Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

cm812

New member
rodzi się tylko pytanie czy aby nowe wersje są/będą lepsze od poprzedników?
oczywiście odnośnie jakości bo wyglądem bija "staruszków" ;)

i szkoda, że E5T dalej trzyma cenę :(
bo mając już do wydania te 2600zł to niestety mętlik w głowie po wyjściu nowości pozostaje, a jak by cena opadła do 2200-2300 chyba bym brał bez zastanowienia - to przecież TYLKO telewizor :)
 

scofield

New member
Bawiłem się ET60 i muszę przyznać, że dużo lepsza obsługa pakietu Viera Connect niż w ET5. Płynniejsze poruszanie, bardziej wyraźniej i szybciej co najważniejsze. Ułożenie Panelu opcji podobny jak w LG. Z podziałem na ramki i duzym podglądem na żywo. Dużo opcji i Hbbtv. No może pilot taki bardziej plastikowy i matowy w porównaniu z Et5 w którym był błyszczacy ;p

Jednym słowem ciekawa opcja do wyboru, design dodatkowo przyciąga wzrok. W Euro 42 kosztuje teraz 2999, jak na poczatek bardzo dobra cena.
W Rzeszowskiej plazie na ekspozycji.
 

cm812

New member
dobra cena?
na poziomie 3tyś za TV o parametrach podobnych do E5T, przy jedynie zmianie design i liftingu Viera Connect,
coś tam też z niego powycinali, ale cena z podatkiem od nowości - kusi?
Poczekamy na testy i oby się nie okazało, że przyciąga "ładnością" a nie jakością.
Przy kwocie 3 tyś jest na rynku już kilka pozycji wartych zastanowienia, o wyglądzie i parametrach nowych TV od Panasa.
 

mystaloba

New member
ET 60 , na dniach.E 60- 55" trochę później.
Dzięki kiki za info. Czekam z niecierpliwością na ceny w sklepach i twoje testy.

W ogóle menu i dalej Viera Connect jest klasą samą w sobie. Wreszcie Panasonic zatrudnił jakiegoś dobrego "stylistę". Mniej więcej tak to wygląda :
[youtube]jue96O-xaPY&feature=endscreen[/youtube]

Dla niecierpliwych film od 7:06

p.s. Właściwie to nie ma 55" E60. Jest E60 w wersji 58".
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Oglądałem dzisiaj kilkanaście minut 42ET60 obok 42E5. Powiem szczerze, że żadnej różnicy w jakości obrazu na materiale HD demo, który był w EuroAGD puszczany nie widziałem. Obraz wydawał mi się praktycznie identyczny. Telewizor ma cienką metalową ramkę, co się jednym może podobać, innym nie, przez co wygląda na mniejszy.
Ciekawe czy poprawili napisy na filmach z zewnętrznych nośników i DLNA.
 
Oglądałem dzisiaj kilkanaście minut 42ET60 obok 42E5. Powiem szczerze, że żadnej różnicy w jakości obrazu na materiale HD demo, który był w EuroAGD puszczany nie widziałem. Obraz wydawał mi się praktycznie identyczny. Telewizor ma cienką metalową ramkę, co się jednym może podobać, innym nie, przez co wygląda na mniejszy.
Ciekawe czy poprawili napisy na filmach z zewnętrznych nośników i DLNA.

a co było nie tak z napisami??
 
a czy dongle można zastosować do TV który jest całkowicie pozbawiony internetu i wszelkich bajerów?
być moze lepiej kupić takiego golasa bo taniej wyjdzie

ale z drugiej strony golasy to raczej juz starsze TV i nie mają dobrych parametrów, no chyba że się mylę
 

mystaloba

New member
Kupujac TV za tyle kasy dokupowac jeszcze dongle? To sie mija z celem...
Z jednej strony prawda. Z drugiej strony to tak samo jak kiedyś miałeś telewizor a pod nim wideo VHS. Z trzeciej strony nie kupuj dongle na allegro od cwaniaczków, bo możesz to samo kupić od Chińczyka o 40% taniej na ebay. Także wybór należy do Ciebie.
a czy dongle można zastosować do TV który jest całkowicie pozbawiony internetu i wszelkich bajerów?
być moze lepiej kupić takiego golasa bo taniej wyjdzie

ale z drugiej strony golasy to raczej juz starsze TV i nie mają dobrych parametrów, no chyba że się mylę
Jasne, że można zastosować.
 
Ostatnia edycja:

Eric_PSA

New member
Jest mala roznica , posiadania TV i VHS, a TV Smart i Dongla.

TV nie dawal Ci mozliwosci ogladania/nagrywania tresci video. Natomiast przy TV Smart kupujesz po to zeby miec wszystko w jednym, a nie dublowac urzadzenia bo bedzie mialo jeden bajer wiecej. Po prostu przeplacasz. Jestem na etapie wyboru TV, mialem ochote kupic Philipsa, bo taki zachwalany za obraz, ale porazka jest za to Smart i jego cale oprogramowanie. Nie wiem w jakim stopniu bede wykorzystywal funkcje Smart, ale pewnie bardziej bedzie to bajer dla dziecka, zeby ogladac bajki. Dlatego interesuje mnie Panas, gdzie obraz jest rowniez jeden z lepszych, z owiele lepszym Smart'em,zamiast inwestowac w dodatkowego dongle przy Philipsie. Napewno nie znajde w 100% TV zaspokajajacego moje potrzeby, ale takiego bedzie mial jak najwiecej opcji ktore mnie interesuja.
 

Eric_PSA

New member
Raczej tak...

A czy najlepiej rozwinieta jakosc obrazu maja Samsungi?
trzeba sie zdecydowac jakie parametry sa wazniejsze.
 

kg2000

Member
Jest mala roznica , posiadania TV i VHS, a TV Smart i Dongla.

TV nie dawal Ci mozliwosci ogladania/nagrywania tresci video. Natomiast przy TV Smart kupujesz po to zeby miec wszystko w jednym, a nie dublowac urzadzenia bo bedzie mialo jeden bajer wiecej. Po prostu przeplacasz. .

Zgadzam się i to nawet nie chodzi tylko o przepłacanie, bo koszt dongle'a czy playera jest niewielki w stosunku do TV, ale o wygodę. Po co mi kolejny pilot, konieczność skakania po źródłach wideo itd. skoro mogłoby to być obsłużone przez TV. Niestety mamy albo dobrą obsługe napisów (LG, Samsung) albo dobry TV ;)
 
Do góry