Dwa pytania o BDT-111 EG

zeke0

New member
Witam. Proszę o informacje związane z użytkowaniem odtwarzacza BDT-111 EG.

  1. Jak odtwarzacz współpracuje z dyskami zewnętrznymi? Czy obsługuje dyski z USB 3.0 (w instrukcji producent sugeruje 2.0, ale chciałbym planowany dysk podłączać także do PC)? Co z dyskami bez własnego zasilacza? Jakie dyski polecacie (0,5-1 TB)?
  2. Odtwarzacz często nie widzi plików z napisami .srt, choć teoretycznie powinien. Wniosek jest taki, że samo rozszerzenie .srt nie wystarczy. Po czym poznać, że plik będzie w formacie akceptowalnym dla "blureja"?
Dziękuję
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam co prawda model BDT 220 ale jest on identyczny z 110/111 jeśli chodzi o Twoje pytania

1. Nie ma problemu ze współpracą z dyskami obsługującymi USB 2.0 jak i 3.0 do pojemności 2 TB.Mam dysk Samsunga USB 3.0 w NTFS i pracuje bez problemu. Ważne - zawsze odczytuje pierwszą partycję dysku. Jesli go podzielisz na partycje nie będzie widział żadnej poza 1. Polecam dyski 2.5 calowe WD i SAMSUNG. Są zasilane przez USB BLUE RAY-a

2. Powinien widzieć napisy pod warunkiem, że folder z napisami będzie posiadał identyczną nazwę jak folder z filmem.

Pozdrawiam
 

zeke0

New member
SLAV7 dziękuję za odpowiedź.

  1. Dysk. Manual stanowi, że ""niniejsze urządzenie nie obsługuje ładowania urządzeń USB". Myślałem, że jest to związane także z (nie)możliwością zasilenia np. zewnętrznych dysków twardych (a przynajmniej części z nich). W związku z tym brałem pod uwagę raczej dyski 3,5 cala z własnym zasilaczem (dodatkowy kabel i rozmiary dysku nie mają dla mnie znaczenia). Skoro jednak 2,5 calowe też są obsługiwane to ok. Zastanawia, że obsługuje NTFS. O ile mnie pamięć nie myli kiedyś mój odtwarzacz nie chciał współpracować z penem w NTFS, a z exFAT było już ok. Bardzo cenna uwaga dot. rozpoznawania partycji na dysku.
  2. Napisy. W pytaniu nie zaznaczyłem, że niedziałające pliki tekstowe miały taką samą nazwę jak plik z filmem i były z nim w jednym folderze. W menu wywoływanym przez DISPLAY także nie było możliwości wyboru napisów. Może chodzi o jakieś właściwości pliku .srt, które można odpowiednio skonfigurować w jakimś edytorze plików z napisami?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Testowałem ostatnio ten odtwarzacz, nie zareagował na dwa podłączane dyski 2,5" cala, przeczytał pendrive 32GB NTFS ale w żadnym z czterech filmów MKV nie poszły napisy *srt (nazwa pliku taka jak filmu)

Odtwarzacz dobry do oryginałów BD i DVD (szybko, sprawnie i niezły obraz)

Poza tym wszystko inne w tym odtwarzaczu jest tragiczne:

NIE POLECAM
 

zeke0

New member
No cóż, w związku z problematyczną jak widać kwestią współpracy z dyskami 2,5 cala zdecyduję się chyba na 3,5 cala z zasilaniem własnym. Zapytałem także Panasonica jak to jest z tymi dyskami i oto co mi napisano: "D[FONT=Arial, sans-serif]ziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Uprzejmie informujemy, że według instrukcji obsługi urządzenie BDT111EG obsługuje dyski twarde sformatowane w systemie plików FAT32.Dyski twarde niektórych typów mogą wymagać zastosowania własnego zewnętrznego zasilacza. Niestety lista takich dysków nie jest dostępna".
Tyle producent. Gdyby jednak ktoś z użytkowników podał konkretne modele dysków sprawdzonych w działaniu (również te nieakceptowane przez odtwarzacz) będę wdzięczny.
Pozdrawiam
[/FONT]
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zapewniam Cię, że zasila dyski 2,5 cala z portu USB umieszczonego na froncie odtwarzacza. Nie miałem do tej pory problemu z żadnym podłączanym dyskiem czy pamięcią zarówno w formacie FAT jak i NTFS. Piszę oczywiście o BDT 220. Może 110 obsługuje dyski tylko w formacie FAT. Ja polecam do Twoich potrzeb dysk SAMSUNG-a z serii M2. Nie jest to demon szybkości ale ma małe zapotrzebowanie na energię.

Pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A nie lepiej kupić odtwarzacz który obsługuje dyski i napisy NA 100% zamiast takiego który MOŻE BĘDZIE DZIAŁAŁ ? ;)
 

zeke0

New member
A nie lepiej kupić odtwarzacz który obsługuje dyski i napisy NA 100% zamiast takiego który MOŻE BĘDZIE DZIAŁAŁ ? ;)
Sęk w tym, że ja już posiadam BDT-111EG, tylko nigdy nie podłączałem do niego zewnętrznego HDD. A dysk tego typu i tak zakupię, chciałem tylko mieć pewność, że pójdzie na tym panasie.
 

zeke0

New member
No właśnie jestem na etapie "obczajania":) A co takiego koszmarnego jest w użytkowaniu 3,5 calaka? Jeśli chodzi o dodatkowy kabek zasilający i rozmiary, to nie stanowi to dla mnie problemu. Dysk będzie krążył między kompem a BD w jednym pokoju. Nie mam zamiaru ganiać z nim po mieście. Chyba, że masz na myśli jakieś inne utrudnienia w użytkowaniu.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Będziesz co chwile ten dysk przepinał, użeranie się z dwumetrowym kablem z dyndającym zasilaczem jest faktycznie przyjemnością :)
 
Do góry