Panasonic TX-L47ET50E

dune2

New member
Bez reklam
Chcialbym sie dowiedziec czegos o tym tv.Wiekszosc oferty panasonica jest dokladnie opisana w testach a ten model pomijany.
Cena wydaje sie byc atrakcyjna bo 47 cali ponizej 5 tys wiec ok 1 tys wiecej niz ET5E.

Roznice miedzy ET50E a ET5E ktore widze w specyfikacji to :

ET50E
- aktywne 3d
- 800 Hz Backlight Scanning
- Web Smoother
- 3D Real Sound
- USB HDD Recording

ET5E
- pasywne 3d
- 300 Hz Backlight Scanning

Jednak najwazniejsze sa roznice w jakosci obrazu.
Widze ze ET5E zostal wysoko oceniony w tescie zrobionym przez "kiki" bo otrzymal 86/100 pkt w tym za katy boczne i czern po 9 pkt.Wada ET5E jak dla mnie jest 3d za ktore otrzymal 7 pkt.
Jesli ET50E zachowal pozytywy ET5E i dodatkowo ma lepsze 3d to moze warto sie nim zainteresowac.
Prosze o opinie tych co maja mozliwosc go przetestowac i uzytkownikow bo sam szukalem w trojmiescie ale nigdzie nie moge na niego trafic by zobaczyc "na zywo".
 

skylla1

Member
Bez reklam
Widziałem oba obok siebie w MM w Poznaniu. W warunkach marketu (jasno, ustawienia pewnie dynamiczne) obraz 2D bardzo zbliżony i nawet bardziej podobała mi się kolorystyka na ET5E, ale nie znam ustawień - mogły być inne. Różnic w płynności zarówno na demo jak i na obrazie DVB-T nie udało mi się zauważyć. 3D nie testowałem, bo ani mnie to nie interesuje za bardzo ani nie było jak. Obecne technologie 3D (pasywna i aktywna) uważam za bardzo niesatysfakcjonujące i zapewne przejściowe. Nie jest to dla mnie na pewno kryterium wyboru. Aktywna daje lepszy obraz ale te okulary, ciężkie i drogie...
Ja kupiłem Et5E i jestem zadowolony.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ja kupuje tv glownie pod 3d bo mi sie ta technologia bardzo podoba mimo ze jest niedopracowana.
Okulary to wydatek ok 200 zl a kupuje sie raz na dlugi czas wiec nie sadze by to byla jakas wielka kwota biorac pod uwage cene samego tv.
Filmy filmami ale jak oglada sie mecze w 3d (liga angielska,hiszpanska) to robi to wielkie wrazenie przynajmniej na mnie.
Dzieki za uwagi a jak katy widzenia w ET5E i ET50E ?
Serio sa az tak dobre jak wskazuje na to test "kiki" i zasluguja na 9 ?
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
W stosunku do innych matryc IPS ma bardzo dobre kąty poziome i dobre pionowe. Oczywiście z 80 stopni obraz się pogarsza :).
A te mecze ktoś nadaje w 3D czy używasz konwersji 2D-3D? To drugie to dla mnie zupełnie nieakceptowalne na dłuższą metę.
 

dune2

New member
Bez reklam
A w porownaninu z Sony hx920/hx850 w czym jest gorszy ?
Pytam bo moze miales okazje porownywac.

Mecze w 3d sa nadawane na Canal Plus 3d oczywiscie w sezonie ligowym.
Kanal ten dostepny jest miedzy innymi w UPC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry