TV Panasonic TX-L55ET5 nie wyswietla napisow z pendrive'a

mentor22

New member
Witam,

Na wstepnie chciałbym powiedziec, ze szukałem na forum watkow, ale nie znalazlem zadnej podpowiedzi, co by u mnie zadziałała.

Telewizor Panasonic TX-L55ET5 nie wyswietla napisow do filmow roznych formatow: avi, mp4, mkv. Kiedy wkalam pendriva do usb w tv on widzi tylko sam film, mimo, ze w tym samym folderze sa napisy. Kombinowalem ze zmiana formatu napisow z *.txt do *.srt, ze zmiana nazwy na bardzo krotka zeby pokrywala sie z filmem. Niestety bez efektu. Czy ktos ma jakies rady co zrobic by ten Panas odczytywal napisy??

Dzieki wielkie za pomoc
 

mario 1974

New member
Ten Panasonic czyta napisy zarówno txt jak i srt.Jeżeli jest to avi w folderze z filmem napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film,następnie podczas odtwarzania przycisk na pilocie opcje, konfiguracja video,napisy i zmiana kodowania napisów na środkowo-europejski cp-1250.W formacie mkv jeżeli napisy nie wyświetlają się-opcje,napisy,włącz.
 

buda102

New member
Witam,

Na wstepnie chciałbym powiedziec, ze szukałem na forum watkow, ale nie znalazlem zadnej podpowiedzi, co by u mnie zadziałała.

Telewizor Panasonic TX-L55ET5 nie wyswietla napisow do filmow roznych formatow: avi, mp4, mkv. Kiedy wkalam pendriva do usb w tv on widzi tylko sam film, mimo, ze w tym samym folderze sa napisy. Kombinowalem ze zmiana formatu napisow z *.txt do *.srt, ze zmiana nazwy na bardzo krotka zeby pokrywala sie z filmem. Niestety bez efektu. Czy ktos ma jakies rady co zrobic by ten Panas odczytywal napisy??

Dzieki wielkie za pomoc

Może po prostu nie włączasz napisów :) Na pilocie masz taki przycisk STL. Po naciśnięciu wybierasz w napisach "KODOWANIE NAPISÓW" i odpowiedni format pod spodem (europa środkowa)

Ja mam 47ET5E, ale to pewnie to samo.

P.S. przy plikach mp4 trzeba pokombinować trochę. Ja pobieram napisy srt bez polskich znaków i na pendrive wgrywasz jakikolwiek plik np. mkv z napisami i go odpalasz. Włączasz napisy. Potem przełączasz na następny plik - mp4 (zielonym albo czerwonym - nie pamiętam bo nie jestem teraz w domu)
 
Ostatnia edycja:

mentor22

New member
Panowie, REWELACJA!!

Dzieki wielkie. Niby prosta rzecz, ale faktycznie nie włączałem napisów na tv. Troche to było dla mnie nie czytelne i mimo, że przejrzałem opcje po kilka razy, w te ustawienia nie wszedłem. A faktycznie czyta nawet zwykle *.txt co mnie bardzo cieszy.

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam!
 

misper

New member
Witam,

Mam podobny problem z napisami na L42ET5E , juz pisze jak to wyglada.
1. Odtwarzanie filmow z USB.
2. Napisy TXT - dzialaja, nazwa taka jak plik (dla AVI jak i po przelaczeniu na MP4 dzialaja).
3. NIE DZIALAJA napisy SRT. Maja identyczna nazwe jak plik, jednak po wlaczeniu filmu w opcjach przy Napisy mam do wyboru - BRAK NAPISOW. Czyli jakby TV widzial plik napisow ale nie mogl go odtworzyc ?

Takze czy wiecie moze jak:
- jak odtworzyc napisy SRT (czy musi byc jakies szczegolne kodowanie ? czy moze inne rozszerzenie....cokolwiek)
- czy mozna a TV ustawic domyslnie kodowanie napisow na Srodkowo Europejskie ? (tak zeby nie trzeba zawsze tego zmieniac)
- czy jak odtwarzacie MP4 czy jest szansa zmiany kodowania tak zeby nie bylo krzaczkow przy polskich znakach ? Czy po prostu tutaj trzeba miec napisy bez polskich znakow ? Mam tak przy napisach TXT - moze z SRT jest inaczej.
- i jeszcze jedno pytanko czy udalo sie wam odtworzyc napisy po DLNA (po lekturze forum z tego co widze prawdopodobnie sie da dla SRT -ale u mnie SRT poki co nie dzialaja)

Z gory dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mentor22

New member
Jeszcze tylko pozostaje kwestia napisów do filmów 3D. Sa to pliki z rozszerzeniem *.mp4. Tv po zastosowaniu Waszych wczesniejszych porad, czyli najpierw wlaczeniu filmu avi z napisami *.txt i potem przelaczeniu (czerwonym przyciskiem na pilocie) na wczesniejszy film mp4 w 3D - wyswietla nakladajace sie napisy. Jak to rozwiazac? Dzieki
 

adasiek02

New member
witam
a co, jeśli u mnie nie ma wyboru "europa srodkowa" czy tez inna jej część
jest tylko latino 1
latino 2
turcja
celtyckie
chinski 1
chinski 2

:oops:
 

gietek

New member
Czy ktoś ma pomysł jak otworzyć napisy do filmu 3d ? napisy wyświetlają się na 2d, ale po przełączeniu na 3d znikają... plik mkv+napisy srt.,
wmuksowane napisy również znikają. Co robić ?????
 

gietek

New member
niestety po dlna przez servioo również nie czyta napisów, tzn. czyta ale do momentu przełączenia w tryb 3d, po przełączeniu obrazu napisy znikają.
 

sylwok

New member
Ogólnie nie oglądam z USB na telewizorze, ale dziś przećwiczyłem sposób, który przyda się początkującym. Plik z tekstem tylko srt i konwersją Micro DVD FPS i nazwa pliku taka jak filmu.

Poradnik: Do pobranego pliku szukamy napisów na wyszukiwarkach, w których zawsze są txt. Szukamy txt, wyszukujemy Micro DVD FPS następnie np. program SubEdit Player otwieramy film z napisami, następnie plik - eksport - SubRipp (srt) i zapisujemy gdzie film.

Poradnik2: Jeżeli nie ma txt Micro DVD FPS, to otwieramy film z tymi napisami co mamy, wciskamy Ctrl+T i wtedy prze-konwertujemy txt na Micro DVD FPS i dalej to: np. program SubEdit Player otwieramy film z napisami, następnie plik - eksport - SubRipp (srt) i zapisujemy gdzie film.
 

nambuz

New member
Witam podłącze się do tematu bo nie chce zakładać nowego. Posiadam Tv Panasonic TX-l50ET60E i nie czyta mi napisów czy to z USb czy przez serwer medialny. Filmy i napisy sa w osobnych katalogach ,w odpowiednich formatach, w skrócie przerobiłem wszystko co przeczytałem wczesniej, łącznie z właczaniem napisów, i nic ,dalej nie czyta , szczerze nie mam pojęcia dlaczego. Może macie jakieś pomysły co może być nie tak. Jeśli chodzi o format filmów to próbowałem z MKV z AVI i z MP4, napisów w żadnym nie widać, do tego jak wcisne STTL nic sie kompletnie nie dzieje. z Góry dziekuję za odpowiedź.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam podłącze się do tematu bo nie chce zakładać nowego. Posiadam Tv Panasonic TX-l50ET60E i nie czyta mi napisów czy to z USb czy przez serwer medialny. Filmy i napisy sa w osobnych katalogach ,w odpowiednich formatach, w skrócie przerobiłem wszystko co przeczytałem wczesniej, łącznie z właczaniem napisów, i nic ,dalej nie czyta , szczerze nie mam pojęcia dlaczego. Może macie jakieś pomysły co może być nie tak. Jeśli chodzi o format filmów to próbowałem z MKV z AVI i z MP4, napisów w żadnym nie widać, do tego jak wcisne STTL nic sie kompletnie nie dzieje. z Góry dziekuję za odpowiedź.

Napisy i filmy muszą być w tych samych katalogach i mieć dokładnie taka sama nazwę .. oprócz rozszerzenia oczywiście. Dobrze jest też znacznie skrócić i uprościć nazwy.

Pozdr.
 

EdiSk8

New member
Witam, podepnę się pod ten temat bo również mam problem z odpalenie napisów na swoim Panasonic TX-L42E6E.
Jak widać plik video jak i plik z napisami jest w identycznej nazwie, a mimo tego napisów nie ma możliwości wybrania na TV, a w menu ustawień również nie ma nic o napisach. W trakcie odtwarzania filmu daję na pilocie "OPTION" wybieram później "Konfiguracja Video", wciśnij OK. Wybierz "Napisy", wciśnij OK, i nic się nie dzieje, nie ma opcji wyboru. Nie mam również opcji "Kodowanie napisów"
Przycisk STTL na pilocie nic nie daje.
Nie mam kompletnie pojęcia gdzie leży problem. Macie jakieś pomysły?
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    29,4 KB · Wyś: 34
  • IMG_20190322_133100.jpg
    IMG_20190322_133100.jpg
    729,7 KB · Wyś: 176
  • IMG_20190322_133147.jpg
    IMG_20190322_133147.jpg
    779,5 KB · Wyś: 291

Stanley

Member
Bez reklam
@up, czy próbowałeś:
1. Uprościć nazwy plików (było wcześniej w wątku)
2. Zapisać plik srt z napisami w ANSI (lub UTF-8, spróbować i tak, i tak)
3. ewentualnie spróbować wmuxować plik video oraz napisy do kontenera MKV. Można użyć programu napisanego przez jednego z forumowiczów. Przy okazji odtwarzane w ten sposób napisy powinny być większe.
Mateusz Kaflowski - PanaSubtitler
O programie było w tym topicu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99298-akcja-mala-czcionka-w-panasonicu.html
 
Do góry