Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

kebziunt

New member
Na nokaucie przez chwile była cena TX-L50e6e = TV LED Panasonic TX-L50E6 w cenie od 4 499,00. To jakiś koszmar ponad 2x tyle co za wersje 42 calową. Napaliłem się jak sczerbaty na suchary na tego e6e bo ma wifi brak 3d i jest czarny co mi dokładnie odpowiada. Wersja 42 cale taka zajebista cena, myślałem że 47 będzie cena < 3000 i od ręki biorę. A tu dupa wersji 47 nie ma 50 ma cenę z kosmosu (i w ogóle są ciężko dostępne).
Miałem jeszcze nadzieje że ewentualnie TX-47e5e lub et5e będą na jakichś przecenach ale puki co są droższe niż nowe wersje :).
 

zoren86

New member
Właśnie też znalazłem wersje 50" (PANASONIC TX-L50E6) w cenie 3869 zł.
Skoro 42" kosztuje 2019zł. to myślałem że 50" nie przekroczy 3000 zł., mam nadzieję że tak się też stanie. Przeglądałem właśnie testy e6 (anglojęzyczne) i trochę mnie zawiódł wygląd menu, głównie w przeglądaniu serwera dlna czy różnych innych ustawień (prawie nic się nie zmieniło porównując modele 2012). Na plus poprawili tylko wygląd okna z apkami itp.,a co do jakości obrazu to jest na plus, ale chyba dźwięk pozostawia trochę do życzenia.
Czekam na Wasze test i opinie.
 

kebziunt

New member
Niestety patrząc na ceny za granicą to wersja 50 cali będzie raczej kosztować koło 4000, chociaż mam nadzieje że się mylę...
 

kebziunt

New member
Ramka to sprawa drugorzędna, ważniejsza jest cena. Ale btw. któryś nowu panasonic dostępny w Polsce będzie miał czarną ramkę ?
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Czarną ramkę ma 39E6K jest w Euro. Pewnie litera K odpowiada za ten czarny kolor. Jest jeszcze opcją z literą W ale nie wiem co ona oznacza - pewnie biały.
 

amoorek78

New member
Na stronie Panasonic.com jest
42" E60 za $800 a 50" E60 za $1150, więc różnica to $350 więc ok 1100zł
Wg mnie taki E6 50" powinien kosztować max 3400zł, myślę że na pewno nie drożej no ET60 47" a ten kosztuje w MediaExpert 3600zł.

ET60 50" kosztuje $1400

To w sumie nie kosztuje a ceny sugerowane.
 
Ostatnia edycja:

Horacy!

New member
Miałem możliwość dzisiaj zobaczć w MediaExpert ET60 42 cal , powiem że wykonanie o lata świetlne gorsze od ET50 taki ubogi klon , kąty tak reklamowane ani przez chwile nie zachwyciły a z matrycy w niektórych ujęciach przebijał fiolet ! tak wiec zachwytu nie ma a powiedziałbym nawet ze ogromny zawód !
 

amoorek78

New member
To jakaś pierwsza sztuka dopiero więc wg mnie cena nie jest jeszcze ustalona.
42" to chyba ze 40 sklepów ma i cena to 2200zł, jak pojawi się ten tv w takiej ilości sklepów to cena będzie realna. Bo te dodatkowe 8" to trochę drogo wychodzi.

Co do panelu VA na którym bazuje model E6 a pozostałe to IPS to widzę zbiera same dobre opinie.
Nawet taki samsun ES5000 i ES5300 są na VA i np. tutaj:
Samsung UE32EH5000 Performance
dostał opinię Highly Recommended.
To tak przy okazji bo czytałem tam akurat test ET60.
Za 2200 to można kupić taki Samsung 5300 46" - tylko gruby jest ale ramkę ma w miarę ok.
 

amoorek78

New member
Z tego generalnie widzę, że świetnie wypadają takie niskobudżetowe telewizory oparte o matrycę VA, jeśli chodzi o czerń, kontrast to lepiej niż IPS.

Sam mam w domu dwa monitory Dell IPS na które się przesiadłem z 10-letniego PVA i powiem, że jak włączyłem tego Della to różnicy w jakości obrazu czy kątach nie zauważyłem większej (w sumie te nowe jak i poprzedni w specyfikacji mają 178 stopni).
 

Riv11

New member
Bez reklam
To jakaś pierwsza sztuka dopiero więc wg mnie cena nie jest jeszcze ustalona.
42" to chyba ze 40 sklepów ma i cena to 2200zł, jak pojawi się ten tv w takiej ilości sklepów to cena będzie realna. Bo te dodatkowe 8" to trochę drogo wychodzi.

Co do panelu VA na którym bazuje model E6 a pozostałe to IPS to widzę zbiera same dobre opinie.
Nawet taki samsun ES5000 i ES5300 są na VA i np. tutaj:
Samsung UE32EH5000 Performance
dostał opinię Highly Recommended.
To tak przy okazji bo czytałem tam akurat test ET60.
Za 2200 to można kupić taki Samsung 5300 46" - tylko gruby jest ale ramkę ma w miarę ok.


Ten Samsung 5300 46, co do obrazu, to co kto lubi, mi akurat do gustu nie przypadł ( ale jak dla mnie wszystkie Samsungi to maskara), ale za to wygląd to trochę jakby z innej epoki. Jestem ciekaw jak on wygląda na ścianie i czy ktoś w ogóle go próbował to "cudo" powiesić? Z wyglądu Samsung 5300 to "sportowa wersja" Rubina.
Można być oszczędnym i wybierać tanie i dobre TV ,ale te ES5000 i ES5300 to już chyba skrajność. Jak już ktoś musi oszczędzać to lepiej brać E6 ze wzgledu i na wygląd i wifi i obraz .
 

amoorek78

New member
No tak, też myślę o E6 najlepiej 50" ewentualnie ET60 47".
Ale tylko podałem Samsunga dlatego, że uzyskuje niezłe recenzje z matrycą VA.
 

Riv11

New member
Bez reklam
ET 60 tez możesz brać 50". Ja bym brał raczej serię ET. Osobiście widzę różnice w obrazie pomiędzy E6 a ET 60. Testy. to tylko jakaś podpowiedź, ważne są Twoje preferencje i gust. Weź też pod uwagę, że sprzęt RTV bardzo szybko się starzeje, myślę, że zdecydowanie wolniej będzie się starzała seria ET niż E. Jeżeli bardziej Ci odpowiada matryca VA, to oczywiście E6 będzie dobrym wyborem, no i tańszym.
 
Do góry