Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Riv11

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi Ci o aplikacje i jest to dla Ciebie takie ważne, to sprawdź jakie aplikacje mają telewizory. LG na pewno nie ma TVN Pleyer i chyba nie ma też Iplex. Najlepiej pod względem smart prezentuje się Samsung. Co do głośników, to ciężko o dobre głośniki w "cieńkich" telewizorach, które mają głośniki z tyłu. W Panasonicach na pewno głośniki wystarczą do normalnego użytkowania, czy da się zrobić coś lepszego umieszczając głośnik z tyłu? Wątpię.
 

cm812

New member
coraz cieniej :(
TV mam na razie podpięty pod kompa i odnoszę wrażenie, że podświetlenie jest nierównomierne (no chyba, że mam coś nie tak)
Biała kartka z lewej strony jest przechodząca lekko w niebieski (takie światło ledowe zimne) przechodząc do koloru barwy ciepłej czyli takiego białego brudnego lub o zabarwieniu lekko żółtym.
Mam nadzieję, ze nie jest to normalne i jakoś się da to albo ustawić albo zniwelować - no chyba, że to wina samego kompa.
 

fiddo84

New member
Dziś mija u mnie okres 10 dni, który umożliwia zwrot.

Co prawda więcej spodziewałem się po Panasonica w kwestii przede wszystkim czerni ale trzeba przyznać, że w cenie jakiej go zakupiłem (3100 zł) nic lepszego nie znajdę.

Z całym szacunkiem, ale Twój test Kiki całkowicie zaprzecza podstawowej wadzie tego tv co nie jest prawdą...ewidentnie widać w lewej części tv białą poświatę i czujnik otoczenia czy też podśw. adapt. pomogą w znacznym stopniu ( w 90%) ale z kolei zaciemniają obraz.
Można mówić o przypadłości egzemplarzy, ale one wszystkie mają podświetlenie Edge, więc raczej ta kwestia odpada.

Dziwne czasy nastały, że kupując tv o wartości 4 tysięcy złotych mówi się o tv niskobudżetowym i trzeba martwić się czy podstawowa cecha tv jaką jest obraz będzie spełniać podstawowe wymagania.

Potwierdzam, że podłączenie dzwięku do karty dźwiękowej tylko przez jack(słuchawki)-jack (line-in karty). Dzwięk jest ok ale czegoś mu brakuje ( na laptopie ten sam zestaw gra lepiej)
Jaki zestaw z bluray, hdmi i wysokim głośnikami na tył do 850 zł polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz nierówne podświetlenie w Twoim telewizorze to sobie wymień.
W moim testowanym podświetlenie było bardzo równo co potwierdziło już kilkadziesiąt osób. Wiec pisanie o prawdzie jest po prostu nie na miejscu.
Może Ci co mają równe podświetlenie też wszyscy się mylą a jedynie Ty Wielki Sprawiedliwy ?
Czasami ręce opadają od głupich wpisów.
Na zdjęciu widać czy jest równo czy nie.

Jeszcze raz - proszę sprawdzać telewizor przy zakupie.

Ocena jest w klasie cenowej i tu telewizor należy do bardzo dobrych , czy Ci się podoba czy nie !!!
 

pm_box

New member
Zrobiłem wczoraj test taki jak na tej francuskiej stronie był Czarny ekran z białym kwadratem i odnogami. Czarny jest rówmnomierny i na pewno nie fioletowy Nie jest to czerń z plazmy ale jest ok Clouding też był do przyjęcia Te małe mankamenty wynagradza za to kolor, jego nasycenie i świetne kąty jak na LCD W moim odczuciu lepiej mieć dobre kolory i nie denerwować się ich blaknięciem przy patrzeniu z boku niż zachwycać się czarnym Pograłem trochę w pes'a i nie zauważyłem smużenia. A dźwięk ? No cóż mam podpięty przez optyk do amplitunera :)
 

splmagw

Member
Kupiłem tydzień temu Panasonica 42 ET60 i mogę tylko potwierdzić opinie większości: doskonałe wzornictwo i wykonanie, intuicyjna obsługa, sporo opcji smart-TV, świetny obraz (równe podświetlenie, bardzo dobra czerń i płynność). TV obsługuje prawie wszystkie formaty (oprócz .MOV) - radzi sobie z podłączonym pen-drive lub dyskami twardymi bez problemów. Opcja 3D - konwersja w miarę OK. Ale dopiero po odtworzeniu filmów w dedykowanym 3D widać jak dopracowany jest system. Jedyny minus - to dźwięk - ale to akurat można łatwo podkolorować przy pomocy wzmacniacza.
Generalnie - w tej klasie cenowej - wydaj mi się, że propozycja Panasonica może spełnić oczekiwania większości z nas. Oczywiście, zawsze znajdą się głosy krytyki - ale nie da się przełożyć jakości najlepszej plazmy i smart TV w pudełko o wartości 3 tys.
 

Franz Maurer

New member
Zrobiłem wczoraj test taki jak na tej francuskiej stronie był Czarny ekran z białym kwadratem i odnogami. Czarny jest rówmnomierny i na pewno nie fioletowy Nie jest to czerń z plazmy ale jest ok Clouding też był do przyjęcia Te małe mankamenty wynagradza za to kolor, jego nasycenie i świetne kąty jak na LCD W moim odczuciu lepiej mieć dobre kolory i nie denerwować się ich blaknięciem przy patrzeniu z boku niż zachwycać się czarnym Pograłem trochę w pes'a i nie zauważyłem smużenia. A dźwięk ? No cóż mam podpięty przez optyk do amplitunera :)

No, ja też zaraz jak się pojawił ten francuski test, to zrobiłem sobie taki teścik (pisałem o tym tydzień temu). I potwierdzam twoją opinię w 100%. Zrobiłem też takie szare jednolite plansze i nie mówię, że nie było nierówności, ale moim zdaniem do pominięcia. W normalnym oglądaniu nie da się tego zaobserwować.
Wczoraj oglądałem koncert metalliki, który był w formacie jakimś takim 4:3, co skutkowało czarnymi pasami po obu bokach ekranu (z lewej i z prawej strony). Oglądanie w całkiem ciemnym pokoju. Wiadomo, koncert, czyli raz światła, raz ciemno, efekty świetlne, itd. I nie mówię, że te czarne pasy były całkiem czarne, ale jednak czarne, nie przeszkadzały i były równomierne, żadnych żarówek w narożnikach. I jeśli to podświetlenie edge-led jest faktycznie tylko z lewej strony, to nie widać tego na tym koncercie.
 

fiddo84

New member
Jeśli masz nierówne podświetlenie w Twoim telewizorze to sobie wymień.
W moim testowanym podświetlenie było bardzo równo co potwierdziło już kilkadziesiąt osób. Wiec pisanie o prawdzie jest po prostu nie na miejscu.
Może Ci co mają równe podświetlenie też wszyscy się mylą a jedynie Ty Wielki Sprawiedliwy ?
Czasami ręce opadają od głupich wpisów.
Na zdjęciu widać czy jest równo czy nie.

Forum jest po to aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami, Ty chyba tego nie rozumiesz. Dzięki temu można stwierdzić przy zakupie czy wszystko jest w porządku i uzyskać cenne obserwacje innych. Odpisujesz agresywnie co świadczy tylko o Tobie.

Nie "JEDYNY" zauważyłem to podświetlenie, bo wszystkie zagraniczne testy, jak i wiele osób to wychwyciło.

Ocena jest w klasie cenowej i tu telewizor należy do bardzo dobrych , czy Ci się podoba czy nie !!!

Gdyby tak nie było to bym go odesłał.
Czytaj ze zrozumieniem
...w cenie jakiej go zakupiłem (3100 zł) nic lepszego nie znajdę.


Panasonic Polska potwierdził, że może występować delikatne podświetlenie boków, ze względu na zastosowana technologię.
Serwis natomiast zaprzeczył jakoby nierównomierne podświetlenie było zjawiskiem normalnym, ale oczywiście nikt nie jest w stanie zdiagnozować tv na odległość.
Wybieram się do sklepu w celu obejrzenia innych et60, chociaż w jasnym świetle ciężko to zobaczyć.

U mnie wygladą to tak:
p3220033.jpg


Przy całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu wiadomo, że jest bardziej widoczne.
Czy u Was też tak jest?
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
To raczej jest niestety dość częsta przypadłość LCD LED .... akurat nie mam tego modelu ale też mam bardzo podobne zjawisko do Twojego tylko akurat w prawym dolnym rogu. Życzę powodzenia z serwisem który coś takiego "naprawi" odpowiedź zapewne będzie że to się mieści w "normie"... jak poczytasz forum to znajdziesz dziesiątki podobnych problemów z podświetleniem matrycy. Mamy XXI wiek i nie można tego zjawiska wyeliminować aż się wierzyć nie chce.

Co do sprawdzenia TV w sklepie to powodzenia życzę że przy oświetleniu sklepowym i na "szybko" (bo są kolejni klienci w kolejce) da się zauważyć czy matryca jest równomiernie podświetlona :] (chyba że ma się znajomego sprzedawcę ;) to sobie można testować i sprawdzać do upadłego lub jest się właścicielem sklepu :)).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fiddo84

New member
Mamy XXI wiek i nie można tego zjawiska wyeliminować aż się wierzyć nie chce.

Mnie też to strasznie dziwi..wręcz podejrzewam, że to celowy zabieg, bo za jakiś czas przecież zacznie to przeszkadzać. Mam wrażenie, że teraz wypuszcza się celowo produkty wybrakowane. W ten sposób klient nigdy nie będzie do końca zadowolony i kupi za jakiś czas nowe

Co do sprawdzenia TV w sklepie to powodzenia życzę że przy oświetleniu sklepowym i na "szybko" (bo są kolejni klienci w kolejce) da się zauważyć czy matryca jest równomiernie podświetlona :] (chyba że ma się znajomego sprzedawcę ;) to sobie można testować i sprawdzać do upadłego lub jest się właścicielem sklepu :)).
Pozdrawiam

Na szczęście nie było nikogo w kolejce... Nikt nie poganiał i bez problemu można było oceniać. Doradca w Media Markt chętnie włączył pendrive, z obrazem ze zdjęcia i stwierdziliśmy, że podświetlenie jest równomierne w różnych trybach(dynamiczny, prawdziwe kino, pełna jasność, normalna jasność.

Kiki zwracam honor, to ewidentnie wina egzemplarza. Przynajmniej z obserwacji w sklepie tak wynika, bo tam przeważają jednak jasne pomieszczenia. Tv nie można zwrócić, jeśli się go włączyło. Okres 10 dni dotyczy jedynie tv nie włączonego, który nie podoba się wizualnie.
Jedyna droga to niezgodność towaru z umową, wyłącznie przez sklep.
Ekspertyzę przeprowadza serwisant Panasonic, czyli osoba niezależna, bo w grę wchodzi wymiana przez sklep a nie naprawa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem zdenerwowanie z wad telewizora ale trzeba trzymać klasę swoich wypowiedzi. Jesteśmy od tego żeby pomagać w trudnych sytuacjach.
 

dzakis

New member
To pochwalę się że zakupiłem też ET60. 42 cale. Muszę przyznać że całkiem niezły. Podłączony do "N"-ki. Przyrodnicze w HD ładny obraz mają. Choć programy czasem na tych kanałach też nadają różnie. Raz lepszy obraz raz gorszy. Ale to chyba raczej zależy od nadawcy programu.Teraz próbuję ustawić obraz. Jasność, podświetlenie , kontrast i tak dalej. Różnie mi to wychodzi.
Dźwięk okropny. Mój poprzedni kineskopowy telewizor miał o wiele lepszy dźwięk. Będę chyba jakieś głośniki dokupić do tego TV.
Miałbym prośbę do posiadaczy tego modelu.
Czy udało się wam podłączyć ten TV do internetu przez wifi ? Ja nie mogę tego zrobić. Telewizor wykrywa moją sieć ale jak wpisuję hasło to po prostu wyskakuje okienko " brak uwierzytelnienia". Próbuję i próbuję i nic .
Pozdrawiam
 

to_mal

New member
Kamerka do skypa

Witam.Czy ktoś próbował podpinać jakiś tańszy zamiennik orginalnej kamerki?Może istnieje jakaś apk. na androida symulująca kam?Pozd.
 

Przemo 666

New member
Cały czas zastanawiam się nad kupnem tego tv (tx-l47et60). Szkoda, że panasonic nie postarał się o lepsze audio w tym tv. Żeby w pełni cieszyć się z oglądania warto byłoby zakupić do tv jakiś dobry system audio. Niestety to dodatkowy wydatek i w takim wypadku zastanawiam się czy nie wybrać droższego modelu innej firmy ale z lepszym nagłośnieniem np. philips 46pfl7007k.
 

irek7

New member
Gdzie Kalibracje do ET 60?

Cały czas zastanawiam się nad kupnem tego tv (tx-l47et60). Szkoda, że panasonic nie postarał się o lepsze audio w tym tv. Żeby w pełni cieszyć się z oglądania warto byłoby zakupić do tv jakiś dobry system audio. Niestety to dodatkowy wydatek i w takim wypadku zastanawiam się czy nie wybrać droższego modelu innej firmy ale z lepszym nagłośnieniem np. philips 46pfl7007k.

Też ubolewam, że nagłośnienie takie sobie, ale na tle innych zalet i ceny, to dobry wybór!

Może ktoś wie gdzie najlepiej załatwić sobie kalibracje do tego modelu?!

Mieszkam w Gliwicach i raczej wolałbym żeby nie płacić dodatkowo za dojazd fachowców z bardzo daleka.
Bardzo proszę o namiary-gdyż po kalibracji tv będzie jaszcze lepszy i oszczędniejszy-tak przynajmniej wynika z brytyjskiego testu.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jeśli oglądasz różne programy w różnych godzinach, to kalibracja ci na nic - inne muszą być ustawienia do oglądania sportu w dzień a inne do filmów w ciemności. Kalibracja daje niewielkie zmniejszenie zużycia prądu w tym drugim wypadku, bo się ustawia ciemny obraz i tyle. Moim zdaniem szkoda zachodu. Tryb normalny na dzień i kinowy na nocne filmy i po sprawie.
 
Do góry