 (teraz twonky mam zainstalowane na komputerze stacjonarnym, który jest głośny i ciągnie dużo prądu).

Chciałbym potwierdzenia że z Serwer multimediów ZyXEL NSA-310 będzie to działać równie dobrze, czyli płynne wyświetlanie filmów full hd po wifi.

A może ktoś używa jakiegoś innego sprzętu/softu do DLNA z tym TV i mógłby coś polecić ?
 

tomasz.k

New member
Lepiej by bylo jezeli TV obsluzy SMB - wtedy bedzie traktowal dysk podpiety do NAS prawie tak jakby to bylo urzadzenie USB. Nie bedzie to strumieniowanie a tylko dostep do pliku gdzie TV sam to zdekoduje i otworzy napisy z osobnego pliku.
Niestety nikt nie odpowiedzial na moje pytanie :(
 

bakaps

New member
Planuje kupić 42 calową wersję tego modelu. Mój poprzedni LG'k miał 42 cale tak samo jak obecny L42E6 który ma znacznie bardziej rozmazany obraz. Oczywiście na Lg również czcionka była lekko nieostra ale było to właściwie minimalne a gry chodziły jak żyleta. Grając teraz na L42E6 mam wrażenie jakbym w opcjach ustawił rozdzielczość z 2 stopnie niższą (tragedia). Czy mógłbyś odpalić jakąś grę na lapku w rozdziałce Full HD i sprawdzić jak to się prezentuje? Byłbym bardzo wdzięczny za screena. Nie oczekuje oczywiście obrazu jak na 19 calowym monitorze ale czegoś w ramach przyzwoitości (czyli brak kleksów które aż walą po oczach).

Ile kosztuje teraz w sklepie? Na stronie dalej 2999,
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
... Czy mógłbyś odpalić jakąś grę na lapku w rozdziałce Full HD i sprawdzić jak to się prezentuje?...

Przyznam że dawno wyrosłem z gier komputerowych i nie mam żadnej (oprócz wbudowanych w windę). Chyba że jest jakaś internetowa w HD i podasz mi namiary to mogę spróbować. Ewentualnie mogę zrobić fotkę druku w wordzie lub jakąś fotografię. Tylko dodaj z jakiej odległości od TV mam zrobić to zdjęcie. Dodam że mam 47 cali (L47ET60)
 

bakaps

New member
Poproszę w takim razie o screena (spróbuje odpalić na lapku kumpla jak to wygląda) i zdjęcie z ok 2,5m zwykłego tekstu w wordzie z niezbyt dużą czcionką np 10-12) oraz czegokolwiek w przeglądarce np tego postu na forum. Jeśli obraz będzie dobry w windowsie to z pewnością będzie i w grach. Pozbywam się L42e6 i mam czas do piątku z wyborem TV a nie chciałbym żeby scenariusz się powtórzył także z góry dzięki wielkie za pomoc.
 

lefff

New member
Zamieszczam zdjęcia dla zasady bo obiecałem ale ... od razu piszę że w rzeczywistości jest o niebo lepiej więc w żadnym wypadku nie sugeruj się nimi.
Zauważ jak aparat łapał ostrość marki telewizora "Panasonic" (dół ekranu) która powinna być ostra jak żyleta. Niestety taki mam na chwilę obecną sprzęt (choć osobiście myślałem że będzie lepszy bo zdjęcia w plenerze robi super CANON S3 - taka sama jakość jest zdjęć przy fotografii komórką 5Mp - Może mają zaburzenia jeżeli obraz który fotografują świeci się)

W związku z tym w żadnym wypadku nie polecam opierać się na tych zdjęciach !!!

Najlepiej pożycz od kogoś lapka, przejdź do sklepu i sprawdź osobiście - tak będzie najlepiej. (no chyba że jesteś z Lublina to zapraszam do siebie na testy).
 

Attachments

  • Zdjęcie014.jpg
    Zdjęcie014.jpg
    485,7 KB · Wyś: 211
  • Zdjęcie015.jpg
    Zdjęcie015.jpg
    551,7 KB · Wyś: 174
  • Zdjęcie016.jpg
    Zdjęcie016.jpg
    644 KB · Wyś: 150

bakaps

New member
Dzięki za zdjęcia ale faktycznie są troche niewyraźne. Mógłbyś po prostu zrobić printscreena i wkleić na forum? Niestety mam komp stacjonarny i lapka który nie wytwarza rozdzielczości Full HD a już pojutrze muszę kupić TV także byłbym wdzięczny za screena.
 

lefff

New member
...Mógłbyś po prostu zrobić printscreena i wkleić na forum? Niestety mam komp stacjonarny i lapka który nie wytwarza rozdzielczości Full HD...

:) Printscreen w TV - nie mam takiego przycisku w pilocie :)

Chyba ze chodzi ci o zdjęcie pulpitu z kompa i jako fotkę odtworzysz to w TV - nie wiem czy to będzie to samo (dziś sprawdzę w domu). Niemniej zamieszczam pliki w rozdzielczości 1920x1080 "forum" i "word" z 11 i 12 Times i Arial

Skopiuj te fotki prawoklikiem "zapisz element docelowy".

Tylko nie otwieraj tych plików w "przeglądarce fotografii windowsa" bo sama przeglądarka sobie nie radzi z ostrością. U mnie załączone fotki są ostre w zwykłym Paincie, GIMPie i Microsoftowym "Pictrure Menager" (oczywiście w obu ustawienie widoku 100%) a standardowa przeglądarka Windosowa rozmywa ostrość.
 

Attachments

  • Forum.jpg
    Forum.jpg
    549,8 KB · Wyś: 160
  • Word.jpg
    Word.jpg
    338,4 KB · Wyś: 186
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Nie no jaja sobie robicie :)
Przeciez prontscreen zawsze bedzie wygladal dobrze - to jest obraz cyfrowy.
Chcesz porownac cos, to uzyj aparatu z makrem, przykrec do statywu i zrob z bliska foto czcionki.
 

tomasz.k

New member
Ja probowalem w euro model 42" z philipsem porownac, ale ten drugi po calym dniu pracy strzelal fochy i sie nie dalo. Pewno stary soft i 8h pracy zrobily swoje, ale chwile sie panasoniciem pobawilem i nie bylo problemow. Za to sie wydaje mniej ma bajerow w porownaniu do philipsa (jezeli ktos potrzebuje). Po typie matrycy mozna by sadzic ze obraz lepszy w philipsie, kiki chwalil obydwa ze wskazaniem na philipsa (moze to wzgledy biznesowe...) Ja juz prawie zdecydowany na japonska mysl techniczna.
 

Wihim

New member
Witam, zdecydowałem się na zakup TX-L42ET60E (2700) dzisiaj mam odebrać. Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Czy ten TV czyta pliki mkv wraz z napisami? Będzie dobrym sprzętem na którym będę mógł płynnie grać na konsoli PS 4?
 
Do góry