Problem z HDTV na 42PA50

pawel1

New member
Witam. Jestem można by powiedzieć laikiem w kwesti HDTV dlatego przepraszam jeśli moje problemy kogoś rozśmieszą, ale proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Czy ktoś w końcu może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym HD Ready. Posiadam plazme Panasonica 42Pa50 (brak wejscia HDMI) i wiem że niestety nie jest to odbiornik HD Ready, jednakże z informacji o nowej platformie N tv, dowiedziałem się że sygnał HD będzie również podawany i skalowany na componencie (720p i 1080i). W instrukcji mojej plazmy przeczytałem że sygnał 720p jak również 1080i jest dostępnym standardem obrazu tego modelu. Wiem, że 42PA50 ma najsłabszą rozdzielczość, w związku z tym podstawowe moje pytanie:
Czy jednak mogę oglądać telewizję HD na mojej plaźmie czy nie, oraz czy jakość obrazu (oczywiście na moim TV) z nowej platformy będzie lepsza niż obecnej (polsat)
Kolejnym problemem są nowe standarty DVD (Blu-Ray i HD DVD), czy na PA50 będę się mógł cieszyć z lepszego odbioru wizji w porównaniu z dzisiejszym DVD i czy w ogóle będę mógł i czy warto w moim przypadku inwestować w nowy odtwarzacz
Bardzo, bardzo proszę o jakąś wyczerpującą odpowiedź na moje pytania.
Pozdrawiam. Paweł
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
pawel1 napisał:
Czy jednak mogę oglądać telewizję HD na mojej plaźmie czy nie, oraz czy jakość obrazu (oczywiście na moim TV) z nowej platformy będzie lepsza niż obecnej (polsat)
Kolejnym problemem są nowe standarty DVD (Blu-Ray i HD DVD), czy na PA50 będę się mógł cieszyć z lepszego odbioru wizji w porównaniu z dzisiejszym DVD i czy w ogóle będę mógł i czy warto w moim przypadku inwestować w nowy odtwarzacz
Bardzo, bardzo proszę o jakąś wyczerpującą odpowiedź na moje pytania.
Pozdrawiam. Paweł

Twój telewizor idealnie się nadaje do odbioru TV w SD i sądzę, że tym standardzie jakością przewyższa zarówno LCD jak i PDP z wyższej półki. Odnośnie N-ki to tylko powiem, że zależy co będziesz oglądał. Są programy, które jakością dorównują tym z Polsatu i są znacznie go przewyższające. Będziesz mógł oglądać telewizję HD bo telewizor odbiera sygnał 720p i 1080i i potem go przeskalowuje w dół - z dobrym efektem, ale nie będziesz widział aż tak "dramatycznej" poprawy jakości obrazu jak np właściciele fullHD LCD lub plazm. Ale i tak na "lepszym" sygnale zobaczysz lepszy obraz.
Jeżeli chodzi o Blu-ray i HD DVD to się wstrzymaj - podobnie jak przy N-ce nie zauważysz "dramatycznej " poprawy obrazu w stosunku do zwykłego DVD. Generalnie Twój Panasonic to na dzień dzisiejszy, przy królowaniu standardu SD, idealny i tani TV.
Jednakże nowe zbliża się szybkimi krokami i za jakiś czas pewnie go zmienisz. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - wyklaruje się wtedy sprawa standardu DVD wysokiej rozdzielczość, ceny odtwarzaczy spadną do dostępnych dla szarego użytkownika, HD zadomowi się w telewizji na stałe i wszędzie.

Masz bardzo dobry telewizor, ciesz się swoją plazmą i czekaj spokojnie na rozwój wypadków, bo za parę lat może kupisz SED, może coś innego będzie produkowane (3D TV).
 
Do góry