Panasonic TX-L37E30E i AVCHD MTS

Jackiller

New member
Panasonic TX-L37E30E i odtwarzanie AVCHD MTS

Witam
Od roku posiadam omawiany telewizor (kupiony zresztą w oparciu o opinie z tego forum). Jestem mega zadowolony. Teraz czas na zmianę wysłużonego aparatu (jest gdzie oglądać 1080 50p)
W grę wchodzą 2 aparaty: Sony RX100 i Panasonic LX7
Problem w tym, że telewizor nie widzi ori plików video z tych aparatów. Sony - rozumiem
Ale że Panasonic nie widzi plików Panasa - to trochę dziwne. W instrukcji na stronie 93 napisano że widzi pliki MTS AVCHD. To jakie, jak nie własne powinien widzieć ?
Chyba, że ja coś robię źle ?
Mam prośbę o sprawdzenie czy plik poniżej uruchamia się u Was (91 MB)?
http://dl.dropbox.com/u/46897848/AVCHD 50fps 28000kbps Low Light.m2ts
(rozszerzenie można zmienić na MTS)
 
Ostatnia edycja:

Basto74

New member
multiAVCHD

Witam,

Pliki *.m2ts odtwarzane są jako struktura AVCHD. Trzeba na nośniku przegrać całą utworzona przez aparat strukturę katalogów i podkatalogów (wraz z plikami *.m2ts), lub same pliki *.m2ts darmowym programem multiAVCHD włożć do struktury AVCHD.

Pozdrawiam

Basto74
 

Jackiller

New member
...lub same pliki *.m2ts darmowym programem multiAVCHD włożć do struktury AVCHD.

Dziękuję za podpowiedź...
Zapoznałem się z multiAVCHD wcześniej, zanim napisałem posta i u mnie niestety to nie pomogło. Stąd też pytanie, co mogłem zrobić źle...
Stąd mam prośbę, jeśli ktoś ma Panasa serii E30E i chwilę czasu na sprawdzenie lub opisanie metody z multiAVCHD, będę wdzięczny

U mnie to wyglądało tak jak opisane Tutaj

PZDR J.
 

Jackiller

New member
...WPR

Sprawdziłem raz jeszcze
Zadziałało po przetworzeniu programem multiAVCHD
Nie wyobrażam sobie jednak, że miałbym każdorazowo coś przygotowywać czy konwertować. Z pamięci (obojętnie jakiej) nie idzie.
Mimo wszystko mam uprzejmą prośbę do posiadaczy tv serii e30e aby spróbowali to uruchomić.
Video Panas new
Jestem też na etapie rozmów z supportem Panasa. Zapytałem ich dlaczego, mimo informacji w instrukcji o obsłudze MTS AVCHD, ich pliki nie działają ?
Pozdrawiam J.
 
Ostatnia edycja:

Jackiller

New member
Witam.Panasonic ET5 czyta ten plik z pena(a tak z ciekawości co za miasto?)
Pruszków

Jeśli to nie problem sprawdzić to samo na pliku z Sony - będę wdzięczny.
Video Sony

uzupełniając
Najlepszy numer jest taki, że przez media server TV odtwarza te pliki. Odtwarza, to dużo powiedziane (pierwsze 3 sek, później klatkuje) ale TV je widzi i odpala.
A jak to samo wrzucę na pendrive, SD czy HDD i podłączę do TV to już nawet ich nie ma na liście.

Nie wiem co mam o tym sądzić.
Soft 1.323
Pozdrawiam J
 
Ostatnia edycja:

mario 1974

New member
Ten drugi też odtwarza.Możesz w aparacie zmienić format profil z 4.2 na 4.1?Jak nie to spróbuj w tsmuxer zmienić.Może to jest przyczyna.
 

Jackiller

New member
Dzięki za info
Póki co aparatu nie mam. Właśnie sprawdzam ten parametr przed ew. zakupem na ori plikach dostępnych z sieci
Dziwne tylko, że przez DLNA czyta i widzi te pliki a z pendrive nawet ich nie widzi w zakładce Video czy media player na TV.
Zobaczę jeszcze jakie stanowisko zajmie producent (wymiana emaili trwa)
 

Jackiller

New member
Dostałem odpowiedź z panasonica
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Szanowny Panie,[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.

Uprzejmie informujemy, że w zaistniałej sytuacji należy sprawdzić jak jest sformatowana karta - telewizor wspiera format FAT6, FAT32 oraz exFAT. Prosze również sprawdzić czy odbiornik ma aktualne oprogramowanie, poniżej zamieszczam link, gdzie są informacje odnośnie najnowaszej wersji softu do TX-L37E30E. Jeżeli ma Pan starsze oprogramowanie, prosze je uaktualnić posługując się instrukcjami zamieszczonymi w linku.
Download Information of VIERA for Europe and CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global[/qu[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ote]

Niestety taka standardowa odpowiedź mnie nie zadowala. Oczywiście wszystkie warunki juz duzo wcześniej miałem spełnione... i lipa
Może jednak ktoś z userów serii E30E spróbuje pobrać plik video z linków wyżej i sprawdzić na swoim tv ?
Nie wiem czy to tylko u mnie jest problem czy problem ma cala seria ?
Pozdrawiam
J
[/FONT]
[/FONT]
 

Basto74

New member
m2ts AVCHD

Witam ponownie,

Wkładanie pliku *.m2ts w strukturę AVCHD nie powoduje żadnego konwertowania a jedynie przekopiowanie pliku do struktury AVCHD (o ile się w opcjach konwertowania nie zaznaczy).
Można jeszcze spróbować przepakować (zmienić kontener) np. na *.mp4 (bez konwersji) programem darmowym YAMB, lub przepakować w kontener MPEG-TS. Każdorazowo proponuje tu jedynie zmianę kontenera bez dodatkowej konwersji (plik źródłowy typu AVC H264).
Ale skoro odtwarza pliki w strukturze AVCHD, to dlaczego nie korzystać z tego pomysłu?
Zmianę kontenera można spróbować też innymi programami.
Na początek zabawy zainstalować jeszcze programik MediaInfo (pomaga w zabawie dając info o powstałych plikach).

Pozdrawiam
 

Jackiller

New member
Witam ponownie,
Wkładanie pliku *.m2ts w strukturę AVCHD nie powoduje żadnego konwertowania a jedynie przekopiowanie pliku do struktury AVCHD...
Pozdrawiam

No tak Basto74, ale to się wiąże mimo wszystko z czasem (jak nie konwertowania to kopiowania).
15 minut filmu zajmuje 2GB, więc sam rozumiesz. Przyjadą niespodziewanie jacyś goście a ja będę siedział i coś tam przygotowywał... to porażka. Chcę podpiąć HDD i oglądać (jak się nie uda to będzie MediaPlayer).
Poza tym, chyba głównym problemem jest to, że tv NIE WIDZI pliku MTS (zamiana na mp4 powoduje błąd odtwarzania). Na innych modelach tv, pliki są widoczne. Wg manuala też niby powinno być ok... a tv mimo to, nie widzi pliku MTS.
Chyba najlepiej będzie jak w MediaMarkt nagram sobie materiał video na kartę i od razu podepnę pod tv serii e30e.
Support Panasonic jak zwykle toczy klienta i Paniusia odpowiada żeby sobie zrobić aktualizację softa.
 

Basto74

New member
Avchd

Wróćmy do początku,

Tak jak pisałem TV Panasonic i Sony odtwarzają pliki *.m2ts jedynie jako strukturę AVCHD.
Jest to forma zapisu wymyślona m.in. przez te dwa koncerny na potrzeby kamer HD.
W związku z czym TV tych producentów będzie odtwarzało AVCHD z nośników poprawnie jedynie jako cała struktura. Jeśli kamera zapisuje filmy na karcie pamięci, to po włożeniu karty do tych telewizorów nie powinno być problemu z odtwarzaniem.
W przypadku nagrywania na dysku, taką strukturę można obrabiać po przekopiowaniu jej do komputera (dodawać kolejne pliki w większą strukturę) m.in. programem multiAVCHD.
Jeśli obróbka i zabawa z plikami *.m2ts AVCHD jest dla Ciebie kłopotliwa, poszukaj aparatu zapisującego pliki w formacie *.mp4 (najlepiej jeszcze sprawdzić jak TV czyta takie pliki).
Tu już nie powinno być zabawy jak w przypadku *m2ts.
Kupując kamerę zapisującą w AVCHD musisz wiedzieć o tej niedogodności lub dogodności (w przypadku zabawy w tworzeniu struktury).
Ja mam kamerkę Canon, która zapisuje również w AVCHD, z której pliki odtwarzam sobie po obróbce w multiAVCHD (dodawanie menu itp.) w konsoli PS3. Jest trochę pracy, ale za to daje większe możliwości niż suche odtworzenie pliku (mogę np. dodać kolejną ścieżkę dźwiękowa do prezentacji).
A konsolę kupiłem właśnie ze wzgl. na odtwarzanie przez nią AVCHD, jako jedną z lepszych playerów w tej maści (w mojej opinii).

Ostatnio natomiast spotkałem się z kolejną rzeczą jaką jest brak możliwości odtwarzania plików *mp4 3D przez TV Sony (mimo, iż TV odtwarza zwykłe *.mp4 jak również jest telewizorem 3D).
Pozostaje więc wyświetlanie 3D na TV Sony jedynie z zewnętrznych źródeł sygnału 3D.
Może ktoś z forum wie jak tego dokonać?

Pozdrawiam
 

Jackiller

New member
Basto74... ja ogólnie kumam te wszystkie sprawy z obróbką video itd...
Po prostu chciałem skonfrontować zapisy z instrukcji z rzeczywistością. Nie będę dobierał aparatu do TV, chciałem tylko sprawdzić czy pliki surowe są do odczytu.
I tak planuję zakup jakiegoś playera, np: Philips HMP5001 czyta wszystkie pliki z kamer i aparatów jakie udało mi się do niego wsadzić (próbowałem na modelu HMP3000). Bez żadnych konwersji czy obróbek. Wrzucam surowy MTS, M2T, M2TS, MOV, MP4... idzie wszystko, z kamery czy aparatu
Więc pewnie na tym zakupie playera się skończy.
W każdym razie dzięki i pozdrawiam J.

ps Zrób gdzieś upload pliku 3D co Tobie nie idzie na Sonym. Sprawdzę u kumpla i dam Tobie info.
 
Do góry