Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

gopher

New member
Mam do sprzedania zupełnie nowy, prosto ze sklepu TV Panasonic TX-L42ET60. FV będzie wystawiona na kupującego. TV zamówiłem ale rezygnuje z zakupu, jeszcze nie zapłaciłem i mogę zmienić dane do FV i adres wysyłki, można również odebrać w jednym ze sklepów MediaExpert

Cena 2800, tel do mnie 519311590, oferta ważna do jutra do 16:00 .
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Teraz mam CRT 19" i nie nagrywam nic na USB :)

A tak poważnie to widzę, że np jest tuner Ariva i ma i DVB-S i DVB-T, i nagrywanie i timeshift, i wyjścia różne jak analogowe stereo audio itp. Bo i tak jak chce się jakąś TV satelitarną to i oba tuner można mieć wtedy pod jednym pilotem.

Mam pytanie czy jeśli telewizor nagrywa na USB np. taki DT60 to czy to jest automatycznie timeshift (czyli zatrzymywanie programu, cofanie itp. ?)

Tak pytam z ciekawości.
 

kpr

New member
Mam do sprzedania zupełnie nowy, prosto ze sklepu TV Panasonic TX-L42ET60. FV będzie wystawiona na kupującego. TV zamówiłem ale rezygnuje z zakupu, jeszcze nie zapłaciłem i mogę zmienić dane do FV i adres wysyłki, można również odebrać w jednym ze sklepów MediaExpert

Cena 2800, tel do mnie 519311590, oferta ważna do jutra do 16:00 .

Czemu 2800 jeśli jeszcze nie zapłaciłeś?
 

Riv11

New member
Bez reklam
co dostne więcej za te 1000 zł pomiedzy ET60 a DT50
zależy mi ogólnie najbardziej na jakości obrazu
Chocby

1000 hz bls, jest roznica w obrazie, do tego sterowanie glosem, i trzy glosniki, w tym jeden niskotonowy. Porownaj sam obraz et i dt, ja tam widze pewna roznice, a w glosnikach to juz na pewno.
 

chabera

New member
Chocby

1000 hz bls, jest roznica w obrazie, do tego sterowanie glosem, i trzy glosniki, w tym jeden niskotonowy. Porownaj sam obraz et i dt, ja tam widze pewna roznice, a w glosnikach to juz na pewno.
nie długo pewnie w sklepach pojawi sie nowy dt60 więc w tedy ceny dt50 spadną bo szkoda mi dokładać te 1000 zł. widoczne aż to jest tak w jakosci
 

martinus123

New member
Chocby

1000 hz bls, jest roznica w obrazie, do tego sterowanie glosem, i trzy glosniki, w tym jeden niskotonowy. Porownaj sam obraz et i dt, ja tam widze pewna roznice, a w glosnikach to juz na pewno.



ET60 też ma 3 głośniki, w tym jeden niskotonowy, co do sterowania głosem nie jestem pewien ale to tylko gadżet. DT to lepszy tv ale ja nie dałbym za niego 1000 PLN więcej.
Moim zdaniem tegoroczna seria Panasonica ma dużo lepszy design, ale przyoszczędzili na wielu rzeczach (choćby ilość wyjść hdmi/usb) dzięki czemu telewizory w momencie premiery są tańsze niż ich odpowiedniki rok temu. Nie są głupi, robią tak jak Samsung, dla przeciętnego Kowalskiego najważniejszy jest wygląd i cena. Do tej pory tv tej firmy były trochę drogie i "ciężkie" w wyglądzie, więc wielkość sprzedaży nie powalała na kolana, ale w tym roku może się to zmienić.
Oby tylko nie kosztem jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice są duże:
DT60-.....................................................ET60
Panel drive - 1000 Hz .............................. 600 Hz
Picture MODe - Profesional 2, Profesional 1 - brak
Pure DIrect 1080 .................................- brak
Super Clear resolution ............................- brak
ISF mode .............................................- brak
Hexa Procesing Engine.............................- brak
okulary 3D 4 szt....................................- 2 szt
voice interaction ...................................- brak
touch Pad control...................................- brak
smart calibration ...................................- brak
web browser supports flash .....................- brak
bluetoth compatible ...............................- brak
2 tunery (PIP/PAP/PAt........................... - PAT
USB HDD rec..........................................- brak
twin tuner ............................................- brak
teletext 1500.........................................- 1000
CI - 2 szt..............................................- 1 szt
USB 3,0 ...............................................- USB 2,0
 

henry69

New member
Hi
To czekamy na relacje .Byłem wczoraj w ME, 47ki schodzą im, pakował ostatnią sztukę i czekają na dostawę,a 42ka jeszcze była.Widocznie dobra cena na 47ke.
 

marcin8626

New member
to czekam na test i info, moje zamowienie jeszcze wisi na moim koncie, a 47 cali za duzy do mojego pokoju :D mam za mala sciane zeby go postawic, 42 bedzie w sam raz:)
 

pm_box

New member
Zamówiłem w sobotę w ME w promocji 47ET60 Dziś odebrałem Jestem zadowolony z obrazu kolorów i jakości wykonania Kąty ma niezłe i nie przeszkadza mu okno z boku W porównaniu z 3-letnim LG to przeskok z malucha na mercedesa Chociaż jeszcze trochę brakuje do plazmy :) Ale plazmy nie mają 3d pasywnego Co prawda dzięki małym ramkom wygląda na mniejszy niż jest w rzeczywistości Stara plazma 42" była większa :) Żona stwierdziła że mógłby być minimum 50 ale nie te ceny Jak potestuję internet to podzielę się spostrzeżeniami
 

mystaloba

New member
pm_box to super! Jak będziesz testował to powiedz jak się zachowuje przy szybkich akcjach, np. podczas meczu piłkarskiego [jutro Bayern z Arsenalem gra na TVP1 HD lub obojętnie jakiś mecz z platformy cyfrowej]. I czy prawdą jest, że zamiast koloru czarnego jest "purpurowy" ? W ogóle jaka jakość wyświetlanego obrazu jest na kanałach sd i hd twoim zdaniem w skali 1-10 ?

EDIT


Dostałem dziś info od jednego ze sklepów RTV AGD, że wersja 55" ET60 ma być dostępna dopiero po 24 III. Czyli można się spodziewać, że na półkach sklepowych zostanie wyniesiony ET60 55" jeszcze przed Wielkanocą.
 
Ostatnia edycja:

popi1977

New member
Ja również jestem zadowolony.Telewizor od razu zaktualizowałem i zostawiłem wszystkie opcje fabryczne. Na razie za oknem jeszcze widno i cieżko coś powiedzieć o czerni ale przy oświetlonym pokoju jest bardzo dobrze.Kąty również w porządku.Menu mogło by działać szybciej ale działa bardzo stabilnie.Podłączenie wi-fi ,serwer dlna (miałem już na kompie allshare do bluraya) bez najmniejszych problemów wszystko śmiga jak talala.Przez te parę godzin zabawy ani jednej zawiechy.A z minusów to chyba za cicho gra choć wyraźnie słychać ze jest tam głośnik basowy to dźwięk jakoś mnie nie powala.I jesze jeden mankament ale nie wiem czy to wina telewizora.podłączyłem lapka przez hdmi i obraz jest słaby.Podłączałem go kiedyś pod plazmę lg i obraz tez był słaby.Może wyjście w lapku jest uwalone albo kabel jakiś nie teges.Jak ktoś może sprawdzić jak u niego pulpit z kompa po kablu hdmi wygląda to proszę napisać.
 

amoorek78

New member
Mam ten TV - na razie dzieci oglądają :)
Z tego co zobaczyłem to czerń jest czarna jak dla mnie - miałem kilka scen z gwiazdami na niebie i wyglądało ładnie ale pod kątem już czerń szarzeje, no ale to pewnie na każdym, ale koloru pozostają nadal ładne.
SD gra fajnie.
WiFi od razu wykrył, połączył się, wszedłem na iplę i wszystko śmiga szybko.
Dla mnie menu działa sprawnie - dla mnie komfortowo.
Jest wiele ustawień dźwięku, equalizer, basy, otoczenie, wybór czy tv jest 30cm od ściany czy dalej i wtedy zmienia się dźwięk itp.

Wiele więcej na razie nie było jak potestować bo dzieci się dorwały a ja mam pracę.

Puściłem Avatara na USB w 720p i wygląda super, ale muszę ściągnąć 1080p to na pewno będzie lepiej.
Sam pendrive się trochę zagrzał, ale jak przegrywałem z kompa na pendrive'a to miał dużo większą temperaturę. Bez pendrive'a obszar ze złączami jest ledwo ciepły.

Programy w SD mam na zwykłej siatce, słabą mam antenę bo niektóre pogramy mają jakość 94 albo nawet 48 - pewnie zależy od muxa.
No ale na tej antenie na analogu to Polsat mi śnieżył.
Pewnie jak zmienię lub obrócę antenę w stronę nadajnika to się to zmieni na lepsze - wyszukał m jakieś ponad 30 kanałów (pewnie niektóre podwójnie) - jeszcze nie przeglądałem nie sortowałem itp. - brak czasu.
Ramka fajna. Rozmiar z 3-3,5m w sam raz.
Generalnie wszyscy w domu zadowoleni.
Przełączenie dźwięku na "do 30cm" zdecydowanie go polepszyło.
Sport (mecz) na Polsat Sport News może być, ale to SD i patrzyłem tylko ze 2 minuty. Zobaczymy jutro w HD.
 

popi1977

New member
Może się wyraziłem nieprecyzyjnie, menu chodzi bardzo szybko a serwer multimedialny mógłby szybciej.Co do czerni w warunkach nocnych to tak jak napisał Amoorek. Dodam że podświetlenie jest bardzo równomierne zero cloudingu. Widać po dwóch stronach o góry do dołu około 2 cm od ramki jasniejszego podświetlenia ale to na czarnej planszy ze 100% poswietleniem.Flasha niema ale niektóre filmy z youtube przez przeglądarke odpala pewnie są w html5.
 

cicik

New member
:) juz odebralem, mam w domu i jestem po 1 filmie. nie jestem "specem" ale moge powiedizec ze dla mnie to po prostu cudo (poprzedni byl samsung 37 cali sprzed 7 lat ... )

potwierdzam tylko ze dzwiek jest "taki sobie" ... ale i tak przepuszczam przez onkyo 606 wiec nie ma to dla mnie znaczenia.
pozdr
cicik
 

popi1977

New member
Dysk wd my passport usb 3.0 ładnie działa ale nie wykrywa mi myszki logitech m195. Mógłby ktoś sprawdzić czy dział mysz ewentualnie zestaw z klawiaturą.
 

mystaloba

New member
Panowie a jak z efektem "teatru" w tym modelu ? Występuje w jakichś szybkich scenach ? amoorek78 jak będziesz miał czas to zobacz na jakimś kanale hd mecz piłkarski.
 

pm_box

New member
Po obejrzeniu kilku programów mogę powiedzieć że w HD jest ok (8-9/10) SD z satelity też daje radę (8/10) Czarny przy normalnym oglądaniu tj oświetlenie dzienne jest ok Nie widać jakiś przebarwień Blaknie dopiero z naprawdę dużego kąta tak jak i kolory ale to wada LCD ogólnie Dogadał się nawet z komórka na Viera Remote Aplikacji nie testowałem z braku czasu Ale dźwięk troche kiepski takie 6/10 To chyba wada ogólnie 'cienkości' telewizora
 
Do góry