film w 3D ma 12GB i z dysku hdd mi się zacina

hircik

New member
co można zrobić żeby się dało oglądać film mający 12gb i żeby bez zacięć odtwarzał go mój panas? to wina dysku że ma tylko 5400 obrotów czy player w tv nie daje rady?
 

sipap

New member
Raczej nie player telewizora. Ja mam na dysku filmy ponad 25GB i nic nie tnie. Albo coś z tym dyskiem,ale źle nagrany film.
 

hircik

New member
witam ponownie, kolejne filmy nie chodzą. nawet men in black 3d mi nie chodzi znaczy przeskakuje co pare sekund i oglądać się nie da. to samo mam ze spider-menem 3d wersja 12gb a nawet ściągnąłem looney tunes taką krótką bajkę i też skacze. co to może być? dysk miałem sformatowany na fat32 i go tylko przekonwertowałem na ntfs. ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną że filmy przeskakują co pare sekund??
 

hircik

New member
tak się zastanawiam czy mój problem rozwiązałoby dodatkowe zasilanie dysku zewnętrznego? jest coś takiego jak kabel usb typu Y ale czy to coś pomoże? ktoś się wypowie?
 

cosheq

New member
no to lipa jakas, PANASONIC Viera TX-L47ET5B wszystko hulało, az miło ale władca pierścieni 8gb mkv i 15gb mkv lipa - z 2 źródeł z dysku samsung. da sie podleczyć?
 

Basto74

New member
Film 3D

Witam,

Kilka razy spotkałem się z różnymi problemami z odtwarzaniem plików *.mkv (mimo iż plik wydawał się że nie ma błędów i powinien się odtwarzać nawet na komputerze bez problemu).
Po wyszukaniu w necie znalazłem kilka porad, które mi pomagały w większości problemów z odtwarzaniem plików:

- przemuksować plik *.mkv programam mkvtoolnix z ustawieniem w zakładce EXTRA OPTIONS parametru Commpression na "NONE" (dotyczy ścieżki audio oraz wideo),
- oraz w zakładce GENERAL TRACK OPTIONS ustawić Forced Track Flag na "YES"

Nie odtwarzam plików poprzez TV, więc nie wiem czy porady na 100% pomogą lub coś zmienią.
Polecam spróbować w formie testów.

Pozdrawiam
Basto74
 

SPINACZFKR

New member
Witam ja też miałem taki problem, u mnie pomogła zmiana Dysku.
tzn jak miałem film na starym dysku pewnie usb 1.0 to zacinało jak zmieniłem na usb 3.0 to śmiga jak ta lala zero zacięć.
 

psiaja

Member
Dysk podpięty bezp pod TV?
Dysk z jakim USB?
Podłączałeś dysk pod kompa i testowałeś go jakimś programem, by sprawdzić błędy, prędkości?
Jak idzie odtwarzanie filmów z tego dysku na kompie?
 

themo

New member
Ja zaś posiadam panasonic tx-48as640e, dysk 3.0 i mam problem z filmami mkv, jedne działają inne tną i nie mam pojęcia co jest przyczyną (mówię to o 720/1080 mkv) :(
 

jakesdj

New member
Mi pomogło sformatowanie dysku z NTSC na exFat. Wczesniej filmy 4k zacinały się, a z HDR to już wgl nie szły. Teraz wszystko chodzi płynnie i to na usb 2.0 ;)
 
Do góry