Panasonic BDT320 - problem z dźwiękiem

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie do posiadaczy owego odtwarzacza Bluray Panasonic BDT320, albo też osób, które będą potrafiły pomóc :)

Otóż wczoraj zakupiłem nowy odtwarzacz Panasonica. Podłączyłem do kablem HDMI do amplitunera Yamaha RX-V765 i z amplitunera kablem HDMI do telewizora.

Wszystko cacy, obraz żyleta tylko mam problem z dźwiekiem, który jest tylko 2.0... :evil: W ustawieniach dźwięku w odtwarzaczu mam wszystko puszczone w bitstream, więc ampli powinien dekodować dźwięk i puszczać wszystko w oryginale.
Uprzedzam, że nie jest to wina filmu. Mam koncert Adele na Bluray i dźwiek mimo, że jest tam DTS HD to w ampli pokazują tylko się 2 kanały... :( Na prawdę niewiem co jest powodem tego stanu rzeczy.

Z góry dzięki za pomoc.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
jeżeli w blu jest ok to sprawdź ustawienia w ampli czy nie masz włączonego jakiegoś dawnmixu do 2.0. Dzieje się też tak przy "zwykłych" ścieżkach 5.1 DD DTS czy tylko przy formatach HD??

I jeszcze sprawdź ustawienia dźwięku w blu jeżeli chodzi o "dodatkowy dźwięk w bd-video"!! Nie jestem pewien czy u Ciebie jest coś takiego ale u mnie w 500 tak i po włączeniu tej funkcji odtwarzacz właśnie zmieniał główną ścieżkę do gorszej jakości pomimo ustawienia bitstream!! Daj na wył
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sprawa załatwiona. Problem leżał jednak po stronie amplitunera. Było w nim ustawione puszczanie dźwięku przez ampli do telewizora i dekodowało dźwięk na 2 kanały bo tyle ma telewizor. Zmyliło mnie to, ale np w PS3 wszystko było ok mimo, że miałem ustawione właśnie Ampli--TV.
Cieszę się, że problem zażegnany bo już się bałem, że coś uszkodzone jest z odtwarzaczem. Teraz Cieszę się z napisu na Ampli DTS-HD-MSTR :D
 
Do góry