Panasonic P42ST50

Marilla1701

New member
Witam. Po wielu dniach sprawdzania, porównywania, czytania wielu opinii i recenzji zdecydowałem, że zaryzykuje i zamiast LED zakupie plazme. Chciałbym zasięgnąć rady jak powinienem użytkować tv przez pierwsze miesiące. Proszę mi wytłumaczyć jak należy poprawnie docierać plazmy oraz jakie ustawienia będą optymalne. Nie ukrywam, że telewizor będzie wykorzystywany do oglądania cyfry oraz grania na Playstation 3. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 

Maniek79

New member
Mam ten model od kilku dni. Wczoraj go uruchomiłem. Na początku brak ostrości na kanałach HD, twarze zamazane brak szczegółów. TV podłączony do dekoder nbox kabel HDMI. Po kilku godzinach obraz jakby się polepszył, nabrał ostrości i żywych kolorów. Z powodu że pomieszczenie mam zaciemnione, podkręciłem trochę jasność oraz włączyłem tryb dynamiczny. Nie wiem czy to dobrze przy pierwszych godzinach pracy ?? Przy ustawieniach fabrycznych za dużo czerni, słaby obraz.
Jak ustawić ten TV aby go dobrze wygrzać - dotrzeć??Możecie podać swoje parametry pod nową plazmę P42ST50??
 

Szymon1977

New member
U mnie na początku obraz też był słaby ale z dnia na dzień się polepszał. Zastosowałem ustawienia z tego linku i trochę zmodyfikowałem. Teraz wydaje mi się, że jest ok
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nic nie ustawiaj nie zmieniaj, ma chodzić na standardowych przez pierwsze 300-400h, chyba, że chcesz potem płakać, że się porobiły powidoki, itp.
 

kuras90

New member
nic Ci się zaraz nie uszkodzi. Ja swój też na co dzień oglądam na standardowych ustawieniach z tym, że wyłączyłem tryb EKO, intensywne kolory i IFC. Jedynie jak oglądam jakiś film gdzie nie ma statycznych obrazów to zmieniam sobie na kinowy, z tym, że jak występują czarne pasy to staram się powiększać obraz na całą wielkość ekranu. I jak dotąd nic się nie wypaliło, nawet po graniu w FIFĘ i GT5.
 

Marilla1701

New member
Witam. Trochę pobawiłem się już nowym tv. Zauważyłem jednak odpalając z menu przechodzący biały kropkę o kolorze różowym. Czy jest to możliwe żeby w plazmie wypalały się pixele? Normalnie ciężko to dojrzeć ale jednak tv jest nowe i martwi taki fakt.
 

Marilla1701

New member
Rozumiem. No cóż jest to trochę rozczarowujące, ponieważ tv nie ma nawet tygodnia.
Jest sens telefonowania do serwisu? Może jakiś domowy sposób na wyeliminowanie tego defektu?

PS: Po dokładniejszych oględzinach pixel ma kształt kwadratu i rzeczywiście zmienia kolory tzn. miga, ale widać to tylko na bardzo białym tle.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
To serwisu raczej nie ma co dzwonić, Panasonic nie wymieni matrycy z powodu wadliwie dzialajacej jednej komórki.
Na pocieszenie napisze ze być może gdy telewizor przepracuje trochę, komórka się "odblokuje".
 

Marilla1701

New member
Dobra ostatnie pytanie. Zakupiłem ten telewizor w Agito.pl czy mogę powołać się na ustawę o niezgodności towaru z umową? Tv zamówiony przez internet, dostarczony przez kuriera.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jeśli kupiłeś przez neta to myślę ze tak, nie maiłeś możliwości sprawdzenia TV w żaden sposób, o ile się nie mylę to w ciągu 10 dni od daty odebrania możesz zwrócić towar bez podania przyczyny w przypadku zakupów przez internet.
Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.

Pozdrawiam.
 

Maniek79

New member
Jeśli kupiłeś przez neta to myślę ze tak, nie maiłeś możliwości sprawdzenia TV w żaden sposób, o ile się nie mylę to w ciągu 10 dni od daty odebrania możesz zwrócić towar bez podania przyczyny w przypadku zakupów przez internet.
Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.

Pozdrawiam.

Kupujący ma 10 dni od zakupienia towaru do oddania, bez podania przyczyny.
Czy u WAS w TV też z tyłu obudowy czujecie delikatne napięcie-przebicie??Czy to normalne??
Odłączyłem dekoder od TV i to samo.Może ma tak być??
 
Do góry