Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

beny

New member
W jednym sklepie pojawil sie 55ET60 ale na zamowienie i cena 7499 ????w innym za 6999 ale niema na stanie.... mozesz KIKI potwierdzic ceny tak miej wiecej beda na ten TV , bo chcialbym wiedziec czy te ceny wiadomo na poczatek sa wysokie ale tak jak z 42,47' poszly po tygodniu w dol nawet duzo , jak bedzie cena tego TV j obcowałem za ok 6000 a teraz wiedze ze moze byc wiecej macie moze jakies info jak bedzie stał w sklepach ??? ktos napisal ze beda 55' kolo 24marca w sklepach czyli przed swietami - kurcze chcialem kupic ale nie za taka cene trzeba bedzie wziać 55pfl7007 albo DT50 jak bedzie taka cena pozdro
 

tomitek

New member
TV 47ET60E odebrany i podłączony. Kilka spostrzeżeń:
- obraz według mnie ładny (poza jakimś meczem w SD), ustawienia fabryczne obrazu trochę rozmijają się z moim gustem
- soft trzeba zaktualizować, szybko wykrywa router,
- menu i obsługa prosta i intuicyjna,
- dźwięk jak dla mnie fatalny (efekt studni - niestety jest to wada wszystkich cienkich tv z głośnikami z tyłu jakie miałem okazje usłyszeć). Mam problem z podpięciem do ampli YAMAHA RX-V573, równolegle słyszę dźwięk z tv i ampli - podpiąłem tak jak poprzedni TV Sony KDL32D300, będę musiał nad tym popracować
Tv do ampli podpięty przez HDMI i optyka, dekoder Vectry do tv przez hdmi i cinche (połączenie sprawdzało się dobrze przy poprzednim Tv, włączenie tv włączało ampli)
 

pm_box

New member
Po wieczornym oglądaniu mogę powiedzieć że za cenę w promocji w ME to warto było Oprócz dźwięku reszta jest bardzo dobra Sieć i menu chodzą płynnie Podpięcie dysku 2,5" spowodowało przeciążenie USB ale po rozłączeniu zadziałał Czyżby nie dawał 0,5A??? do zasilania
 

cm812

New member
a ja czekam i czekam z tym ME - ciągle status w realizacji :(
zamawiałem w niedzielę tak samo jak paru innych i oni już go mają!
nic, twierdzą aby czekać,
jeszcze zdążę może zobaczyć wcześniej obiecany test kikiego :)
 

stefann21

New member
Kupiłem 42Et60 i mam jeden mały problem po podłaczeniu do kompa robie sobie pulpit rozszerzony na monitorze mam tylko 1680-1050 jak ustawie na tv 1920-1080 i telewizor jako głowny to ikony mi szaleją(przestawiaja sie gdzie chca) juz probowałem chyba wsyztkiego. Ma ktos pomysł co to moze byc ?
 

kebziunt

New member
Mam pytanie jak to jest z filmami 3D na tym tv. Chciałem tylko zobaczyć jak to wygląda. Ściągnąłem kawałek jakiejś prezentacji 3D, wrzuciłem na pendrive'a i odpaliłem. Ekran podzielił mi się na pół i miałem jakby dwa obrazy obok siebie. Co ja źle robie :)?
 

pm_box

New member
Ktoś pytał jak wypada mecz na ET60 Właśnie oglądam LM na HD Trawa wygląda całkiem naturalnie pod względem koloru i struktury Na jej tle kolory czerwony granat i żółty bardzo dobrze bez zniekształceń Piłka toczy się tak jak powinna :) Czasem widzę jakiś pionowy cień ale nie wiem czy wina oświetlenia na stadionie albo coś innego Też ktoś tak ma? Natomiast tu najgorzej wypadają głośniki Dźwięk głównie 'szum' z trybun jak z wiaderka Powinni w standardzie dodawać po dwa zewnętrzne głośniki :)
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Mam pytanie jak to jest z filmami 3D na tym tv. Chciałem tylko zobaczyć jak to wygląda. Ściągnąłem kawałek jakiejś prezentacji 3D, wrzuciłem na pendrive'a i odpaliłem. Ekran podzielił mi się na pół i miałem jakby dwa obrazy obok siebie. Co ja źle robie :)?

Naciśnij przycisk 3D na pilocie.:D
 

kebziunt

New member
Naciskałem przycisk 3D na pilocie aż taki ciemny nie jestem, ale dalej widzialem 2 ekrany w okularach, one sie nie powinny jakos na siebie nalozyc ?
 

Riv11

New member
Bez reklam
Naciskałem przycisk 3D na pilocie aż taki ciemny nie jestem, ale dalej widzialem 2 ekrany w okularach, one sie nie powinny jakos na siebie nalozyc ?
Oczywiście, że powinny się nałożyć, a tv informuje, że wyrył sygnał 3D. Tylko, że najpierw musisz mu ten sygnał dostarczyć, najlepiej z bluray (może być też tv, np canal+3D). Z pentka, też to jest możliwe, o ile zapiszesz film w odpowiednim formacie. Myślę, że zły format ma zapisany film. Ale ja nigdy nie używalem pentka do 3D, więc może ktos kto to robił coś ci doradzi.
 

popi1977

New member
Naciśnij najpierw guzik 3d i jak Ci nie chce połączyć ramek naciśnij czerwony guzik [ręcznie] i tam ustaw w jakim formacie masz plik.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Naciśnij najpierw guzik 3d i jak Ci nie chce połączyć ramek naciśnij czerwony guzik [ręcznie] i tam ustaw w jakim formacie masz plik.
To jest sposób na konwersje 2D do 3D. Tylko do tego nie jest potrzeby pentek, mozna tak zrobić na każdym kanale z dowolnym programem.
 

popi1977

New member
Przecież kebziunt napisał ze mu wyświetla dwa obrazy obok siebie więc format pliku powinien mieć prawidłowy,a tv nie zawsze chce automatycznie zespolić ramek.Wejdź sobie na youtube przez aplikacje w wyszukiwaniu wpisz 3d i włącz sobie tego kolesia z szabelką. Mi tv nie chce automatycznie zespolić ramek tylko przez opcje ręcznie. Może u kebziuta jest tak samo.
 

Riv11

New member
Bez reklam
mi akurat bez problemu wyświetla tego gostka w 3D. No ale może faktycznie zadziała ręczne ustawienie 3 D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nagrywa.

Plazmy seria ST 60 nie mają funkcji nagrywania na twardym dysku. Funkcjonalność ta dostępna będzie w następujących seriach plazm: ZT, VT, GT oraz LEDów: WT, DT, FT.

Panasonic zaleca do swoich telewizorów.
Western Digital My Book AV TV3 modele 1TB / 2TB / 3TB
USB3.0, 3.5”, Kabel o długości 1.8m
 

kebziunt

New member
1)Nie macie problemów z wifi w tym TV ? Bo u mnie coś jest nie tak (często zrywa, filmy po dnla chodzą różnie), ale mam dość daleko router od TV i sygnał tylko 3 kreski.
Raz też oglądałem tvnplayer i jak wyjąłem pendrive'a to mnie rozłączyło, ale mógł być to tylko zbieg okoliczności.

(Soft mam najnowszy od razu zaktualizowałem)

2)Mógłby ktoś napisać jak ma ustawione parametry obrazu ? Ja mam taki problem że dla filmów (full hd 1080p) obraz jest tak ostry że wygląda "dla mnie" strasznie nie naturalnie/ sztucznie.
I szczerze to bardziej podobają mi się filmy nie w HD. I teraz nie wiem czy to kwestia ustawienia obrazu (sam coś kombinowałem ale nie uzyskałem zadowalających efektów) czy może faktu że przez wiele lat oglądałem filmy na monitorze 22" cali samsunga i przyzwyczaiłem się do zamazanego nieostrego obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry