Seria E5 a ET5

Ava007

New member
Czy ktoś w 3 żołnierskich słowach może wyjaśnić mi czym się różnią TV Panasonica z tymi oznaczeniami? Czy "T" oznacza po prostu 3D?
 

electro69

New member
Czy ktoś w 3 żołnierskich słowach może wyjaśnić mi czym się różnią TV Panasonica z tymi oznaczeniami? Czy "T" oznacza po prostu 3D?
Różnią się na korzyść modelu ET5 tym:
1. 3D
2. Skalowanie obrazu 300 Hz (słabszy ma 150 Hz)
3. Ma wbudowany adapter Wi-Fi (tamten nie ma)
4. Ma wbudowaną przeglądarkę internetową (słabszy model chyba nie ma ale nie jestem na 100% pewny).
To chyba tyle głównych różnic w tych modelach.
Pozdr.
 

Monaro

New member
T oznacza 3D.Dodatkowo model ET5 ma wbudowane Wifi czyli bedzie mogl polaczyc sie z Internetem bezprzewodowo.
E5 ma 150Hrz a ET5 300Hrz,ale na to nie patrz, bo to marketingowy belkot.

Zastanow sie dobrze czy zalezy Ci na 3D i chcesz doplacac 500zl do modelu ET5.

Oba maja matryce LG,ale to chyba nie problem? :)

Na przegladarke internetowa nawet nie patrz. To ledwo dziala na PS3 a na tv to jest porazka calkowita.

Tu masz test zwyklego E5

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l42e5b-l32e5b-201207131935.htm
 
Ostatnia edycja:

Ava007

New member
Dzięki!
Myślę o zmianie TV i ten Panasonic wygląda ciekawie.

1. 3D - tak, to może się kiedyś przydać.
2. Skalowanie obrazu 300 Hz - czy widać różnicę? EDIT: OK, Monaro wyjaśnił :D
3. Ma wbudowany adapter Wi-Fi (tamten nie ma) - mam router wifi, więc wystarczyłby kabel LAN, ale zawsze to mniej kabli...
4. Ma wbudowaną przeglądarkę internetową (słabszy model chyba nie ma ale nie jestem na 100% pewny) - taką w pełni funkcjonalną, jak np. Google? EDIT: Czyli też jest szybka jak telegazeta ;-) OK. Od czego są komputery ;-)
 
Ostatnia edycja:

ewa7212

New member
Witam, może ja dodam od siebie coś, ponieważ też stałam przed wyborem. Szukałam 3mc TV w dzisiejszych czasach jest to trudny wybór w szczególności jak ma się określony budżet. Oczywiście na korzyść ET.
- co do matrycy wg mnie różnica jest kolosalna, oglądałam obraz sd, xvid, bdrip 1080p.mkv i to widac gołym okiem najlepiej wziąść kilka próbek filmów i sprawdzić w MM lub saturnie (tak ja zrobiłam)
- 3D pasywne jest super, wg mnie jak w kinie oglądałam żłówika w kinie i w domu jest ok, a i najlepiej oglądać wieczorem.
- przeglądarka działa u mnie szybko, tylko wpisywanie adresu to tragedia, serwisy działają bez jakiegoś zacięcia.
- odtwarzanie filmów USB wszystko jest ok tylko jeżeli plik przekracza 10GB ma problem, w moim przypadku jest rozwiązanie mam bluray LG bd 660 i on łyka wsio, narazie... :)
Naprawdę polecam ten tv, tylko zakup nie w słynnych marketach bo ceny są przesadzone, ja kupiłam przez neta dużo stanowczo dużo taniej. Pozdrawiam
 

cureman

Active member
Bez reklam
Oj ludzie.

Wer E5 jest z matryca IPS Panasonika a ver.ET5 jest od LG.

Niemiecka strona podaje-

Datenblatt: Panasonic TX L47E5E
Allgemein
Produkttyp LCD-TV mit LED-Hintergrundbeleuchtung
Energie Effizienzklasse Klasse A+
Energieverbrauch pro Jahr 81 kWh
Durchschnittliche Leistungsaufnahme 58 W
Diagonalabmessung 119 cm ( 47" )
Diagonale (cm) 119 cm
Serie VIERA E5 Series
Videoschnittstelle Component, composite, HDMI, SCART
Anzahl der HDMI-Anschlüsse 4 Port(s)
PC-Schnittstelle VGA (HD-15)
HDCP-kompatibel Ja
Abmessung Mit Fuß
Breite 111 cm
Tiefe 26.8 cm
Höhe 71.2 cm
Gewicht 20 kg
Display
LCD-Technologie IPS
Auflösung 1920 x 1080
Anzeigeformat 1080p (FullHD)
Bildverbesserungstechnologie 150 Hz Scanning Backlight
LCD Hintergrundlicht-Technologie LED-Hintergrundbeleuchtung
Blickwinkel 178 Grad
Funktionen Q-Link, VIERA Link, Eco Mode, Spielmodus, Clear Panel, Eco-Navigation, Remote Control App Support, Vivid Color Creation, progressive scan
TV-Tuner
Analog TV-Tuner PAL, SECAM
Bedingter Zugriff Common Interface (CI)-Steckplatz
Empfangssystem SECAM-D, SECAM-B, SECAM-K, PAL-B, SECAM-G, PAL-G, PAL-I, PAL-D, SECAM-L, PAL-K, PAL-H
Digitaler TV Tuner
Digital TV-Tuner DVB-C, DVB-T
MPEG-Profile und -Stufen MPEG4 AVC/H.264 HP@L4
Video-Funktionen
Digitale Video-Auflösung 1024 x 768 (XGA), 1280 x 768 (WXGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1920 x 1080
Videotext Ja
Teletext-Speicher 1000 Seiten
Medien-Player
Unterstützte Flash Memory-Karten SD Memory Card, SDXC Memory Card
USB-Port Ja , 2 Port(s)
Fernbedienung
Typ Fernbedienung
Audiosystem
Klang-Ausgabemodus Stereo
Digital-Audio-Format DTS Digital-Leistung
Surround-Modus Ja
Klangeffekte V-AUDIO Surround Sound
Lautsprechersystem 2 Lautsprecher
Ausgangsleistung/gesamt 20 Watt
Funktionen Audio Return Channel (ARC), Dolby Digital Plus, Dolby Pulse
Lautsprecher 2 x Lautsprecher für rechten/linken Kanal - eingebaut - 10 Watt
Treiberdetails Lautsprecher für rechten/linken Kanal : 2 x Treiber für gesamten Bereich
Netzwerk & Internet-Multimedia
Funktionalität Digitale Audiowiedergabe, Wiedergabe von Digitalfotos, digitale Videowiedergabe, Web-Browsing
Konnektivität Kabellos / verkabelt
Internet-Streaming-Dienste YouTube, Aupeo!, CNBC, Skype, VIERA Connect, MLB.tv, Eurosport, Acetrax, Social TV
DLNA Ja
Wi-Fi-bereit Ja
Verbindungen
Anschlusstyp 1 x Composite-Video- / Component-Video-Eingang ( RCA Phono x 3 ) - an mitgeliefertem Adapter ¦ 1 x Audio-Eingang ( RCA-Phono x 2 ) - an mitgeliefertem Adapter ¦ 1 x SCART (RGB) ( 21 PIN SCART ) - an mitgeliefertem Adapter ¦ 4 x HDMI ( 19 PIN HDMI Typ A ) - Seite ¦ 1 x Kopfhörer ( Mini-Phone Stereo 3,5 mm ) - Seite ¦ 2 x USB 2.0 ( 4 PIN USB Type A ) ¦ 1 x VGA-Eingang ( 15 PIN HD D-Sub (HD-15) ) - unten ¦ 1 x digitaler Audio-Ausgang (optisch) ( TOS Link ) - unten ¦ 1 x Netzwerk ( RJ-45 ) - unten
Erweiterungssteckplätze 1 x Common Interface Slot ¦ 1 x SD-Speicherkarte
Ständer & Halterungen
Standfuß Enthalten
Standfußdesign Tabletop
Schnittstelle für Flachbildschirmbefestigung Ja
Stromversorgung
Stromversorgungsgerät Stromversorgung - intern
Netzspannung Wechselstrom 230 V ( 50/60 Hz )
Details zu Abmessungen & Gewicht
Details zu Abmessungen & Gewicht Bildschirm mit Fuß - 111 cm x 26.8 cm x 71.2 cm x 20 kg ¦ Bildschirm ohne Fuß - 111 cm x 5.2 cm x 66.6 cm x 16.5 kg
 
Ostatnia edycja:

Daw

New member
Oj ludzie.

Wer E5 jest z matryca IPS Panasonika a ver.ET5 jest od LG.
Może ktoś to potwierdzić albo zdementować? Z tej niemieckiej specyfikacji to przecież nie wynika. Nigdzie tam nie ma wspomniane o tym jaka to matryca. I która matryca jest lepsza w takim razie - IPS od Panasonica czy od LG?
 

esp

New member
Mam pytanie czy oprócz 3D które nie bedzie nigdy używane i adaptera wifi (czytając komentarze częste problemy , ponoć lepiej kablem podpiąć), są jakieś duże różnice w tych modelach , warto dopłacić przy 37 calach 400 złotych ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Wi fi działa bardzo dobrze. Inna jest matryca i inne odświeżanie obrazu (150 - 300Hz). Ja uznałem, że zdecydowanie warto dopłacić, a też 3D nie ożywam.
 

lukasm1

New member
U mnie wi-fi działało bardzo dobrze (router znajdował się w sąsiednim pokoju, tylko, że piętro wyżej - stare budownictwo z lat 70/80, a tv stał do niego przodem - karta za monitorem) i uważam to za fajny gadżet.
@skylla1 - skąd wiesz, że to inne matryce?
 

Ava007

New member
Jeszcze jedno pytanie - jakie złącze CI ma ten Panasonic (ET5)? Na stronie i w instrukcji jest tylko CI. Czyżby ten starszy standard?
Potrzebowałbym raczej CI+.
 

rafanox

New member
Czym dłużej mam do czynienia z serią e5 tym bardziej mi się podoba.
Nie ma chyba sensu przepłacać, obraz bardzo dobry, czerń na poziomie. :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

lukasm1

New member
#rafanox: mam tak samo, tyle, że mam wrażenie, że wcześniejszy egzemplarz, który miałem (a oddałem ze względu na żółto-zielonkawą plamę na środku matrycy) dawał lepszy, tj ostrzejszy obraz. Ale może to złudzenie, bo na tamtym zwracałem głównie uwagę na wychwyconą wadę, która mnie denerwowała w czasie oglądania, a w obecnym egzemplarzu, gdzie nie występują jakieś większe problemy z matrycą - skupiam się na jakości obrazu. Nie mam zastrzeżeń do czerni, czy jakości podświetlenia, za to dźwięk mogę określić jako słaby, taki plastikowy.
 
Ostatnia edycja:

rafanox

New member
Tu masz rację bo dźwięk rzeczywiście jest niespecjalny ale nie jest też najgorszy.
Obraz prezentuje się jednak bardzo dobrze.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry