Panasonic TX-L55DT50E czy Panasonic TX-P55VT50E

mb1981

New member
Cześć.
Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Wiem że jeden to LED a drugi PLAZMA, ale właśnie na tym również polega mój dylemat.

Najpierw odpowiem na pytania :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18-20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Przeważnie jedna.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okno tylko z jednej strony. Ogólnie ciemno. Mam też rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips LCD TV 42PFL7403D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz, ładnie wyglądał przy okazji, podświetlany pilot, Wi-Fi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Głównie HD + blu ray
10.Jakie urządzenia ? Playstation 3, dekoder Cyfry +, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-7 (w weekendy dłużej)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10-20%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 55"-60"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6-7tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie przywiązuję do tego dużej wagi. Może mieć, ale jakie to nie wiem.

Ogólnie to byłem zdecydowany na DT50, ale zacząłem trochę szperać i doczytałem się o problemach z czernią i nienaturalnymi kolorami. Powiem tak, dużo bardziej podoba mi się DT50 (a przywiązuję do tego wagę), ale jeżeli obraz jest rzeczywiście taki kiepski, to przeboleję kwestię wyglądu. Obraz z mojego obecnego Philipsa bardzo mi się podoba -szczególnie pixel plus 2 (efekt "teatru telewizji :))

Za DT50 przemawia mniejsze zużycie prądu, wygląd, no i też chyba nie najgorszy obraz.
Za VT50 lepsza czerń, 2 pary okularów w komplecie, track pad.

Nie wiem jak się ma sprawa z wypalaniem (cokolwiek by to nie znaczyło) Czy plazmy są mniej wytrzymałe i się wypalają po jakimś czasie?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

mb1981

New member
Dokładania wolałbym uniknąć, szczególnie że ta odległość będzie między 3-4m. No chyba że będę siedział w kuchni przy stole (mam tylko barek pomiędzy) to wtedy wzrośnie do 6. No ale znając życie to będę oglądał z narożnika większość czasu, więc 3-4 :) A za różnicę kupię kino domowe...
Czyli rozumiem, że Twój wybór to VT50?
Przeczytałem ten artykuł o wypalaniu i bardziej mnie zmartwił niż uspokoił :) Choć po głębszym namyśle rzadko oglądam lub gram w coś przez 8 godzin non stop. A od jednorazowego maratonu chyba się nie wypali...
Swoją drogą to w niezłe czasy nastały. Wydajesz tyle kasy na TV i musisz uważać na takie rzeczy...
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dokładania wolałbym uniknąć, szczególnie że ta odległość będzie między 3-4m. No chyba że będę siedział w kuchni przy stole (mam tylko barek pomiędzy) to wtedy wzrośnie do 6. No ale znając życie to będę oglądał z narożnika większość czasu, więc 3-4 :) A za różnicę kupię kino domowe...
Czyli rozumiem, że Twój wybór to VT50?
Przeczytałem ten artykuł o wypalaniu i bardziej mnie zmartwił niż uspokoił :) Choć po głębszym namyśle rzadko oglądam lub gram w coś przez 8 godzin non stop. A od jednorazowego maratonu chyba się nie wypali...
Swoją drogą to w niezłe czasy nastały. Wydajesz tyle kasy na TV i musisz uważać na takie rzeczy...
Wydajesz tyle kasy na TV i musisz uważać na takie rzeczy.... , niestety taka technologia ale już na horyzoncie OLED-y i wszystkie problemy za 2-3 lata znikną.To bierz 65ST50 za 7200 zeta jest dostępny:).
 

mb1981

New member
Wydajesz tyle kasy na TV i musisz uważać na takie rzeczy.... , niestety taka technologia ale już na horyzoncie OLED-y i wszystkie problemy za 2-3 lata znikną.To bierz 65ST50 za 7200 zeta jest dostępny:).

Hahaha, widzę że się zaparłeś na te 65" :)
Czyli zupełnie nie bierzesz pod uwagę LEDa?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Hahaha, widzę że się zaparłeś na te 65" :)
Czyli zupełnie nie bierzesz pod uwagę LEDa?
Jeżeli miałbym brać LED-a , to tylko Sony HX955 ale ceny masakra !!! 55 cali-12 tyś, 65 cali 21500 zł.Ten ST50 to taki kompromis cena/jakosć i uwierz mi że po miesiącu będziesz żałował że nie kupiłeś zamiast 55 właśnie 65 cali.Sam fakt że np. na Blu-ray 80 % filmów jest w formacie 2.35:1, to właśnie 65 cali powoduje efekt"WOW''.:popcorn:
 

mb1981

New member
Czyli, że na 65" nie będę miał czarnych pasków?
Właśnie jak jest z większymi tv jeżeli chodzi o paski przy oglądaniu tv. Mój stary LCD Philipsa ma taki tryb że jak są gdzieś paski to wykrywa i automatycznie dopasowuje obraz (bez rozciągania, spłaszczania, czy poszerzania postaci itd)?
Jak jest z PIPem. Niby szczegół, ale do tej pory nie miałem w żadnym tv (tak się złożyło) a czasem w czasie reklam jest przydatny... :)
 

fluid

Banned
Roman ....fajnie ze bedzie alternatywa ale powiedz - kogo bedzie stac , kto sobie pozwoli na Oled tv na starcie jak sie pojawi ;) To beda jednostki .
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czyli, że na 65" nie będę miał czarnych pasków?
Właśnie jak jest z większymi tv jeżeli chodzi o paski przy oglądaniu tv. Mój stary LCD Philipsa ma taki tryb że jak są gdzieś paski to wykrywa i automatycznie dopasowuje obraz (bez rozciągania, spłaszczania, czy poszerzania postaci itd)?
Jak jest z PIPem. Niby szczegół, ale do tej pory nie miałem w żadnym tv (tak się złożyło) a czasem w czasie reklam jest przydatny... :)
Nie chodzi to o czarne paski tylko o to że ten format jest przeznaczony głównie do kin i na telewizorze 16/9 strasznie zmniejsza wysokość obrazu, nawet o 1/3 !! Powiększanie go do pełnego ekranu mija się z celem i masz obcięte dobre 30 % kadru.Dlatego 65 cali sprawdza się dobrze do tego formatu.PIP jest oczywiście, dwa obrazy obok siebie albo obraz i telegazeta.Nie miał byś tych pasków tylko na znikomych telewizorach Philipsa 21:9 , np model 58 cali w tym formacie ale już chyba nie do nabycia.Ale też kosztował 15 tyś.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Roman ....fajnie ze bedzie alternatywa ale powiedz - kogo bedzie stac , kto sobie pozwoli na Oled tv na starcie jak sie pojawi ;) To beda jednostki .
Ale za 3 lata 55 cali będzie w cenie dzisiejszych topowych plazm Panasa.No chyba że ktoś nie ma cierpliwości to zabuli te 30 tyś, ale przecież jesteśmy narodem bogacącym się to i nas już prawie stać na OLED-y:razz::-D:-D:-D:-D.
 

fluid

Banned
Wlasnie raczej nie za 3 a wiecej , bo sam Panasonic "planuje" wystartotowac w 2015 z Oledem :d , w sumie to sam bym ustukal i zabulil 30 tys za takiego 80" Oleda ale pod warunkiem ze - ze to ost model i zaden inny juz sie nie pojawi w tej technologii ktory bedzie mnie kusil , snil sie po nocach haha :d a to nie mozliwe bo co rok to kolejne innowacje 'dodatki i tak w kólko .Bije do tego ze idzie sie wybulic na cos ale co z tego jak radoche masz przez rok, za chwile ukazuje sie cos o czym zaczynasz kolejny raz myslec ,gdybac ... - bije tu w strone tych ,ktorych jaraja newsy technologiczne ;)
 

mb1981

New member
Nie chodzi to o czarne paski tylko o to że ten format jest przeznaczony głównie do kin i na telewizorze 16/9 strasznie zmniejsza wysokość obrazu, nawet o 1/3 !! Powiększanie go do pełnego ekranu mija się z celem i masz obcięte dobre 30 % kadru.Dlatego 65 cali sprawdza się dobrze do tego formatu.PIP jest oczywiście, dwa obrazy obok siebie albo obraz i telegazeta.Nie miał byś tych pasków tylko na znikomych telewizorach Philipsa 21:9 , np model 58 cali w tym formacie ale już chyba nie do nabycia.Ale też kosztował 15 tyś.

Skoro masz zmniejszoną wysokość to będą paski chyba...
Czyli na prawie każdym 55" będę miał paski? A co ze zwykłą tv?
 
Do góry