Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Marcin2000

New member
Bez reklam
Trzy razy wlaczylem tv i nic nie pobieralo.To nie wiem co moglo byc.Normalnie tv po zgaszeniu raz pyka po chwili i jest na czuwaniu a tu pykal co 5 sekund caly czas...Po drugie gasze listwe i nie ma pradu a on strzelal i tak 3 razy po pare minut.Dziwne.

automatyczna aktualizacja jak jest wł. wyszukuje nowych sterowników co jakiś czas nawet na "czuwaniu" może wtedy "pykać".

Co do jasności jak nic nie zmieniałeś w menu serwisowym - to już sam nie wiem?

Może o dwa tony jasność w menu w dół skoryguje sprawę? :bober:

Seria 50 jak pisałem ma jasniej świecący panel od 30-tek różnica 250 / 200. To chyba zaleta w jasnym pomieszczeniu i za dnia ale jak wciąż jest problem to tryb THX albo kalibracja.
 

cureman

Active member
Bez reklam
automatyczna aktualizacja jak jest wł. wyszukuje nowych sterowników co jakiś czas nawet na "czuwaniu" może wtedy "pykać".

Co do jasności jak nic nie zmieniałeś w menu serwisowym - to już sam nie wiem?

Może o dwa tony jasność w menu w dół skoryguje sprawę? :bober:

Seria 50 jak pisałem ma jasniej świecący panel od 30-tek różnica 250 / 200. To chyba zaleta w jasnym pomieszczeniu i za dnia ale jak wciąż jest problem to tryb THX albo kalibracja.

Nic nie ruszalem nigdzie.Kolory sa jak by zimne i maja bardzo ostre kontury .Ekran jasny .Strasznie to wali po oczach .
 

Attachments

  • SAM_0375.JPG
    SAM_0375.JPG
    115,2 KB · Wyś: 158
  • SAM_0377.JPG
    SAM_0377.JPG
    120,4 KB · Wyś: 253
  • SAM_0376.JPG
    SAM_0376.JPG
    82 KB · Wyś: 142

digitalus

Banned
Nic nie ruszalem nigdzie.Kolory sa jak by zimne i maja bardzo ostre kontury .Ekran jasny .Strasznie to wali po oczach .
Ale przeciez to jakis bardzo bardzo stary film, pewnie w formacie 4:3 i cudow nie nalezy sie spodziewac. Jesli material zrodlowy jest slabej jakosci to na ekranie telewizora rewelacji nie bedzie.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ale przeciez to jakis bardzo bardzo stary film, pewnie w formacie 4:3 i cudow nie nalezy sie spodziewac. Jesli material zrodlowy jest slabej jakosci to na ekranie telewizora rewelacji nie bedzie.

Tu nie chodzi o jakosc tylko o jasnosc-kontrast jak na ledzie wali wszystko po oczach ze inne barwy sie traca .Gdy podejde 1 metr do tv to ekran jest ok ciemny i wszystko wyg.ok ale gdy siadam 3 metry to jest zarowka !.Na plazmie byl zawsze naturalny obraz a tu kaszana,jakosc obrazu jest ok tylko strasznie przekontrastowane kolory i jasnosc .Bialy kolor jak wielka lampa bije po oczach .Nie wiem jak to opisac.
 

Attachments

  • SAM_0373.JPG
    SAM_0373.JPG
    103,8 KB · Wyś: 210

digitalus

Banned
To ustaw nizsze wartosci. Mam oczywiscie inny model telewizora . Ustawienia , tryb normalny, kontrast 32 jasnosc minus 7, kolor 32, ostrosc 6, tryb eco wylaczony , wieczorem wlaczam eco bo ekran jest zbyt jasny. U mnie kanaly hd lepiej prezentuja sie w trybie dynamicznym i podobne wartosci , nasycenie koloru na troche nizszym poziomie.
Oczywiscie komus moze wydawac sie przy takich ustawieniach ekran jest zbyt ciemny ale mi sie taki podoba.
a jakosc obrazu nie bedzie gorsza niz na tym zdjeciu
http://s6.ifotos.pl/img/tvpJPG_rwswpen.JPG
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ostatnie zdjecie to antyreklama plazmy (bez zlosliwosci), bez dobrego aparatu sie nie obejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nic nie ruszalem nigdzie.Kolory sa jak by zimne i maja bardzo ostre kontury .Ekran jasny .Strasznie to wali po oczach .

no właśnie "nic nie ruszałem" a tu ruszyć w ustawieniach... albo sam się pobaw ustawieniami albo na kalibracje odżałuj skoro tyle kasy poszło już na TV.

Poza tym kwestia jakości sygnału (ważne!) bo to co pokazujesz na zdjęciach to jakaś staroć filmowa...:blagam:
 

cureman

Active member
Bez reklam
no właśnie "nic nie ruszałem" a tu ruszyć w ustawieniach... albo sam się pobaw ustawieniami albo na kalibracje odżałuj skoro tyle kasy poszło już na TV.

Poza tym kwestia jakości sygnału (ważne!) bo to co pokazujesz na zdjęciach to jakaś staroć filmowa...:blagam:

Na tym samym kablu lecial VT 20 i VT30 65 cali i jakosc byla swietna a tu mam zarowke ....pojechalem do sklepu i w sklepie w trybie dynamicznym nie wali tak po oczach jak u mnie na normalnym.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ale kalibracji jeszcze nie masz ?!

KALIBRACJA ?!

Po pierwsze moje dwa wczesniejsze nie byly kalibrowane NIGDY i obraz byl bardzo dobry.

Po drugie jak pisalem wczesniej nie mieszkam w Polsce i dojazd do mnie jest nierealny .

Wklepywanie ustawien recznie do telewizora to nie kalibracja tv.Do kalibrowania tv potrzebny jest spec.sprzet .Co daje godzine pracy i koszt okolo 350zl.

Po trzecie sprawdzilem dwa modele Vt 50 w sklepie i byly puszczane na dynamicznym obrazie a biel i jasnosc nie byla taka jak u mnie na standardowym obrazie.Moj VT 50 ma obraz jak na ledzie wali po oczach .Wszystkie barwy sa przekontrastowane .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie ma nic do rzeczy, świat się zmienia i nowe modele w opisie jak zauważysz wymagają kalibracji.
[youtube]fJP7rPC4Rb4&feature[/youtube]

Jak dla mnie różnice są ogromne.
 

otan

New member
Bez reklam
KALIBRACJA ?!

Po pierwsze moje dwa wczesniejsze nie byly kalibrowane NIGDY i obraz byl bardzo dobry.

Po drugie jak pisalem wczesniej nie mieszkam w Polsce i dojazd do mnie jest nierealny .

Wklepywanie ustawien recznie do telewizora to nie kalibracja tv.Do kalibrowania tv potrzebny jest spec.sprzet .Co daje godzine pracy i koszt okolo 350zl.

Po trzecie sprawdzilem dwa modele Vt 50 w sklepie i byly puszczane na dynamicznym obrazie a biel i jasnosc nie byla taka jak u mnie na standardowym obrazie.Moj VT 50 ma obraz jak na ledzie wali po oczach .Wszystkie barwy sa przekontrastowane .
_________________________________________________________________________________________________________

:blagam: Stękanie na forum nic nie zmieni. Zrób zdjęcia swoich nastawów i wszystko będzie jasne, jak Twój panel. Skoro pytałes się na forum, gdzie znaleźć przegladarkę i jaki ma symbol to podejrzewam, że raczej problem wystepuje po Twojej stronie - brak wiedzy o możliwosci dokonania korekty regulacji nastawów parametrów obrazu. Zrób zdjecia z nastawów jakie masz i wtedy możemy konktretnie dyskutować na forum :fool:.
 

cureman

Active member
Bez reklam
_________________________________________________________________________________________________________

:blagam: Stękanie na forum nic nie zmieni. Zrób zdjęcia swoich nastawów i wszystko będzie jasne, jak Twój panel. Skoro pytałes się na forum, gdzie znaleźć przegladarkę i jaki ma symbol to podejrzewam, że raczej problem wystepuje po Twojej stronie - brak wiedzy o możliwosci dokonania korekty regulacji nastawów parametrów obrazu. Zrób zdjecia z nastawów jakie masz i wtedy możemy konktretnie dyskutować na forum :fool:.

Po pierwsze szukalem przegladarki bo ta aplikacja byla niewidoczna ,pokazala sie po aktualizacji tv.
Po drugie jaka moja niewiedza ?.Mam vt50 ustawiony na fabrycznych ustawieniach.I jest kicha.
Po trzecie dzwonilem do sklepu i przyjechal dzis pracownik sklepu i stwierdzil po 3 minutach ze tv jest uszkodzony ...wada fabryczna i w poniedzialek wymiana.Jak pisalem wczesniej bylem posiadaczem vt20 i vt30 i wiem co jak ustawic aby bylo ok.Dziekuje za rady i pomoc.Pozdrawiam.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
A może problem nie leży w TV a w sygnale.
Czy taki "oczojebny" obraz masz na wszystkich źródłach ? Nawet na USB ?

Ale jak wymieniają to już nieważne.
 

cureman

Active member
Bez reklam
No i tv wymieniony :) .Mam te same nastawy obrazu co poprzednio a obraz rewelacja. Obraz w HD to jest kosmos.Ciekawi mnie jak to jest mozliwe ze poprzedni tv byl uszkodzony .Jesli nigdy nie byl otwierany ?!.W poprzednim tv pobralo mi w domu nowe oprogramowanie tu juz bylo zainstalowane aktualne (Tv fabrycznie nieruszany ) ciekawi mnie to ze tu juz bylo aktualne a tam nie ?
 

wojt88

New member
Twój aktualny model został sklejony po wydaniu nowszego softu...

Cieszy mnie fakt, że wkońcu masz to na co zasługujesz za tą kasę... Jak byś teraz porównał jakość do Twojego poprzednika v30? Po 100h obraz będzie jeszcze piękniejszy :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Też zauważyliście?

''....Seria pomiarów kolorymetrem X-rite i1 Display 3 w trybie THX-Cinema, lub THX-Bright Room daje oczekiwane rezultaty ~0,010 cd/m2. Pokrywa się to z recenzjami branżowych zagranicznych portali np. hdtvtest.co.uk. Przełączając się w tryb Profesjonalny-1, lub Profesjonalny-2 uzyskujemy zupełnie inny pomiar czerni i to bez względu na wprowadzone ustawienia kalibracyjne. Konkretnie ~0,021 cd/m2.

Spłycenie czerni jest bardzo duże. Około 90 – 120%. W trybie Profesjonalnym Panasonic VT50 reprezentuje czerń na poziomie zeszłorocznego modelu VT30, bądź gorszą........''
 

robertos80

New member
Też zauważyliście?

''....Seria pomiarów kolorymetrem X-rite i1 Display 3 w trybie THX-Cinema, lub THX-Bright Room daje oczekiwane rezultaty ~0,010 cd/m2. Pokrywa się to z recenzjami branżowych zagranicznych portali np. hdtvtest.co.uk. Przełączając się w tryb Profesjonalny-1, lub Profesjonalny-2 uzyskujemy zupełnie inny pomiar czerni i to bez względu na wprowadzone ustawienia kalibracyjne. Konkretnie ~0,021 cd/m2.

Spłycenie czerni jest bardzo duże. Około 90 – 120%. W trybie Profesjonalnym Panasonic VT50 reprezentuje czerń na poziomie zeszłorocznego modelu VT30, bądź gorszą........''

skoro już cytujesz to podaj źródło
 
Do góry