Nowe blurays DMP BDT 230 i 330

Pierre1

New member
Czy ktoś już coś wie więcej o tych nowych blurayach pokazanych na targach CES w Las Vegas? Numeracja DMP-BDT230 i 330. Ten drugi upskaluje do 4K. W USA ceny atrakcyjne bo 330 kosztować ma 199 $. Czy warto czekać ? Ile może kosztować u nas? Czyli ten bardzo udany model 320 przestają produkować, bo zastąpi go 330? Czy jeśli zaczynają w USA sprzedaż od lutego to u nas też? Czy ktoś mądrzejszy zna odpowiedzi na te pytania?
 

Pierre1

New member
I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego 320 kosztuje kilkadziesiąt euro taniej w niemieckich saturnach czy media markt niż w polskich (różnica około 20 euro - 80 złotych)?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Tu nie bardzo jest co wymyślić, to całe 4K to jest totalny żart ;)
Nowe modele zawsze zastępują stare które przestają być automatycznie produkowane ;)
U nas prawie wszystko jest droższe niż na "zachodzie" przecież, bo zarabiamy średnio kilka razy mniej ;>
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, czy mnie oczy nie mylą, czy może już w nowych modelach 130/230/330 brak analogowych wyjść audio? To spore ograniczenie, zwłaszcza jak ktoś chce podłączyć pod wzmacniacz. Design mnie się bardziej podoba niż w starszym. No to lipa, po wycofaniu starszych modeli już nie kupię nowego, tylko ze względu na brak analogu. Przecież nie będę zaraz dokupował DAC lub dedykowanego CD do wzmaka.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale przecież w 220 też nie było. Zresztą chyba nie uważasz, że w Blurayu masz lepszy DAC niż w amplitunerze AV.

Było, podobnie jak w 120/320 i 500. Ja nie używam AV do stereo, tylko oddzielnego wzmacniacza nie podłączonego przez pre-out z ampli, dlatego mi zależy na w miarę dobrym BD z analogiem. Może dokupię jakiś DAC...?
 
Ostatnia edycja:

jurkas74

New member
Faktycznie nie na to patrzyłem. Niedługo przede mną podobny wybór, myślałem o nowym Samsungu F7500, trochę kosztuje, ale już jedno tanie dziadostwo E5500 odesłałem i nie zamierzam się więcej denerwować. Z drugiej strony dobry DAC też swoje kosztuje, można oczywiście spróbować chińczyka.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Faktycznie nie na to patrzyłem. Niedługo przede mną podobny wybór, myślałem o nowym Samsungu F7500, trochę kosztuje, ale już jedno tanie dziadostwo E5500 odesłałem i nie zamierzam się więcej denerwować. Z drugiej strony dobry DAC też swoje kosztuje, można oczywiście spróbować chińczyka.

No właśnie, tylko DAC jest z tym dobry że jest mały i nie zajmuje wiele miejsca, można go nawet gdzieś ukryć. A dodatkowo możemy podpiąć pod niego dowolne źródło. Niektórzy piszą że jednak CD jest lepsze, ale czytałem wiele opinii odnośnie: Arcam rDAC, CA DAcMagic, czy Musical Fidelity V-DAC, i ludzie mówią że niejednokrotnie lepiej to zagrało z jakimś DVD niż droższe CD. Do moich potrzeb, warunków i zakupionego sprzetu uważam że by styknęło. Tylko właśnie za takie cuda też trzeba ok. 1100 - 1500zł wydać.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
No właśnie, tylko DAC jest z tym dobry że jest mały i nie zajmuje wiele miejsca, można go nawet gdzieś ukryć. A dodatkowo możemy podpiąć pod niego dowolne źródło. Niektórzy piszą że jednak CD jest lepsze, ale czytałem wiele opinii odnośnie: Arcam rDAC, CA DAcMagic, czy Musical Fidelity V-DAC, i ludzie mówią że niejednokrotnie lepiej to zagrało z jakimś DVD niż droższe CD. Do moich potrzeb, warunków i zakupionego sprzetu uważam że by styknęło. Tylko właśnie za takie cuda też trzeba ok. 1100 - 1500zł wydać.
no właśnie,każdy dąży do doskonałości i to się chwali;) tylko każdy sądzi że audiofilem nie jest i tylko żeby dobrze grało,jak by jakiś naprawdę tzw audiofil przez którego ręce przeszło już 10-tki klocków poczytał te nasze wypociny to by mu bania pękła.dvd+kabel+dac+kabel+wzmak+kable i mamy w torze już tyle szumu że głowa boli -no ale gra lepiej;)to dvd+kabel(no jak dac za 1100 no to kabel trzeba chyba za min 150 hm )+drugi kabel-hm no ten to już za 200 min bo do mojego kochanego wzmaka wchodzi,potem po 200pln na kanał za głośnikowe,no a jak,jak szaleć to szaleć-i sumujemy i huj.....wo jest nadal bo więcej szumi jak gra,kasa ta sama wydana co by dobry cd klocek był,a zapodajemy nadal pliki mp3 lub huj....we cd wypalane na kompie,i co robić ba nadal jest huj...wo,jak mamy coś w miarę przyzwoitego-mowa o stereo i o klockach co mają zastosowanie do audio-stereo i płytka oryginalna to zagra to zawsze przyzwoicie,nigdy universalność typu 2 w 1-nym nie była atrakcyjna, tak wiem wszystko się rozchodzi o finanse,trudno ma być git to płacz pan i płać,(pan płaci pani płaci wszyscy płaczą):smile:niech moc będzie z wami-i na prawdę nic nie paliłem dzisiaj.
 

jurkas74

New member
Ogólnie się zgadzam, tylko że z tego postu można odnieść wrażenie, że im więcej kabli i urządzeń tym więcej szumów. A więc wzmacniacz zintegrowany jest lepszy od preampa i końcówki mocy a to już tak nie działa.
Oczywiście, że CD jest lepsze do stereo od DVD i z tym nikt nie polemizuje, ale jak ma się większość muzyki w plikach na NAS a z DVD słucha się głównie koncertów i okazjonalnie używa jako CD to ta oczywistość nie robi się taka oczywista :).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no właśnie,każdy dąży do doskonałości i to się chwali;) tylko każdy sądzi że audiofilem nie jest i tylko żeby dobrze grało,jak by jakiś naprawdę tzw audiofil przez którego ręce przeszło już 10-tki klocków poczytał te nasze wypociny to by mu bania pękła.dvd+kabel+dac+kabel+wzmak+kable i mamy w torze już tyle szumu że głowa boli -no ale gra lepiej;)to dvd+kabel(no jak dac za 1100 no to kabel trzeba chyba za min 150 hm )+drugi kabel-hm no ten to już za 200 min bo do mojego kochanego wzmaka wchodzi,potem po 200pln na kanał za głośnikowe,no a jak,jak szaleć to szaleć-i sumujemy i huj.....wo jest nadal bo więcej szumi jak gra,kasa ta sama wydana co by dobry cd klocek był,a zapodajemy nadal pliki mp3 lub huj....we cd wypalane na kompie,i co robić ba nadal jest huj...wo,jak mamy coś w miarę przyzwoitego-mowa o stereo i o klockach co mają zastosowanie do audio-stereo i płytka oryginalna to zagra to zawsze przyzwoicie,nigdy universalność typu 2 w 1-nym nie była atrakcyjna, tak wiem wszystko się rozchodzi o finanse,trudno ma być git to płacz pan i płać,(pan płaci pani płaci wszyscy płaczą):smile:niech moc będzie z wami-i na prawdę nic nie paliłem dzisiaj.

Z tymi kablami, to nie dokońca trzeba taką kasę ładować. Przecież do DAC'a podłączasz z BD/DVD kablem cyfrowym, to po jakiego dawać za taki kabel 200zł? Cyfra to cyfra, albo gra albo nie, a płacimy za markę czy wykonanie. Co innego interkonekt czy głośnikowe. DAC wydaje się tańszym rozwiązaniem i bardziej uniwersalnym, bo nawet jak Ci padnie DVD to kupujesz po taniemu drugie. A jak Ci padnie CD za 3k, to już trochę przykro. Raczej w DAC'u nie ma się co popsuć, bo to dość proste urządzonko. Zawsze mozna za 500zł kupić CD używane, ale jaka jest pewność w jakim stanie jest taki 15 letni sprzęt? Wszystko jak zwykle się rozchodzi o kasę:)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Tu zawsze zdania są podzielone ;> Gdy ważna jest predkość danych jakość kabla może mieć znaczenie :>

Czyli wy naprawde byli byscie w stanie na początku tego dopieszczonego systemu dzwiękowego wsadzić mały plastikowy blu ray panasonica który nie dosc ze jest głośny, czyta płyte minute, nie pokazuje numeru utworu i nie ma zadnych przyciskow poza pilotem ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu zawsze zdania są podzielone ;> Gdy ważna jest predkość danych jakość kabla może mieć znaczenie :>

Czyli wy naprawde byli byscie w stanie na początku tego dopieszczonego systemu dzwiękowego wsadzić mały plastikowy blu ray panasonica który nie dosc ze jest głośny, czyta płyte minute, nie pokazuje numeru utworu i nie ma zadnych przyciskow poza pilotem ?

Na pewno CD jest lepszym wyborem pod stereo, tylko nie każdy ma na tyle kasy żeby kupić CD za 3k i jeszcze miejsce żeby go upchnąć. Do tego CD po pewnym czasie padnie, a w DAC zewnętrznym praktycznie nie ma co się zepsuć. Podłączając tanie BD pod DAC, to właśnie on odpowiada za jakość dźwięku i uważam że przy niezłym DAC nie będzie to grało gorzej niż z CD. Funkcjonalność to już zupełnie inna bajka:) Wiadomo że CD jest szybsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Ja też się zastanawiam i zdania są podzielone, czy lepiej zagra CD za 1500zł, czy DAC za 1300zł + BD za 400zł?

bagiennik a myślisz że markowe BD za 2,5k są cichsze i szybsze od tych za 400zł? Sporo czytam testów porównawczych, i np. Onkyo BD 809 też dość długo wczytuje płytę. W sporej liczbie drogich BD wyświetlacz też nie pokazuje nr. utworu. To są urządzenia do filmów a nie strikte do płyt Audio. Tylko jak napisałem, nie każdego stać na zmontowanie 2 oddzielnych systemów, więc często za nośnik służy DVD czy BD lub komputer
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
I tak mnie to nie przekonuje, jak stawiamy na CD-Audio to kupujemy najprostrzy nawet CD player i zwykły player do filmów jakiś, ewentualnie kiedyś w przypływie audiofilskiego impulsu kupujemy na raty DACa ;P
 

japollo

New member
Witam, czy Ktoś z posiadaczy DMP-BDT230/330 jest w stanie sprawdzić czy maja one obsługe CIFS/SMB (odczytuja multimedia z udostepnionego zasobu winodwsowego - nie chodzi mi o DLNA). Modele 220/320/500 z tego co doczytalem na forum moga odtwarzac z zasobu udostepnionego, jednakze nie znalazlem informacji odnosnie 230/330.
 

Flapu

New member
Chciałem nawiązać do najnowszego BD Panasonica BDT330...
W innych postach wspomniane zostało że ma dostęp miedzy innymi do TVN Player i TVP VOD natomiast dzisiaj na infolinii Panasonica uzyskałem informację że telewizory owszem mają dostęp do tych serwisów natomiast odtwarzacz BDT330 już nie.
I kto ma rację ?
Na żywo tego modelu w sklepach nie ma wcale więc ze sprawdzeniem naocznie kłopot.

Dodatkowo gdzieś w sieci wyczytałem że nie odtwarza MKV po DLNA natomiast na infolinii stwierdzili że odtwarza. Jak to jest naprawdę ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chciałem nawiązać do najnowszego BD Panasonica BDT330...
W innych postach wspomniane zostało że ma dostęp miedzy innymi do TVN Player i TVP VOD natomiast dzisiaj na infolinii Panasonica uzyskałem informację że telewizory owszem mają dostęp do tych serwisów natomiast odtwarzacz BDT330 już nie.
I kto ma rację ?
Na żywo tego modelu w sklepach nie ma wcale więc ze sprawdzeniem naocznie kłopot.

Dodatkowo gdzieś w sieci wyczytałem że nie odtwarza MKV po DLNA natomiast na infolinii stwierdzili że odtwarza. Jak to jest naprawdę ?

Jak zauważyłeś, praktycznie brak jakichkolwiek opinii o nowej serii odtwarzaczy. Ja też myslę nad modelem 130, ale pomimo tego że w sprzedaży już są jakiś czas, nikt nie pisze żadnych wrażeń z użytkowania?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie za wiele się zmieniło.
-Sprawdza się doskonale jako odtwarzacz BD i DVD, pod względem jakości obrazu wypada najlepiej wśród budżetowych modeli.
Cała reszta w praktyce sie nie sprawdza, tzn starczyło mi Cierpliwośći na 3 minuty testów ;)
 
Do góry