Zapytanie - Plazma Panasonic Th-42pv600e

lover11

New member
Witam szanownych forumowiczow.

Mam pytanie odnosnie tego modelu panasonica.
Chcialbym sie dowiedziec jakie macie ustawienia tej plazmy gdy ogladacie Filmy z DVD?
U siebie probowalem roznych ustawien i wydaje mi sie wystepuje lekkie "smuzenie".

Z gory dziekuje za pomoc!!!
 

jjaro

New member
Poczytaj o tym w wątku dot. PV60-ki. Panel jest ten sam w obu modelach.

Ja też mam PV600, a wszystkie "suwaczki" ustawiłem wg. poniższej tabeli opracowanej przez ekspertów z Plasma Buying Guide:

Panasonic TH-42PX600U Optimal Picture Settings:
Picture Mode Standard (normalny)
Picture +22
Brightness +8
Color -1
Tint -4
Sharpness -14
Color Temperature Warm (ciepły)
Enhanced Black Level Off
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Co do ustawien obrazu to wole nie sluchac "ekspertow", a ustawic wedlug wlasnego uznania, bo to mnie ma sie podobac i zachwycac :).

Pzdr.
 

jjaro

New member
@ Smartek:
Ja również wolę własne ustawienia i z takich też korzystam.
W przypadku PV600, można mieć cztery ustawienia.
Zanim skrytykujemy czyjeś sugestie, proponuję skorzystanie z ich rad i porównanie a następnie ustawienie tych, które najbardziej pasują oglądającemu.

@ Lover11:
Prawdę mówiąc, nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Chyba w plazmach na Polskę nie ma ustawień "ENHANCED BLACK LEVEL", ale nie jestem przekonany. Może ktoś wie coś na ten temat???
 

jarwisz

New member
Bez reklam
lover11 napisał:
A gdzie w menu znajde takie cos ENHANCED BLACK LEVEL ???

przecież to stronka USA i zapewne wzbogacona wersja Panasonica TH-42PX600U
w Europie nie wiem czemu wychodzą uboższe wersje softu

pozd
 

lover11

New member
Dziekuje wam za pomoc i sugestie. Mam juz w miare wszystko poustawiane i jest calkiem niezle.

Teraz czekam na nowe dvd z hdmi i wtedy zobacze co ta maszynka potrafi.
 

piguła

New member
Może trochę of topic,ale nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem.
Mam takie pytańko do użytkowników 42PV600 lub 42pv60.
Czy znajdujący się na pilocie przycisk power on/off ,trzeba przycisnąć i trzymać około 3 sekundy zanim plasma zareaguje na komendę?
Pytam,bo tak jest u mnie,i jest to o tyle dziwne,że wszystkie inne przyciski na pilocie wystarczy nacisnąć i reakcja plasmy jest natychmiastowa,a tylko przy power się jakby zastanawia mrugając czerwoną diodą na obudowie plasmy .
 

piguła

New member
Dzięki za odpowiedz.
Jednak uważam ,że jest to głupie,bo np.inny ważny przycisk,jak przywracanie ustawień fabrycznych,działa odrazu.
Do tej pory ,w innych sprzętach różnych producentów,nie spotkałem się z takim rozwiązamiem.
 

dany

New member
We wszystkich TV Panasonica produkowanych od conajmniej 5 lat tak jest, i jeśli nie jesteś w stanie się z tym pogodzić to pozostaje ci zakup pilota Logitech Harmony, który "przytrzyma" Power za ciebie
 

Pansłonic

New member
Th-37pv600

Mam nietypowe pytanie do posiadaczy modelu TH-37PV600 (nie PV60 którą mam);
Jakie są wymiary (odległości) otworów na wieszak i jaka jest odległość dolnych otworów od dolnej krawędzi plazmy. Chcę przerobić fajną podstawe Philipsa pod Panasonica.
Dzięki z góry za odpowiedzi:)
 
Do góry